Разтърсващи и запомнящи се моменти от филми

  • 5 398
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, предлагам в тази тема да споделим моменти от филми, които са ни въздействали много силно.

айде аз първа. веднага се сещам за филма "Били Елиът", когато малкият Били говореше с учителката си по балет и тя го попита за починалата му майка "Били, сигурно майка ти е била необикновена жена?", а той отговори "не, беше просто мама"...така се разплаках тогава...

или пък за "Имало едно време в Америка", там пък имам толкова разтърсващи моменти, както и всеки път, когато звучеше невероятната музика на Енио Мориконе...

а и един тъжно-весел филм, който ми е много мил. от "Сватбата на най-добрият ми приятел"...когато Рупърт се обажда на Джулия, а тя е на съседната маса и докато го търси с поглед той й казва толкова сладки неща, които винаги ме разсмиват, когато го гледам "...цитирам по памет "тази вечер няма да има смях до сълзи, няма да има див секс, но за Бога ще има танци"...и всичките му думи, някак готино ми става, защото има такива приятели и точно те могат да те извадят от гаден момент като този...

сигурна съм, че тепърва ще се сещам много още моменти, но хайде малко и вие Wink

# 1
  • Мнения: 1 775
Сега се сещам за един, който ми е по-пресен, че наскоро го гледах отново - момента на гарата в "Сибирския бръснар", когато Андрей го изпращат в Сибир, песента...уф, тръпки ме побиват.

# 2
  • Мнения: 4 496
В " Град на ангели", когато свещта на масата угасва от внезапен вятър.
И когато героят на Никълъс Кейдж опитва за пръв път круша.

# 3
  • на терасата
  • Мнения: 660
Aurora, страшна темичка!

В "Мостовете на Медисън", когато на кръстовището, в дъжда, Мерил Стрийп се колебаеше дали да не излезе от колата и  да иде при Клинт Истууд.
В "Животът е прекрасен", когато отвеждаха Роберто Бенини на смърт, а той правеше разни маймунджилъци, за да разсмее сина си.

Пoнеже напоследък си гледам отново сериалa "Sex and the city", там има две сцени, на които много плача и винаги ме трогват много. Едната е в края на втори сезон, когато Тузарът се сгодява за Наташа, а Кари му казва думите от филма с Робърт Редфорт и Барбара Стрейзънт. Другата е , когато Кари отказва да се омъжи за Ейдън и се разделят.

# 4
  • Мнения: 1 840
За първи път плаках на филма "Белия Бим, черното ухо" - беше много отдавна, но когато кучето остана да гледа след влака съвсем самотно - като му ревнах...

Винаги плача на "Стоманени магнолии" на погребението на героинята на Джулия Робъртс, когато майка й разговаря с приятелките си и им обяснява колко много я боли от загубата - сцената е неповторима, невероятно режисьорско решение - за мен е шедьовър.

А също и във филма "Втората майка" - когато двете майки - истинската майка и мащехата, разговарят за това как ще продължи животът на децата, след като болната им от рак майка напусне света. (пак с Джулия Робъртс - партнираше й Сюзън Сарандън) Героинята на Джулия казва: Представям си сватбата на дъщеря ни, как ще й оправям булото и ще й казвам, че е най-красивата жена на света, а тя ще си мисли "Щеше ми се сега майка да беше тук". А Сюзан Сарандън отвръща - "А мен пък ме е страх, че няма да си го помисли".

# 5
  • Мнения: 1 277
В "Хубави неща"- учителката беше болна от рак и знаеше, че краят на дните и наближава. Затова беше направила валентинки за да каже на децата, че много ги обича. Денят не беше св. Валентин. Когато извика едно от децата да му даде валентинка то каза: "Аз зная истината", а тя му отговори "Нека това е нашата малка тайна" Cry

# 6
  • София
  • Мнения: 3 880
В "Животът е прекрасен", когато отвеждаха Роберто Бенини на смърт, а той правеше разни маймунджилъци, за да разсмее сина си.

о, да, този момент и на мен ми е много мил и си го спомням още много ясно Peace

и аз се сещам един любим момент от "Доктор Хаус", когато Уилсън предлага на Хаус вместо да продължи да бъде такава гад да се опита да се събира с хора и примерно да излезе с него и останалите на пица...и когато Хаус върви в снега към пицарията и върви онова яко парче на Ролинг Стоунс "You can`t always get what you want it" и се колебае дълго дали да влезе, много силно е съчетано парчето с момента, тръпки ме побиват...
или когато поддържат изкуствено Амбър жива в края на 4ти сезон и Уилсън я "събужда" само, за да се сбогува с нея. абе, в този сериал имам чувството, че във всяка серия откривам по частица, която ми обръща сърцето, много силни диалози и моменти има...

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 15:09 от Aurora

# 7
  • Мнения: 8 999
Единствено сцени, в които умират деца ме трогват. Всичко друго е като на кино.

# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имам много любими моменти от филми, но сега се сещам за един от Вероника Марс, в първи сезон, епизода в който Логан прави клипче за помена на Лили и накрая когато пускат клипчето и всички го гледат и е готино някакво, много запомнящо се.

Ето го:
http://www.youtube.com/watch?v=nXT0g8MpBIo

# 9
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 783
"Смело сърце" - преди да обезглавят сър Уилям той извиква "Свобода" (сетих се за него защото го даваха скоро).
"Страстите Христови" - сълзата от Господ при смърта на Исус.

В " Град на ангели", когато свещта на масата угасва от внезапен вятър.
И когато героят на Никълъс Кейдж опитва за пръв път круша.
"Град на ангели" - когато Никилъс Кейдж усеща, че нещо ще се случи с Мег и тръгва да я търси и тогава я блъска камиона.

Този не е разтърсващ, но ме кефи максимално: "Доблесни мъже" - Том Круз предизвиква Джак Никълсън да си признае.

При д-р Хаус - бебето, което оперирват в корема на майка му то хваща за пръста Хаус

# 10
  • Мнения: 940
Сещам се за почти целия сериал "Отчаяни съпруги"

Но най-запомнящ за мен е момента от "Шесто чувство", когато се разбира, че главния герой е умрял. Аз разбрах на края, когато жена му изтърва халката. Никога няма да го забравя този филм.

Също така--филма "A.I."--Изкуствен интелект.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Спомням си много стар руски филм - " Съдбата на човека" (мисля че той беше). Там главния герой беше намерил едно малко сираче и тръгна да го води някъде. В камиона хлапето стоеше до него и му разказваше как си представя, че баща му идва и го отвежда. И в следващия момент детето извика " татко, татенце, ти ме намери и дойде да ме прибереш нали" и се хвърли на врата му. А той човекът май не беше решил да го осиновява точно, но след тази сцена се реши.
Малко са ми объркани спомените, но страшно ме разчустваше този момент.

# 12
  • Мнения: 11 747
В 'Отвъд Африка', когато вожда на местното племе пише писмо на героинята на Мерил Стрийп, която вече си е отишла в Англия, че край гроба на героя на Робърт Редфорд са видели да обикалят тигри.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 880
оу, сетих се един адски любим, гледала съм филма поне 5 пъти..."Обичайните заподозрени", когато се разбира, че Кевин Спейси всъщност е Кайзер Созе и вече беше прецакал всички и излизаше на свобода от Полицейското...както си куцаше изведнъж започна да ходи нормално и се разбра, че изобщо не е Сакатия...ох, адски тъпо го обясних, но в този момент, когато вече откачах да разбера истината беше много силно направена тая сцена.

и един настръхващ от "Гладиатор", когато Ръсел Кроу бърза да се прибере при жена си и при сина си...и ги намира...мъртви, много силна музика и игра на Ръсел Кроу, много смазващ момент...

а и после, когато приятелят му му казва "винаги можеш да отидеш при тях там горе" (сина му и жена му)
и той казва "нямам търпение, но не още, не още..."
а края няма смисъл да го разказвам, който го е гледал знае...там комбинацията актьорска игра-музика-уникално поднесен сценарий е просто... Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 11 747
Да, в Гладиатор бих посочила и аз тези моменти!  Peace Помня ги, макар да не съм гледала филма много отдавна.
Тази сутрин като четох темата и ревнах... Не съм гледала и половината сцени, за които пишете, но си ги представих!  Blush

Общи условия

Активация на акаунт