Упойка при секцио!

  • 8 204
  • 36
  •   1
Отговори
Току що прочетох въпрос на майка, на която и предстои секцио, както и успокоителните думи на много от вас. Това ми дава доста кураж и спокойствие, че наистина секциото не е токова опасно, както бива представено. Аз съм в 31 жестационна седмица. С моята гинеколожка обсъждаме вариант за секцио поради няколко причини: откриха ми пъпна херния, 3 кисти не много големи извънматочни едната, от които е на плацентата, главата на бебето е доста големичка, а аз съм с доста тесен таз. Но ако аз пожелая мога да родя и по естествен път. Сега дилемата ми е огромна.
А това, което най много ме притеснява при секциото е спиналната упойка/в гръбначния стълб/, която чух че се поставяла и носела доста рискове.
Благодаря ви предварително за съветите и отделеното време!
Ety

Последна редакция: пн, 27 юни 2005, 00:22 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
Ети, ако решиш да раждаш секцио, упойката не трябва да те притеснява! За анестезиолозите тя е нещо отработено, рутинна работа... Аз раждах секцио и дори не разбрах момента на поставянето й. Просто се сгъваш, акушерката те прикрепя, защото корема малко ти пречи и анестезиолога ти я поставя за секунда. Те ти казват в кой момент да не мърдаш, поемаш си въздух и си готова.
Няма нищо страшно! Simple Smile

ПП. Жените масово раждат секцио и досега не съм чула някоя да има "последствия" от упойката. Също така упойката при нормалн раждане също се поставя в гръбнака.

Пожелавам ти леко раждане и не се притеснявай за това! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 241
За мен нормалното раждане е секцио.Няма от какво да се притесняваш, не е никак страшно.А ако анестезиолога е добър, даже няма да усетиш като ти я слага  Wink И аз немисля че е опасна и не съм чула някой да има нежелани последствия  Simple Smile

Леко раждане   bouquet

# 3
ако много се притесняваш от спиналната упойка, поискай пълна- макар, че ще сте чувстваш доста по-зле след това.

аз раждах и с двете упойки по стечение на обстоятелствата. понеже съм имала проблеми с пълни упойки в миналото, анастезиологът внимаваше да не предозира спиналната упойка, а когато раждах бях 51 кг, та в крайна сметка упойката не ме хвана достатъчно бързо и в допълнение ми пуснаха по системите пълна.

Спиналната упойка не се усеща, но от пълната се излиза гадничко. не знаеш на кой свят си поне един ден след това.

Решавай спокойно, а и не забравяй, че за лекарите това са ежедневни рутинни манипулации. Успех!

# 4
  • Мнения: 179
Аз раждах със секцио и нямах никакви проблеми. Изобщо не усетих самото поставяне на упойката, нито пък съм имала проблеми след това. През цялото време дакато трае раждането да главата ти стоят анестезиолога и акушерката, така че дори и да се почувстваш зле за момент - те реагират доста бързо. Крайното решение си е твое, но не мисля че упойката трябва да те притеснява.
Успех и леко раждане!

# 5
  • Мнения: 396
Ама как наистина  епо-добре- спинална или пълна?
Ако съм в съзнание докато вадят бебок няма ли да чувам .... повече отколкото бих понесла Confused
Скалпели и такива неща имам предвид. А нещо вижда ли се, защото то на мен малко ми трябва да изгубя контрол. Малко кръв ми е достатъчна да ми стане лошо....
Май прекалих с въпросите, ама сега съм още по-объркана Cry

# 6
Аз щях да раждам секцио, но се случи така, че раждах нормално. Но секциото задължително щеше да бъде с пълна упойка. От моя гинеколог знам, че спиналната е доста опасна и повечето анестезиолози нямат голям опит с поставянето и. Не казвам,че непременно нещо ще стане, но все пак... Той категорично отхвърли този вариант още в самото начало. Не искам да те плаша, но помисли добре! Успех!

# 7
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Аз раждах с пълна упойка . Така исках защото са ми правили операция с месна упойка и имах лоши спомени .Да всичко чуваш и виждаш(инструменти , говор)
Много зависи от човека излизането от нея ,за мен не беше трудно .Най много един час по скоро да те боли отколкото нещо друго .
Успех thumbsup

# 8
  • Мнения: 1 427
Родих със спинална упойка,на  десетата минута бях готова отново да родя така.Усещането и емоцията да видиш бебока са невероятни.Със спинална се вкарва само един медикамент,което много по-добре за бебето,възтановяването е по-бързо според мен.И няма нищо страшно при поставянето й.Колкото до риска,не е по-голям отколкото при пълна.

# 9
  • Мнения: 2 066
Родих секцио със спинална упойка. След всичките приказки, на които се наслушах , че във Варна няма добри анестезиолози, че е много опасна и т.н, накрая реших да се доверя на лекаря си и на акушерката ми. И двамата бяха единодушни, че спиналната упойка е по-добрия вариант и за бебето и за мен.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 307
И аз раждах секцио със спинална,но явно беше предозирана,защото ме хвана чак до гърлото.Не можех да дишам.И почти нищо не чувах,сякаш сънувах.Доктора ми говореше нещо,но аз като се опитах да му отговоря,почти нищо не можах да кажа.Гласът ми го нямаше.Не ми достигаше въздух.Анестезиолога беше до главата ми и ми подаваше малко кислород.Това се получавало от натиска на бебето,в момента в който го извадиха вече можех да дишам.
Иначе упойката почти не усетих като ми я поставиха,раждането мина бързо,така че няма страшно.Възстанових се за 7 дни
Успех

# 11
  • Мнения: 218
За спиналната упойка не мога да ти кажа лични впечатления, тъй като аз раждах секцио с пълна упойка. Много леко минах и ведната излязох от упойка-всъщност събудиха ме още на операционната.  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
няма нищо страшно при поставянето на такава упойка и не мисля че за анестезиолозите това е нещо ново!
Не виждаш нищо от операцията само накрая ти показват бебето а за разговорите-лекарите определено се съобразяват а не ти говорят за черва и кървища:)
Успех и не се притеснявай!

# 13
  • Мнения: 5 370
Моята упойка беше пълна,а секциото-първата операция в живота ми.Дотогава само зъб ми бяха вадили.Супер съм доволна,казвала съм го неведнъж.  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 498
Аз също родих със секцио, но със пълна упойка-така си избрах аз.....и не съжалявам....

Общи условия

Активация на акаунт