Въпрос за Цитросепта

  • 1 756
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте,
днес бяхме на лекар, защото дъщеря ми снощи вдигна температура 38 и половина и има силна хрема. От събота аз и синът ми сме лепнали някакъв вирус. На мен ми изби херпес и температурата леко се повиши, но вече съм добре, но той подържа 37 и 2 и леко накашля. Днес лекарката установи силно зачервено гърло. Понеже преди месец пи Клацид тя се въздържа от АБ  и реши да изчакаме, обаче всъщност му изписа локалният Биопарокс и хапченца Трахезан.
Аз купих наобед АБ , Апровит +, Трахезан и Цитросепт. Сега преди малко му го дадох разреден в чай с мед - едва не повърна. И аз пих - наистина е страшна горчилка.
Въпросът ми е може ли да се дава Цитросепт едновременно с Биопарокс и Трахезан?
 
На дъщеричката ми не дадох, защото утре ще и вземат секрет. Нейното гърло е съвсем слабо зачервено, но температурата е по-висока и хремата гъста и обилна.

Дано скоро се оправят, че в събота баткото ни ще е рожденик.

# 1
  • Мнения: 222
Здравей, пила съм доста пъти Цитросепт (най-вече - профилактично) и действително е ужасно горчив, ако го капнеш в "неподходяща" течност. От личен опит мога да ти споделя, че не се усеща в портокалов сок или в подсладено прясно мляко (например - мляко с какао, с Нескуик, плодови пресни млека и т.н.). В безалкохолни напитки или чайове горчи!
За херпеса - в указанието пише да се капнат 2-3 капки Цитросепт в 1 с. л. растително масло, намазва се засегнатия участък (аз лично съм си капвала само Цитросепт и действително помага).
Относно въпроса ти - дали може да се пие едновременно с Биопарокс и Трахезан - не знам, прочети внимателно листовките и най-добре се консултирай с лекар.
Дано всички да оздравеете бързо и да отпразнувате един весел рожден ден!
  bouquet

# 2
  • Мнения: 585
Аз също пих Цитросепт в продължение на 5 месеца за бактериална вагиноза, която не се повлияваше от антибиотици. Определено го слагай в сок и ако трябва салагай по по-малко капки и го давай по-често, иначе може малките съвсем да не искат да го пият в един момент.
Иначе споредм мен е ефикасен, поне моя проблем го реши а доста време ми отне преди това да го боря, така че успех Simple Smile

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 155
В кисело мляко също може. 4-5 капки не се усещат в една чаша. Също и в ментов чай!
Успех!

# 4
  • Мнения: 822
Много благодаря за отговорите   bouquet
Сега го пием с портокалов сок. Пак горчи, но вече свикнахме. Дано да има ефект. Вече дечицата са по-добре. Лекарката каза, че било само настинка. В петък пак ще ходим на контролен преглед.

# 5
  • Мнения: 2 005
Давам го редовно на синът ми , но скоро останових , че в прясно мляко никак не се усеща горчивината му  Peace Може да се приема едновременно с др   медикаменти , не се притеснявай   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт