Помощ! Дъщеря ми не заспива с часове!!!

  • 1 565
  • 15
  •   1
Отговори
Дъщеря ми има проблем със заспиването, почти на 3 години е  – понякога стигаме до 2часа въртене, ставане, четене на книжки, играчки и какво ли още не, дори следобед вече почнах да я вдигам.  Аз работя и явно много и липсвам. Когато се появя става страшно. Дори беше казала на баща си, че не заспала, защото мама ходи много на работа без нея и да ме гушкала. Как да се справя с тази ситуация???

# 1
  • Мнения: 505
Опитай се през деня да я занимаваш и изморяваш. Ако ти не можеш, защото работиш, то хората, които я гледат.

# 2
  • Мнения: 276
И моита е такава и да ти кажа става все по-зле. следобяд не спи, ве4ер ляга в 11 ако не е спала, а ако пък е спала към 12  #2gunfire  колкото и да е изморена 40 мин и е бързото заспиване  Hug

# 3
  • Мнения: 25 449
Хм, дали са ви повредени деца в родилното. Счупени са им копчетата за сън. Я бързо им направете рекламация!  Crazy
Абе, вие винаги на секундата ли заспивате? Никога ли не ви се е случвало да се въртите в леглото с ококорени очи? Децата ви са човешки същества, не са играчки - да цъкнеш копчето и готово. На тази възраст са препълнени с впечатления, естествено е да са превъзбудени и да имат проблем със заспиването.

Дори беше казала на баща си, че не заспала, защото мама ходи много на работа без нея и да ме гушкала. Как да се справя с тази ситуация???

Или спри да работиш и стой с детето си вкъщи, или се запаси с търпение - то не е виновно, че майка му няма достатъчно време за него.

# 4
  • Мнения: 227
Съгласна съм с Как Сийка.Особено малките деца лесно се превъзбуждат и после им е трудно заспиването.Моят съвет е да спрете с игрите вечер.Гушвайте се,разкажи приказка,после  загасяш лампата,казваш че е време за сън и точка.

# 5
  • Мнения: 3 929
Ако й липсваш толкова много, че да не може да заспи, опитай се да наваксаш пропуснатото време заедно, когато се върнеш от работа. Това успокоява детето, близостта ти, присъствието ти.
Моят син, когато не може да заспи, не спи. Оставям го да си играе с нещо, върти се в леглото и ако му се доспи, заспива. Сега вероятно му липсвам, защото го гледа баба му, докато съм на работа, но като се върна, си играем заедно, готвим заедно, чистим заедно, а вечер задължително лягам до него, приказваме си, пеем песнички, той ме държи за косата и заспива. Не го насилвам да спи - ляга, ако му се спи. Сам показва, от какво има нужда.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ние сме по 24 часа заедно и заспива най-рано в 12,00 часа,а ако е спал следобяда заспива към 2,00 часа.Понякога заспивам преди него,по някое време като се събудя,той се сгушил при мен и спи.Не го насилвам,като не му се спи да си играе,но на мен понякога ми идва вповече.

# 7
  • Мнения: 3 367
Не мисля че има връзка м-у спането и работата на родителите.Работя от 6та седмица на децата и 2та имат чудесен режим.
Дъщеря ни точно около 3 започна за заспива по-късно,но си ляга в 8-8.30. Следобед има "тихо време" за около 2 часа в стаята си. Играе си,чете си,занимава се,пие вода по 3000 пъти,идва чат-пат да ни уведоми колко очи имат циклопите или къде спят мразвките,като и се доспи-си ляга.Не виждам проблем или драма в това.

# 8
  • Мнения: 145
Явно е много активна и енергична. Има нужда да бъде изморявана с игри, и разходки на въздух. Запишете я да плува или нещо такова.

# 9
Благодаря на всички.истината е,че опитвам от всичко,което пишете. Ние сме на морето-по цял ден тича на плажа, после се качва по хиляди пъти на пързалката и пак не заспива. Ако аз я следвам постоянно сигурно ще пукна от умора….. а  вечер след първата книжка иска още много други, а най новото тази вечер е, че поиска и да яде…номерата и нямат край…. #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 735
Аз работя два пъти седмично вечер, т.е., по цял ден съм с малката. Заедно сме, гушкаме се, взела си е дозата мама, но също понякога имаме проблеми със съня и ще ти кажа кога. Точно когато държа най-много да заспи, защото искам да свърша нещо на всяка цена или да се изкъпя, или да сготвя или каквото и да е друго. Има ли планове - не става!
Но легна ли до нея, без да имам никаква идея за вечерта (или деня-за обедния сън), заспива за по-малко от 10 минути.
Истината за мен е следната: децата усещат нашата припряност, усещат когато се дразним от това, че не им се спи и всички тези неща ги изваждат от съня им брутално, понеже те усещат нас! Усещат нашата нервност, раздразнението ни и се разстройват.
А кой нормален индивид заспива разстроен?
Когато се случи така да съм раздразнена, без да кажа нещо, просто от самото ми излъчване, детето се стряска и се е случвало да започне да ме милва  да ми вика:"Мамо, обичам те." Като че ли иска да ме успокои, за да може и то да се успокои покрай мен, а оттам и да заспи.
Много търпение трябва, но не търпение с което да търпим едва едва... а търпение, от което да струи безкрайност, в която да сте потопени само ти и детенцето. То иска да знае, че мама е изцяло негова точно сега. Тогава е истински щастливо, тогава и Сънчо идва много бързо.
В някои моменти това е невъзможно, защото сме изнервени прекалено много. В този случай нека или бащата да поеме ролята на приспиващ, или по-добре не мъчете децата да спят.
Не бива да свързват съня с нещо лошо, с гадни емоции, с шамари, с викове, крясъци и заплахи. Това може да им навлече хронично безсъние в бъдеще, което да отключи още по-ужасяващи здравословни проблеми. Не дай Боже!  Praynig
Там където има насилие, трвеога и уплаха-няма успех!
Много ми хареса идеята на anette1104 за "тихото време" - гениално е!   bouquet
Ако иска да спи, да спи! Смятам да го въведа това като понятие и ритуал, въпреки че някак си интуитивно съм го въвела вече частично. Смятам да го направя официално.
Ще дам последен пример и спирам да досаждам:
Когато си легнем да се приспиваме на обяд много често се случва аз да заспя, а тя не. Лошото е, че ми скача по главата и ме тормози да играем. Отскоро започна да схваща, че когато стане време за сън, ако не е заспала, поне да не пречи на другите да спят! Това е важно да обясним на децата!!! А сега, когато й вкарам новия термин - "тихо време" , съвсем ще разбере че просто трябва да е кротка през тези два часа и туй то, нека после да скача и вика колкото си иска.  Laughing

Забелязвам, че повечето големи проблеми между нас и децата ни, не са в децата, а единствено в нашите глави и в начина по който възприемаме нещата. Слагаме едни такива изкуствени, тесни рамки, а интелигентните, живи деца, не могат да виреят в рамки, особено в тесни. Слава Богу!  Hug

# 11
  • Мнения: 25 449
а най новото тази вечер е, че поиска и да яде…номерата и нямат край…. #2gunfire

Точно така - гръмни я и ще си решиш проблема!

# 12
  • Мнения: 9 814
а най новото тази вечер е, че поиска и да яде…номерата и нямат край…. #2gunfire

Точно така - гръмни я и ще си решиш проблема!

Как' Сийка правилно го беше написала по-горе, трябва да има рекламации в родилните домове! Mr. Green
К`ви са тея деца дет не щат да заспиват, като легнат веднага трябва да затворят очи и да се отнесат в света на сънищата.

Децата са човешки същества не машини или роботи. Ей, това е проблемът на много родители, имат погрешна представа за децата, мислят си, явно изградена от филмите и рекламите.

# 13
  • Мнения: 145
Тогава вероятно имате нужда от братче или сестриче....!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
а  вечер след първата книжка иска още много други, а най новото тази вечер е, че поиска и да яде…номерата и нямат край…. #2gunfire
Пак късно се е сетила! При нас номерът с яденето е от поне година. Другите номера: "Още е светло, не се спи на светло" (тук мога да се съглася и рядко ползва този довод), "пишка ми се" - пишка 30-40 мин. и си играе, малко след това "ака ми се", "искам да ям" (специално онзи ден я питах не е ли яла при баба вечерта, отговор "Да, ама тук не съм яла"  ooooh!), "искам вода", "искам сок", "искам куче/зайче/коте" (плюшена играчка, която обикновено й е на ръка разстояние, а аз съм в кухнята - уж тя да спи), "зайчето ме буди и не мога да заспя"  Crazy и т.н. Напоследък мааалко по-бързо й става заспиването, откакто се върна от морето е сякаш по-пораснала и по-добра, не знам майка ми и баща ми какво са й направили  Joy
Аз така и не намерих начин да я накарам, ако не да спи, то поне да си се занимава с нещо, докато заспи, без непрекъснато да ме вика. Ако иска, го прави, има такива вечери, но иначе търча напред-назад, докато не се предаде.

Общи условия

Активация на акаунт