Хемороиди!

  • 10 253
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 069
Здравейте мами.
Големия ми син на 23 г. и има проблеми с хемороиди и засега лекарството с което се маже не му помага (Троксевазин).
Има и запек но не желае да взима разхлабителни, защото ще му пречи на работата.
Моля ви, помогнете със съвет.
Предварително ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Опитай с Детралекс - пие се по схема, която е описана в упътването! А разхлабителните, ако ги пие привечер ще му подействат сутринта!

# 2
  • Мнения: 1 795
Aз лично му препоръчвам да иде на лекар, аз също съм имала подобен проблем, знам колко е неприятно, лекувах ги с таблетки Детралекс, предписани ми от лекар, както и с различни бабини рецепти, както и се лишавах от доста любими подправки и лютичко Tired, гледах да не ям чесо суха храна.

# 3
  • Мнения: 3 069
И аз му препоръчвам да посети лекар.
Дано се включат и други мами със съвет!

# 4
  • Мнения: 242
венуротон перорално и индовазин -мазане  Peace

# 5
  • Мнения: 97
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306771.0
Tук можеш да видиш някои друг лек.Но наистина най-важното е да ходи лесно...т.е. да взема разхлабителни ако има проблем Mr. Green

# 6
  • Мнения: 315
С две ръце препоръчвам промивки и компреси със смрадлика. Peace
 Вариш смрадликата и я охлаждаш да стане хладка водата, прецеждаш я и правиш компрес - първо сгъваш две марли да станат с дължина на дамска превръзка, отгоре поставяш памук и напръскваш със вода от смрадликата. Той трябва да е легнал на една страна на леглото, отдолу под него постиляш нещо, за да не се мокри леглото, има едни постелки  - памперс пелени в аптеките ги продават за около 50 ст. Налагаш мястото и така стои минимум 15 мин., може и повече.
Промивки се правят като измива мястото бавно с водата от смрадликата. Това трябва да го прави поне 3 пъти на ден.
Аз имам проблеми с хемороидите и само това ми помага. От мазилата понякога ме боли повече. Като започне ще види, че само след два, три дни ще настъпи  малко подобрение, а до седмица ще се чувства много по-добре.
След ходене до тоалетна задължително трябва да се измива със вода от смрадлика.
Успех!

# 7
  • Мнения: 315
Забравих да кажа, че за запека може и без лекарства - има толкова разхлабващи плодове в момента на пазара - праскови, пъпеш, диня. Да хапва повечко всеки ден от тях. Да прави коремни преси и упражнения с крака, за да подобри пересталтиката. Peace

# 8
  • Мнения: 1 795
С две ръце препоръчвам промивки и компреси със смрадлика. Peace
 След ходене до тоалетна задължително трябва да се измива със вода от смрадлика.
Успех!
Да и това също Peace
А за разхлабителните не знам, но са ми казвали, че разстройството също дразни хемороидите, така че трябва да се внимава, нито запек, нито разстройство ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 034
махане - пръстен, лазер, замразяване - всичките се правят и в България. аз повече никога няма да стоя и да чакам, докато се докарам до състоянието, в което бях  Naughty щом се появят, махам. ако не беше бременността, нямаше да ми се налага изобщо да мисля за тях. след махането 6 години не съм се сещала изобщо.

# 10
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Да промени начина си на хранене- повече плодове,зеленчуци.Така няма да му се налага да взима разхлабителни.Още повече,че разстройството също дразни хемороидите.
   И както е казала simplyaven  не чакайте,а  се обърнете към специалист.

# 11
  • Мнения: 4 343
1. сутрин на/1час преди хранене/ гладно чаша топла вода /може с малко мед/

2. добре е да включи повече фибри в храната-особено в закуската/горещо препоръчвам овесени ядки с круша-има ги в метро/

3.повече вода 1.5-2л дневно

4.движението е много важно особено ако работи седнал

5.цигарите,кафето и алкохола, туршиите,боба ,зелето,лещата са много лоша идея- да набляга на пресните плодове и зеленчуци и супите!ВАЖНО е да яде готвено ,а не сандвичи и пици .

АКО си го наложи ще забрави ТРАЙНО за проблема.Другото -да потърси консултация със специалист и да бъде постоянен в лечението.
Успех!

# 12
  • Мнения: 1 512
Моят съвет е консултация с хирург за преценка и по-нататъшно поведение.

# 13
  • Мнения: 1 714
сигурна ли си, че са хемороиди? Консултирал ли се е с хирург? При аналната фисура симптомите са много сходни, но лечението е съвсем различно...иначе и в двата случая ще му помогне, ако изпива две супени лъжици зехтин всяка вечер...

# 14
  • Мнения: 3 069
Благодаря ви за помощта момичета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт