От кога пресни плодове

  • 4 764
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 153
 Здравейте на всички, синът ми е на 6м и половина искам да питам мога ли да му давам пресни пасирани плодове. Примерно праскови, кайсии, грозде, пъпеш и други на които сега им е сезона. Той яде плодови пюрета ама готови Хип, Ганчев, Гербер. Искам да му давам пресни плодове с витаминки  Laughing Мога ли??? или примерно фрешове? Дали не е малък още?

# 1
  • Мнения: 5 940
Може. По-добре пресни плодове, отколкото фрешове.

# 2
  • Мнения: 1 763
На 6 месеца започнах да давам пресни пасирани плодове. Фрешове не съм давала, защото смятам, че ще му задоволят желанието за плодове и ще ги отказва пасирани или цели, а според мен пасирани или на парчета са по-полезни. Давам му всеки ден между храненията, напълно спрях плодовите пюрета.

# 3
  • София
  • Мнения: 153
 А мога ли да давам праскови, пъпеш, кайсии, грозде?

# 4
  • Мнения: 9 973
пъпеш и грозде да,за другите изчакай 1-2м.

# 5
  • Мнения: 1 062
За мъхестите плодове или такива с подобна обвивка, изчакай около годинка според мен. Другите след 6 месеца е добре. Фреш също може, но естествено цели плодове е по добре. Но и фреш-а не е лошо. Аз бих го разреждала с вода обаче.

# 6
  • Мнения: 27 524
Можеш. Подходящи за тази възраст са: ябълка, круша, манго, пъпеш, грозде, авокадо, папая. Останалите - около годинката. Давай ги на гладно.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може, даже много по-добре от плодовите пюрета Peace

# 8
  • Мнения: 31 084
Каисий и праскови не давай до годинка, другите можеш.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Кайсии и праскови не давай до годинка, другите можеш.


А пюре от кайсии или от праскови може ли да се дава на 6,5 месечно бебе? Аз съм купила и такива плодови пюрета на Хип и са дадени за над 4 месеца?  newsm78
 Сините сливи (плод или пюре) подходящи ли са за бебе на 6,5 месеца?

# 10
  • Мнения: 525
Ванеса, аз смятам, че може. Пюрето е термично обработено. Тук обвивката на плода не се коментира.

Нашето дете на 6 - 7 месеца ядеше плодови пюрета от каисии и праскови, но рядко.
Скоро, когато тези плодове се появиха на пазара и когато беше дошло времето за това , си позволих да й ги давам пресни / намачкани или на фреш/. Но тя вече е на годинка.

# 11
  • Мнения: 31 084
Кайсии и праскови не давай до годинка, другите можеш.


А пюре от кайсии или от праскови може ли да се дава на 6,5 месечно бебе? Аз съм купила и такива плодови пюрета на Хип и са дадени за над 4 месеца?  newsm78
 Сините сливи (плод или пюре) подходящи ли са за бебе на 6,5 месеца?
Давай, но внимателно. Аз като дадох от кайсий получи обрив около дупето и не посмях да давам дълго време. И сега внимателно предлагам сурови кайсий, въпреки че са и любими и може да изяде много наведнъж.Аз също. Joy

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Благодаря ви за отговорите  bouquet
 Пюре от кайсии съм давала и не е имало алергична реакция. Но няма да давам сурови плодове с мъхеста кора Wink

# 13
  • Мнения: 1 449

Праскови, кайсии
- пюре: 6-8 м.
- сурови: 8 м.
- слаб алерген

Прасковите и кайсиите, които не са термично обработени, съдържат пектин – той дразни нежното стомахче. Целулозата също не е малко. Не бива да се подценяват и плодовите органични киселини в пресните плодове, дори да са видимо зрели и сладки.

Прасковите и кайсиите са слаб алерген - могат да се включат преди 1 год.
Справка: повечето схеми на захранване на водещите педиатрични организации и специализирани източници за детско хранене.
Теориите за мъхестите плодове са доста спорни; освен това ако са валидни – то е само при определени обстоятелства.

Пъпеш
- може от 6 м.
- може от 8 м.
Зависи от източника на информация.
Слаб алерген, слаба киселинност, средноцелулозен - може сред първите няколко вида плодове.

Грозде
- може от 6-7 м.
- може от 8 м.
- отлагането за по-късен етап е свързано с опасността от задавяне, не с алергенния му потенциал
Добра хранителна стойност, но може да предизвика подуване на стомахчето. Едно наум и за киселините. Задължилително обелено и внимателно почистено.

# 14
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Абсолютно никакъв проблем няма да даваш и кайсии и праскови, стига да са обелени. Имай в предвид обаче, че действат разхлабващо.

Общи условия

Активация на акаунт