Почистване на вертикални щори

  • 28 508
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Това е въпросът. Прегледах старите теми. Намерих само съвет де се навият на ролка и в пералнята, но мен нещо ме съмнява, че ще се скапят по този начин.
Други идеи някой има ли?
Ако горната е правилната, ще е добре, но се надявам, някой който го е правил да потвърди, че няма да се повредят.

# 1
  • MJF
  • Мнения: 8 514
rali_smile
Ентусиаст

Re: Как чистите щори???
« #31 понеделник, 25 февруари 2008, 10:43 »
   Отговори с цитат
Хоризонтални нямам, но вертикални имам в офиса. Свалям лентичките, навивам на руло, завързвам с ластик и накисвам в леген с  прах за пране. После с душа изплаквам, развивам, простирам, изсъхват, закачам.



 това е от
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268062.0

за прането им пише и в теми съдържащи словосъчетанието т.е. има и други премери. Peace




 Wink сега и аз се засрамих Embarassed Embarassedфорума е мини енциклопедия но с лоша търсачка.rali_smile няма да се сърди за цитата  bouquet

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 00:03 от 6o6ul40

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
хм... тази тема я четох, но точно този пост съм го пропуснала Embarassed
Да си призная и на мен ми хрумна и даже пробвах с няколко от лентичките, само че не бяха навити а само сгънати на няколко пласта без да ги прегъвам много. Изпраха се добре. Само че имам да пера щорите на няколко прозореца и ако ги накисвам по няколко лентички ще ми отнеме седмица. Ще пробвам и навити на руло.

6o6ul40, благодаря ти!
Признала съм те като маг на търсачката и библиотеката Hug

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 23:05 от mentolka

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
На една приятелка целия етаж от къщата и е с такива щори, и от магазина и бяха казали, че като тръгне да ги пере да ги дава на химическо чистене или в банята ако има възможност легнали по цялата дължина да ги минава с четка и после да се изплакнат, но да не се прегъват и начупват  Hug

# 4
Аз ги пуснах в пералнята и излезнаха разпрощени по краищата после гладих като луда и пак изглеждат като къпано коте!
Моят съвет е да не ги переш а си намери от някой парочистачка  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Боже, по гадно нещо от прането на вертикални щори май няма. Накиснах ги на руло в леген, но някои от лентите имаха по-упорити петна, така че се наложи да ги търкам в банята всичките една по една. После ги изплакнах на душа, оставих ги да се изцедят и накрая ги гладих. Отне ми два часа само за щората от единия прозорец.

Дори хоризонталните щори се почистват 10 пъти по-лесно smile3514

# 6
  • Мнения: 1 254
Аз хоризонталните ни щори чистих по описания от Кимба начин, стана перфектно и мисля, че ще ти свърши работа
Свали щорите, разгъни ги на пода в банята, накисни ги известно време в сапунена вода и после търкай с четка. Светват за нула време  Peace Окачи ги докато са леко влажни  Party

# 7
  • Мнения: 10
почистването на щори каквито и да били вече ще е лесна работа.Фирмата от която си поръчах щори преди време, започват и почистване на щори с специална машина и т.н. без опасност за щорите както до сега в домашни условия

# 8
  • Мнения: 56
Хоп, записче и от мен, че ми е интересна темата, а видях тук съгражданка с решение на проблемния въпрос с почистването на щори...ако може и малко повече инфо  Rolling Eyes ще бъда благодарна

# 9
  • Мнения: 2 803
Едната от причините да избера хоризонтални е лесното им почистване. Не ми изглежда добра идея да се перат, не се ли захабяват така?! newsm78

# 10
  • Мнения: 10
Хоп, записче и от мен, че ми е интересна темата, а видях тук съгражданка с решение на проблемния въпрос с почистването на щори...ако може и малко повече инфо  Rolling Eyes ще бъда благодарна
Веднага давам инфо(макар и да звучи като реклама)фирмата е "Шикови син" и се намира на Парижка комуна,виждам 4е си от варна ще ме разбереш ако има нещо друго питай пак казвам много съм доволна Simple Smile

# 11
  • Мнения: 10
Едната от причините да избера хоризонтални е лесното им почистване. Не ми изглежда добра идея да се перат, не се ли захабяват така?! newsm78
мммммммммда ако се изперат верно стават на парцал и забравяш че имаш щори но както казах вече открих начин хората ми обясниха как става номера и щорите си остават същите.........

# 12
  • Мнения: 931
Първите щори за апартамента които имах ги пуснах в пералнята и познайте как ги извадих, ластичката беше паднала, на мачкани и с разръфани краища.След време поръчахме за всички стаи но вече ги пера в банята на земята с четка измпират се чудесно.Изплаквам ги оставям ги да се сушат и когато са почти изсъхнали леко влажни си ги закачам така се изпъват.Това е малко е трудоемко, но намирам време и за това.

# 13
  • Мнения: 10
Първите щори за апартамента които имах ги пуснах в пералнята и познайте как ги извадих, ластичката беше паднала, на мачкани и с разръфани краища.След време поръчахме за всички стаи но вече ги пера в банята на земята с четка измпират се чудесно.Изплаквам ги оставям ги да се сушат и когато са почти изсъхнали леко влажни си ги закачам така се изпъват.Това е малко е трудоемко, но намирам време и за това.
именно защо да си на колене в банята като може друг да свърши това при това професионално...................

# 14
  • Мнения: 721
здравейте момичета и аз съм с вертикални що ри и от проучването което проведох разбрах следното(не съм пробвала още)свалят се лентите,навиват се на руло и всяко руло се слага в дамски чорап или парчета от чорапогащник завързани от двете страни и в пералнята на най-ниски градуси.една мама от форума ми каза че и тя така ги чисти.ако някой е прал по този начин моля да сподели какъв е бил резултата

Общи условия

Активация на акаунт