конвектор или маслен радиатор?

  • 3 553
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Добър ден!Скоро се нанесохме в новия ни апартамент.Искам да попитам какво да сложа в спалнята-конвектор или маслен радиатор?Кое ще отоплява повече,и кое е по икономично,каква марка?Спалнята ми  е 14 кв.м. с 5 камерна дограма.Чета за някакви конвектори аплимо хубави ли са ,струват ми се евтини и затова незнам дали ще топлят,маслените радиатори хубавите са около 250.Не мога да си обясня например ако конвекторите са по хубави защо са колкото радиаторите-маслените и затова се колебая-а искам да ми е топло зимата,аз обичам да седя на 25 -26 градуса и да не се навличам много.А и очакваме живот и здраве бебе,трябва да реша най-доброто.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ!

# 1
  • Мнения: 1 672
а защо не искате климатик?

# 2
  • Мнения: 106
В всекидневната сам с климатик,инвентор тошиба,но за спалнята не искам да духа постоянно,защото там ще гледаме бебчо като се роди,и да не шуми,макар че този който е в всекидневната е с ниско ниво на шум,има и програма за спокоен сън ,но пак се чува.И затова реших да сложа някъкъв радиатор или конвектор.

# 3
  • Мнения: 4 335
Ние в спалнята сложихме маслен радиатор и сьм доволна PeaceМного добре отоплява дори без да е усилен до края.

# 4
  • Мнения: 142
конвектор от тези за стената ,които се хващат.....много топлят но и много харчат ток  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 44 041
И ние сме с маслен и в хола и в спалнята, няма проблем, добре топли, не плащаме много ток.

# 6
  • Мнения: 4 784
Конвектор си взехме тази година за кухнята и много бързо отоплява стаята. Не е претенциозна марка - Теси, но сме много доволни. В спалнята сме с радиатор Делонги, но като че ли по-бавничко се отоплява. Разбира се зависи от размерите на стаята и мощността на уреда, но все пак, мисля че конвекторът е за предпочитане. А и в повечето случаи е по-компактен.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 675
Принципът на затопляне на конвекторите и маслените радиатори е различен. Ползвали сме и от двата вида. Твърдо съм за конвекторите, по-добре отопляват, по-бързо, малко по-икономични са, повърхността им не се нагрява като на маслените и при допир не може да се изгориш. Поне за мен това е важно, заради децата. Най-добре да се захванат за стената. Доколкото знам, има основно френски на пазара, различни марки. Преди имахме и на една немска фирма. Имат и защита от вода, в банята сме с конвектор. Разбира се, добре е да не се пръска директно върху уреда. Peace

Общи условия

Активация на акаунт