Позволявате ли на непознати да се радват на децата ви?

  • 3 843
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Извинявам се, ако темата вече е обсъждана, но понеже ми се случва все по-често да се сблъсквам с този проблем и реших да ви питам какво мислите по въпроса. Аз не съм против по принцип да се радват на детето ми хора, които непознавам или съм виждала един-два пъти през живота си, но много ме дразни факта, че пипат ръцете и краката на детето ми. А ние сме в периода, в който непрекъснато слагаме я ръка, я крак в устата, хапем всичко до което се докоснем. И ми е много чудно как разни хора, идват и почват да пипат детето ми без преди това да са ме попитали имам  ли нещо против, вземат й играчките да ги разгледат т.н. А това не е много редно или поне аз така смятам. Малките деца все още нямат изграден имунитет, защото той се формира по-нататък и тикането на разни пръсти в ръчичката на дъщеря ми не ми е много приятно. Направо се чудя тези хора не са ли имали деца, така ли са давали да им се радват или просто аз съм много крайна? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Ами ти имаш уста, нали?  Mr. Green Просто им казвай, че ти е неприятно и не е желателно да пипат на Вики ръцете. Лично аз нямам проблем с казването и като някой реши да се прави на по-близък отколкото е, просто бива поставян на място моментално.

# 2
  • Мнения: 27 524
Позволявам  Blush
И се радвам, като се радват. В Турция като бяхме ми направи впечатление мъжете колко обичат бебета и деца и какво мачкане, гушкане и целуване пада наред  Joy На никого не прави лошо впечатление, смята се за нещо нормално. Аз съм За  Peace

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 16:31 от Блонди

# 3
  • Мнения: 317
Ами имам уста, ама като им направя забележка и се почват едни коментари и възмущения! Все едно "каква съм пък аз да им казвам какво да правят". И още повече се дразня!  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 1 877
Много ми е неприятно да им се "радват" като им целуват ръцете и краката  Sick ,но от учтивост си трая и после ги бърша старателно с мокри кърпички,ако нямам възможност веднага да ги измия...

# 5
  • Мнения: 191
Ами като това те дразни, казвай го, но разбира се по-меко, защото никой не пипа детето ти с лоши намерения.
Аз лично не предпазвам чак толкова дъщеря си, едва ли едни чужди ръце са кой знае колко по-мръсни от пясъка със всичките му боклуци и фасове, които пипа и лапа в парка.
Добронамереността и проявата на обич към дъщеря ми ме радват независимо от това от къде идват. А и абсолютната стерилност не е възможна и не е препоръчвана. Peace  Hug

# 6
  • Мнения: 3 092
Не съм против .
Досега никой не си е позволявал да и целува ръцете или краката и то непознат . проявите на радост и обич към детето ми винаги са ми били приятни .

# 7
  • Мнения: 317
За това, че ми е приятно да се радват на бебка спор няма, но защо трябва да я пипат и да й целуват ръцете и краката /това за целувките го бях пропуснала/! Малко е нехигиеично все пак, а и има хора, които не смятат че трябва да си мият ръцете много много! Като гледам с какви черни ръце се прибижават към ръчичката на детето ми и направо ми става зле!

# 8
  • Мнения: 5 940
Харесва ми и позволявам да се радват на детето ми. Когато беше на възрастта на твоето и аз се дразнех, че го пипат и целуват по ръцете. Сега сам се докопва за секунди до такива боклуци, че хорските ръце са ми най-малкия проблем.

# 9
  • Мнения: 9 814
Щом не ти е приятно казваш на дадения човек това, което си написала тук.
Мен пък и е приятно да се радват на детето ми.

# 10
  • Мнения: 1 919
радват му се, но гледам много много да не го докосват...макар, че ми се е случвало непозната баба да ни се нахвърли и направо да прави опит да го изкара от количката за да го на гушкала.  Shocked Обясних на жената, че е много хубаво че обича деца, но не я познавам и не ми е приятно да го изтръгне едва ли не от количката/беше закопчан с коланите и не успя естествено/. Помолих я ако желае да седне на пейката до нас и да му говори и да му се радва ако толкова иска ooooh! .....изкара ме невъзпитана....и не знам каква после, но не ми пука.....

# 11
  • Мнения: 1 367
Моето дете не обича да го мачкат и закачат непознати.Затова ако само изкоментират нещо от типа на "сладурче,красавец" или нещо такова,ми става приятно,но ако тръгнат да го пипат или целуват,предупреждавам да не го правят,защото плаче.Когато беше бебе,бях още по-стриктна.Не само заради хигиената,а точно заради факта,че той не обича непознати.Е,ако видя,че няма нищо против и се радва /което рядко се случва,особено ако му скачат шумно/,тогава не възразявам.Не знам защо,но хора,които не са ми приятни на мен,не обичам дори да го гледат.Сигурно се вманиачавам,едва ли някой ще го погледне с лошо,но в такива случаи бързам да се изнеса или заставам така,че да не могат да го видят.

# 12
  • Мнения: 8 999
Ааа, не! Никакво радване, предпочитам да ги напсуват!
Точно с контактите детето си изгражда имунитета. Когато е малко, то все още е защитено от майчиния си имунитет и точно тогава е моментът, най-подходящ да се "отърква" в света и да си създава собствена защита. Е, не става въпрос за очевидно болни или вмирисани от мръсотия хора.

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Много ми е неприятно да им се "радват" като им целуват ръцете и краката  Sick ,но от учтивост си трая и после ги бърша старателно с мокри кърпички,ако нямам възможност веднага да ги измия...
И аз действам с мокрите кърпички, не ми е удобно, като видя че искрено се радват на малките, да правя забележка  Blush

# 14
  • Мнения: 207
Ами, можеш да направиш учтива забележка "моля, не по ръцете, че после ги лапа" - не мисля, че някой ще се засегне  Simple Smile Аз на дечица най-често обяснявам, даже с един малчо на 5 години цял задълбочен разговор проведохме на темата и той после обясни на другите деца  Wink

Общи условия

Активация на акаунт