Запече се

  • 848
  • 14
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 457
Здравейте на всички.Имаме проблем с акането.Бебчо е на АМ Фризо ХА,хапва си зеленчукови пюрета и плодови между храненията.От няколко дни  ака по 2-3 пъти на ден но много малко и твърдо.Може би е от зеленчуковите пюрета защото те са основно с морков(другите без морков не ще да ги помирише),а той запича,може и от млякото да е Rolling Eyes.Та въпроса ми е може ли днес да не му давам зеленчуково пюре,а само плодово например круша?Ако не какво да направя незнам дайте ми съвет Praynig
Благодаря ви прдварително

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Общо взето е нормално да стане твърдо, а и по - миришещо, особено в началото, като стомахчето се "запознава" с новите храни. Сок от сливи или круши би помогнал.


Впрочем, време му е на бебчо да почне да папка и месо.

# 2
  • Мнения: 46 430
Може, но дай И мляко, защото плодовото пюре не може да замести хранене.
Сливи, круши, щом, мислиш, че е запечен, въпреки, че според мен не е.

Месо след 8-9-ти месец Sunglasses

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Пюрето от круша би трябвало да помогне,а по-нататък/ако не си го въвела/ и от сини сливи.Рано е за месо.
Нормално е след като бебето се захрани да си смени и изхожданията като вид и честота.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не е запечен.
Месо след 8-ми месец.

# 5
  • Мнения: 1 449

Може да се пробва промяна на консистенцията и някои съставки на храната.
Едва след това да се прибегне до включване на различни плодове и зеленчуци с разхлабващ ефект – в началото на захранването не е задължително да действат точно така.

Нередовното стомахче е често срещано явление първите 1-2 седмици от захранването - но след това е въпрос на индивидуален подход и подходяща комбинация на храни (не само на едно хранене, но и в рамките на деня).

Няколко неща, които могат да помогнат:
- пюрето се разрежда и се предлага по-течно
- 10-15 мин. преди хранене се предлага 2-3 лъжички леко затоплена вода
- мъничко вода непосредствено след хранене, ако детенцето пие
- малко повече течности в рамките на деня (особено когато времето е много топло)
- не се прекалява с количеството пюре, докато стомахчето привикне (прекалено бързо увеличаване на количеството може да разстрои храносмилателната и отделителната система)

/Месо: 6-7 м. според повечето европейски схеми на захранване.
 Месо: след 8 м. според американските схеми на захранване - подход в процес на преосмисляне./

# 6
  • България
  • Мнения: 457
Благодаря ви много  bouquet

# 7
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
повечко течности, сок или пюре от круша или слива  Peace

# 8
  • Мнения: 2 231
повечко течности, сок или пюре от круша и слива  Peace
абсолютно помагат  Peace

# 9
  • Мнения: 1 669
Ние се справяме със запека с пюре от тиква на Хип... Laughing

# 10
  • Мнения: 27 524
Сливи на 6-месечно бебе -   Stop

# 11
  • Мнения: 3
samo piyreto ot krusha na hipp spasiava polijenieto pri nas

# 12
  • София
  • Мнения: 1 185
Сок тиква, пюре тиква, круша, слива! Но според мен това е нормална реакция на коремчето и ние минахме през това!

# 13
  • Мнения: 1 080
Сливи на 6-месечно бебе -   Stop
Защо - не може ли?!?
И да питам тиквата е зеленчук нали?!?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 185
Да, тиквата е зеленчук!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт