Не иска да се храни!

  • 1 418
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Синът ми е на 2 г. и не желае да се храни,това продължава вече близо2-3мес. взеха му кръв и орина всичко е наред но проблема продължава,пили сме саностол,киди но ефект няма.Никнат ни кътници, но все пак кажете какво да правя, дайте съвети-той не иска нищо или хапва само половин банан.

# 1
  • Мнения: 5 940
Напиши нещо повече. Кога започна проблема, какви са по принцип вкусовите му предпочитания,  цял ден ли изяжда само половин банан?

# 2
  • Мнения: 1 371
Борче, няма ли си някаква любима храна? Предлагай му тогава повече мляко - кисело, прясно... Сокове пие ли?

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Мен самата са ме гонили с лъжицата из улицата.

Ела ме виж сега Mr. Green

Щерка ми е доста злояда, но ще дам един пример от днес.

Не искаше да закусва. Ок, спрях да и се моля и не и дадох нищо до обяд.

Еми сама си поиска да яде , след което.

Пробвай и ти Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269112.0

виж тази тема....дано с нещо помогне.

# 5
  • Мнения: 27 524
Нещо някъде грешиш в храненето като цяло. Злояди деца няма  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 40
Повярвай ми ако е гладен наистина ще си поиска сам.Моя младеж също има такива периоди.Все пак децата ни непрекъснато се променят, пък и не съм чула досега някой да е умрял, защото е злояд.Съдя по себе си като дете бях просто ужасна нищо не иска, а баба ми постоянно ме гонеше с лъжицата.Да видиш в пубертета та и до ден днешен ям като за трима, а ако ме погледне човек ще каже ,че не близвам храна.При всичките ми усилия съм го добутала до 46 кг. при 170 ръст.

# 7
  • София
  • Мнения: 82
Наистина децата не се раждат злояди.Но и не съм сигурна, че ти си виновна или пък грешиш нещо в храненето.Покрай мен е пълно със злояди деца,включително и моето.
 Според мен причините основно са в стреса и напрежението натрупан в родителите,което се отразява върху психиката на детето и то реагира,като отказва да яде и да се инати и за други неща,а също така и мръсния въздух който дишат,също убива апетита.Това е мое мнение.
 В големите жеги също намалява желанието им да се хранят.
 За моята дъщеря яденето е най-досадното и задължение."Никога не изпитва глад",не иска да се храни сама,и ако не и слагам в устата цял ден нищо няма да хапне.Манджи не яде от година и половина.Като сядаме да ядем,се сърди,и отива да си играе,не иска да погледне към масата,камо ли да седне да яде с нас.Незнам какво е това чудо-характер може би,иска повече внимание,не че и липсва такова,но.....Като тръгне на градина,може би ще се променят нещата в добра посока  Praynig
 Във вашия случай,най-вероятно е заради зъбите.Само не го насилвай да се храни.Колкото и каквото му се яде,толкова.Иначе ще стане по-зле.Няма да умре от глад,не се притеснявай излишно.


# 8
  • Мнения: 2 722
Ще се опитам да те успокоя.
Моите две зверчета като цяло са всеядни и то по много. Хранят се 4 пъти на ден с всичко писано по учебниците и дебелите книги, а освен това през останалото време все си дояждат - ябълки, зрънчовци.
Малкия ми е на 2 години. От около два месеца всеядното ми слонче просто не желае да се храни - закусва малко до средно количество и кара деня на банани, ябълки, прясно и кисело мляко. Не е отслабнал нито грам, не е "залинял". Просто жегата му се отразява по този начин. Ако случайно се отплесна и го оставя да е буден по до късно - започва да се заглежда по чиниите ни.
Доброволно умряло от  глад дете /стига да няма някакъв здравословен проблем/ няма. Аз не възнамерявам да тичам с чинията по него - има си часове за хранене - ако иска - да заповяда, като не ще - яденето се прибира. И понеже сега сме си на вилата - няма зрънчовци и вафлички, като му пригладнее ме дърпа към ябълката в двора и вика "дай Мите"  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако на него му никнат кътници, а на теб - мъдреци, вероятно и двамата сте твърде изнервени и се тормозите взаимно. Яденето е и удоволствие... пък може би и ти като си в това състояние много не се храниш и гледа теб... Защо си пила саностол не ми стана ясно - доста скъпо удоволствие за като за мами, но си е твоя работа - но на дечко да даваш не бих ти препоръчала - просто е твърде вкусен... нннн... като си спомня само и ми се допива. Другото, с което сте се наливали, не го знам какво е. Във всеки случай не е добра идея да даваш и на детето каквито и медикаменти или добавки да приемаш ти.

А за яденето - не го насилвай, като му дойде музата, ще прояде. Ако само го преследваш и травмираш за това колко и какво яде ще му създадеш трайно отвращение към храненето.

Анорексията е болест, характерна за момичета в и след пубертета и млади жени, за модели и актриси, не за малки деца.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
надали на майката нещо й нкне или е пила, ясно е, че говори за детето си.

киди и саностол са витамини, като уж от саностола би трябвало да се увеличава апетита...което аз не съм забелязала да става, така или иначе с нищо не са навредили малко витаминки на детето...

и какво общо имаше анорексията изобщо????

# 11
  • Мнения: 281
Според мен ако изследванията му са в норми няма за какво да се притесняваш, може би е просто период. При всички положения, ако започнеш непрестанно да го гониш с лъжицата за да го храниш, съвсем ще откаже да яде. Незнайно защо , но хората така сме устроени- бягаме от всичко, което ни се налага на сила Peace

# 12
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Оставете го детето да поразтовари организма малко - явно си има нужда.
Пишеш , че това е от 2-3 мес. , значи откак започнаха жегите...освен това му растат и кътници - то си е болезнено .
Спокойно може да пропусне някое и друго хранене за деня , тъкмо ще му олекне на стомаха.
Предлагайте му по- леки ,течни и студени храни ,съобразени със сезона- таратор и други студени летни супи , повече сурови плодове и зеленчуци , сирене , мляко и много течности.
Доверете се на детето , то знае кога и какво му е нужно да яде... Успех.

# 13
  • Мнения: 4 784
Моето дете от няколко месеца е с намален апетит, но поне мляко не отказва, за разлика от другите храни.
Имаше рязка промяна, когато го заведохме за 4 дни на балкан. Апетит до пръсване. Като отвори една ми ти уста - не мога да смогна да го храня.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз да се разпиша със същия проблем.Дъщеря ми не иска да опитва нови неща,супи и плодове не яде.
Иска само пица и сандвичи,проблема е че от толкова суха храна,ходи през три дена по голяма нужда и
акото е много гъсто,понякога излиза трудно.Правихме изследвания и хемоглобина малко е паднал на 107.
Бяхме една седмица на балкана,положението си остана същото.
Вече не знам какво да я правя. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт