Детска кухня -достатъчно количество зеленчуци ?

  • 509
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Здравейте, не исках да пускам нова тема и попитах в друга, но получих 1 отговор, затова пускам тази..
 Въпросът ми е :
В детските кухни , който вие вземате има ли достатъчно зеленчуци ?
От 2 седмици вземам ОЗи и според мен там зеленчуците са карйно недостатъчни, компенсирам със сурови такива на саладка.Ще ми се чуя вашите мнения и може да намеря по-приемлива за мен кухня.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 4 428
Нали знаеш, че всичко кухни се водят, че дават ЕДНО ядене. Това ти е основното ядене за деня с първо, второ и трето. Много пъти е казвано, че кухнята не замества отговорността на родителя за останалото разнообразие в менюто. На закуска ще компенсираш с още мляко, с още плодове, ядки и фибри. На обяд се води, че трябва да дадеш кухнята. Следобяда даваш пак лещо леко, като плод или зеленчук. И една лека вечеря - някаква супа със сухар, или печена риба, яйца или нещо такова.
Въобще не чакай кухнята да ти даде всичко.
Мойта щерка не изяждаше цялата кухня на обяд. Изяждаше само основното. Супата давах за вечеря. Десетра в повечето случеи ен беше по вкуса ми и въобще ен й го давах. Но + кухнята се дават още много други неща, за да довършат менюто на детето.

# 2
  • Мнения: 27 524
Кухнята е за готвено - супа, манджа с месо, не за плодове и зеленчуци. Компенсираш си останалите липси у дома  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 486
Разбира се, че давам още доста различна храна на детето и не разчитам да яде само кухня(десерта чих и не го вземам) , но просто ми направи впечатление, липсата на парченца морков, чушка,домат, лук... в храната.Явно това е нормално и аз не съм в час, или пък съм свикнала да готвя с много зеленуци в къщи.
Благодаря за отговорите   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 940
В Ози предлагат по-често еднокомпонентно зеленчукови супи и месни ястия, в които наистина няма чак толкова много зеленчуци, но винаги присъства един основен. За сина ми това се оказа формулата на успешното обедно ядене. Вкъщи като правя някакво ястие слагам толкова много зеленчуци, че те някак превземат вкуса му. Иначе Иво обича много сурови, така че си набавя допълнително витамините. Погледни днес менюто, има предостатъчно...

Общи условия

Активация на акаунт