Контактни лещи

  • 8 275
  • 7
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 364
Здравейте!  Simple Smile
Искам да попитам ползва ли някой контактни лещи, които могат да се носят в продължение на цял месец, без да се свалят? Доволни ли сте? На колко време се сменят лещите? Каква им е цената горе-долу?
Благодаря!   bouquet

# 1
 Препоръчвам ти да посетиш онлайн магазина за всякакви видове лещи www.lens.bg  - там можеш да намериш всичко на доста по-изгодни цени от оптиките!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравей!
Включвам се в темата ти с най-добри чувства! Hug  bouquet
Макар и не съвсем по темата, но аз нося конт. лещи от вече 13 години. От опит мога да ти кажа, че изобщо не те съветвам да ги носиш толкова дълго време без да ги сваляш.
Първо- от хигиенна гледна точка.
Второ- очите ти остават без кислород, което изобщо не е здравословно. Колкото и да са газопропускливи лещите, които ще носиш....хубаво е да се свалят, за да си почива окото.
Аз от няколко години нося тримесечни, които са 55% газопропускливи (преди карах с едногодишни, но ги смених от хигиенни съображения) и вечер като ги сваля очите ми боцкат и ми е некомфортно.
Не знам какво е породило желанието ти за едномесечни лещи, които да не сваляш.
Ти си преценяваш кое е по-добро за теб! Hug

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!
Има 2 вида (поне) контактни лещи - твърди и меки.
Ти към какви се насочваш?

# 4
  • Мнения: 2 475
Нося контактни лещи от 13-14 години. Пробвала съм всички, дори по няколко пъти. Най-доволна съм от B&L , но съм
 се спряла на тези, които се свалят всяка вечер.

# 5
  • Мнения: 3 157
Цитат
които могат да се носят в продължение на цял месец, без да се свалят

Няма такива,а дори и да имаше,едва ли някой би издържал цял месец-ден и нощ без да ги свали и почисти.Абсурд просто.
И аз съм най-доволна от Baush&Lomb.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 364
Благодаря на всички, които се включиха в темата   bouquet  Hug
Една позната ми каза, че ползва лещи, каквито описах в първия си постинг и много ме заинтригува. Винаги съм се изнервяла от слагането и свалянето на лещите ежедневно и проблемите с поставянето (все успявам да си вкарам някоя прашинка в окото, колкото и да съм спазила всички хигиенни препоръки). Идеята, че мога да си спестя до някаква степен досадния процес, много ми допадна, но и аз се уверих, че не е добра. Иначе в една оптика ми казаха, че има едногодишни лещи, които може да се носят в продължение на няколко дни, без да се свалят. Сега съм с едногодишни меки, които трябва да се свалят всяка вечер. В крайна сметка си нося очилата - все се получава, че или прекалено бързам, или ме мързи да си сложа лещите, или най-лошото - очите за пореден път ми се зачервяват и ме сърбят от тях. Ходила съм на лекар - нищо ми нямало, явно просто очите ми са чувствителни.
Едномесечни лещи, които се носят в продължение на цял месец, без да се свалят има - като мине срокът се свалят и изхвърлят. В оптиката ми казаха, че това са едни от най-продаваните им лещи, купували ги най-вече майки - за да са по всяко време на денонощието "с очи" така да се каже.
Засега съм си с очилата и с едногодишните лещи. Лекарите, с които съм говорила, ме посъветваха да не прекалявам с лещите и по възможност да не ги слагам много често, а да разчитам главно на очилата.
 Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2
Първо искам да поясня, че има едномесечни контактни лещи, които могат да се носят постоянно. Тези, за които аз знам са Air Optix Night & Day на Ciba Vision (със сигурност има подобни решения и на други фирми производителки). До колкото съм запозната лещите за по-продължително носене са по-фини, за да дразнят по-малко окото. С времето изтъняват и след като мине един месец се свалят и изхвърлят. Също така може да ги носиш и като обикновени лещи - да ги сваляш вечер, ако прецениш, че не ти е удобно да си с тях постоянно. Моето мнение е, че поносимостта на окото на такъв режим на носене е строго индивидуална и ще е трудно да се ориентираш по опита на другите хора както и по мнението на един специалист. За мен единствения начин да разбереш дали са удачен вариант за теб е като пробваш.

Общи условия

Активация на акаунт