Мога ли да осъдя недобросъвестен съсед ако.............

  • 2 730
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Става дума за сериозен теч в банята, който си стои от близо 2-3 години. Съседа не му пука и не прави нищо да го отстрани. Досега пазихме добросъседски отношения и сме минавали с любезни подканвания да се уреди проблема, обаче така явно няма да стане. Тавана- мазилката пада вече за трети път (последния е вчера), стените откъм теча за мухлясали и се ронят, плочките падат, а отдолу под тях е направо драматично за гледане, от таване направо тече върху главите ни.  За този период ми се наложи да направя 2 ремонта на банята, а сега се заформя нов. Не издържам вече и смятам да обръщам палачинката. Какъв е варианта  и има ли въобще вариант да го направя по съдебен ред?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 777
Имам подобен проблем със съсед-олигофрен.Тентата на незаконната му тераса се изтича в моята законна такава и вече цяла година чакаме материала,дето го е поръчал,за да отстрани проблема.Не смятам да го търпя повече.Записвам се да следя темата.Но може би първо ще подам жалба в кметството,да дойдат да видят какъв е случаят,пък ще видим...

# 2
  • Мнения: 539
Ако търсите отговор по принцип, той е "Да" - можете да осъдите съседите си (и Star dust и amileva ) и резултатът би следвало да бъде:
а) осъждат го да си поправи простотиите
б) позволяват ви вие да оправите неговите бакии, а него осъждат да ви плати
Това - по закон.
Сега от практиката - тези дела се влачат, а и има сумати възможности да бъдат провалени (от вашия или от техния адвокат)
За по-кратко време от година и половина резултат няма да има (ако сте в София)!
На общината можете да разчитате само ако имате връзки там - иначе... вятър ви вее на бял кон...
Всичко това го знам, защото съм водила такива дела и в съда, и пред органите на ДВСК и общината (адвокат съм)
Това като общ отговор.
Сега поотделно:
Аmileva, твоята борба ще е по-трудна, но (от опит) като единствен вариант виждам да му предложите ВИЕ да отстраните проблема у тях - при това за ваша сметка. Знам, че е гадно и не е твоя вината, но пък проблемът е твой. Ние имахме такъв случай и мъжът ми лепи плочки, маза с боя за пътна маркировка (не пропуска вода)...  ooooh!
Star dust , според мен, "со кротце, со благо", но упорито, настоявай за поправяне, щом е обещал.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
amileva, чувала съм, че с такъв съсед може да се справят застрахователи. Правите си ремонт на банята, после викате застрахователи и правите застраховка. След време, когато мазилката пак започне да пада ги викате за да ви изплатят щетите. А те си имат начини да убедят съседа да си поправи банята.
Пак повтарям, този вариант само съм го чувала като съвет в подобно питане.

# 4
  • Мнения: 494
Записвам се да следя темата, защото ми стана интересно дали някой в Бг наистина е успял да осъди някой съсед, поради такава причина.Моите родители цял живот правят ремонт на банята точно заради такива хора.То не беше течове,то не беше мухъл. И с кротце опитаха и с разправии,нищо не се промени.Последно разбрахме,че май ще се изнасят. И май това е единственият начин да се виде края на мъките.Дано следващите да са свестни Praynig

# 5
  • Мнения: 2 018
Дано има начин за справяне с недобросъвестни съседи, защото аз имам проблем и не мога да го реша!
Течове в банята - за щастие, собственика се смени и го поправиха, но сега новия собственик си направи нов под, без шумоизолация  Sick - всичко им чуваче, дори и разговорите; удължава терасата и е спуснал едни колони пред моята, закрива ми повече от 30 см от ...ох какво да ви се оплаквам.
Просто търся начин да го накарам да си прави ремонта, както трябва, без да посяга на моето спокойствие и собственост!

# 6
  • Мнения: 352
 Най-напред трябва да сте наясно дали той е Задължен да оправи нещата.В блока се получи същото на съседи на 3ти и 4ти етаж. Какво се оказа, обаче:Панелата на банята вече поддава, т.е. пропукана е и не подлежи на ремонт. Хората от 4ти направиха основен ремонт и замазки, но има няма 2 месеца и теча е налице.Лошото е ,че всички това ни чака в панелките.

# 7
  • Мнения: 3 621
amileva, чувала съм, че с такъв съсед може да се справят застрахователи. Правите си ремонт на банята, после викате застрахователи и правите застраховка. След време, когато мазилката пак започне да пада ги викате за да ви изплатят щетите. А те си имат начини да убедят съседа да си поправи банята.
Пак повтарям, този вариант само съм го чувала като съвет в подобно питане.
Застрахователите много бързо решават такива проблеми, обаче трябва като правите застраховката банята да е ремонтирана  Peace

Общи условия

Активация на акаунт