Отворена връзка

  • 18 484
  • 167
  •   1
Отговори
Потърсих, но не открих тема, в която да са обсъждани отворените връзки.
Не ми се иска да спорим "За" или "Против" тази практика, а просто да обсъдим плюсовете и минусите. Много бих искала да чуя какво имат да кажат по темата хора, живеещи в такива връзки.
Да отпочна темичката: С партньорът ми живеем дълги години заедно. От скоро обаче връзката ни стана по-отворене, с тенденции да стане съвсем отворена. Той няма нищо против да се виждам с други хора и да правя всичко, което ми е приятно, аз не мога да отговоря със същото и не допускам чак такава "свободия", но нямам нищо против да се вижда с други, стига да не стават специални и да знам всичко за това.
За сега си казваме всичко, кой от кого е развълнуван, като сме излизали как е било, и не е имало сътресения, даже напротив.
Интересно ми е как ще се развият нещата натам.
Някой друг?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 201
А женени ли сте? Деца имате ли?
Според мен в едно истинско семейство няма място за отворени вратички.
Представям си да кажа: "Мило, ти нахрани децата и ги сложи да спят, аз ще закъснея, щото отивам да пия едно с Пешо и може да остана да спя у тях!" Joy
Е нема начин!

# 2
  • Мнения: 940
Не бих го приела като нормално нещо.

Но понеже темата не "за" и "против", бих казала, че си има много предимства,но и много лоши страни. Например можеш да се влюбиш в някой друг, да хлътнеш и да обречеш връзката или брака на провал.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 01:38 от dalka

# 3
  • Мнения: 22 343
За себе си лично не смятам подобни отношения за нормални.
За да имам нужда да се виждам с други мъже, да правя секс с тях и т.н. значи нещо куца, няма никакво доверие между мен и партньора ми и просто нещата не се получават.
Може други хора, с други разбирания да се кефят на подобни неща, но не и аз.
Мога да приема, че мъжът ми е отишъл и изчукал някоя мацка случайно, но не и да ми каже, че иска отворена връзка.

# 4
  • Мнения: 1 008
Писала съм в подобни теми.
И тук ще напиша- аз съм от задръстените, които не толерират подобен тип връзки.
В една връзка "Светът е за двама "е достатъчен.

# 5
Това изобщо не е връзка, даже се чудя защо тази дума се използва в случая.Ако един не ти е достатъчен или се чувстваш ограничен/на/ само с него, просто не се обвързвай  в никакъв случай.Тука не става  дума за това колко сме "задръстени" или "отпушени".Какъв е смисъла и логиката да пръскаш енергия в различни посоки, когато , ако я насочите в една цел и посока, ще   има много  по-голям ефект?
  За мен е нелогично и незряло, без да визирам някого конкретно.

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И аз съм от моралистките.
Скука Tired

# 7
  • Мнения: 4 916
Както се разберете с партньора ти.
Това са си ваши работи, не разбирам какво те вълнува мнението на други хора.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Хей, Блонд Бейби,

Какво разбирате под отворена връзка? Всеки да прави секс с други партньори когато и както поиска ли?

# 9
  • Мнения: 564
Авторката не искаше мнение, за или против.. Thinking Whistling
Според мен има доста плюсове, ако имаш такова мислене и разбиране за връзка...И плюсовете са, че има невероятно разнообразие, няма зацикляне и т.н..
А минусите, според мен са доста.. Crazy Peace

# 10
  • Мнения: 22 343
фетица, е, то голям плюс. ))))
преди му викаха изневяра това за секса с други партньори, пък сега му викат отворена връзка. ))))
само че с промяната на наименованието нищо друго не се променя според мен.
Не може някой нормален човек да ми каже, че ще оставя приятелката си, или жена си да се чука с други мъже и да каже после колко много му е приятно.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Освен, ако не е поставил някое друго условие...  Wink

# 12
Мацки, още в началото писах, че не смятам да си говорим за "За" и "Против".
Само за протокола - женени, обичащи, уважаващи се сме и сме родители. И защо, за Бога, всички говорите само за секс. С това ли се изчерпва представата за връзка?
Той е най-добрия ми приятел. Това не означва,че може да отговори на всичките ми нужди,а и не виждам защо да очаквам от него да се напъва. Същото е и с него. Имаме различни интереси и дългото съжителство ни е научило, че за нас най-добре е всеки да си има своето свободно време, а неминуемо това е свързано с нови запознанства.
Хайде да прескочим мъмренето тип "Баба Миче от горния етаж".
Някой практик?

# 13
  • Мнения: 1 243
АЗ Peace,т.е. ние сме практици Mr. Green
От самото начало на връзката ни сме решили, че никой няма да държи сметка на другия.Та ние сме най-добри приятели!Защо той да сподели колко са готини ц.ц.те на съседка,какви дълги крака има продавачката в магазина или пък колко е секси оная мацка  на Ванко от горния етаж, а да не го обсъди с мен.Заедно клюкарстваме, говорим и разпердушинваме всички и всичко.И какво лошо има да излезе да пие кафе с някое готино маце,а после да се върне вкъщи и  пак да започне едно.....говорене..като с най-добър приятел.И аз и той сме имали и др. сексуални партнъори и сме си споделяли,без обиди, цупене и натякване.За мен най-важното е да не ме лъжат.Щом ми е казал, щом ми е споделил значи ме чувства близка .След като се появи детето нещата малко се промениха.Нормално еИСтаваш родител, светът ти се пречува през друга призма. Но съм сигурна, че дори и сега да се случи нещо той пак би ми казал и аз бих му споделила.
А не е ли това истинска връзка?

# 14
  • Мнения: 2 131
И защо, за Бога, всички говорите само за секс.
Ами, защото има огроооомна разлика между това да излизаш с други - за да пиеш кафенце, на дискотека, да си говорите и т.н., и да правиш секс с други.
Или, примерно, мъжът ти е перфектен във всяко отношение, но не и сексуално. И поради тази причина е съгласен ти да задоволяваш сексуалните си потребности с други мъже.
Хм,...  newsm78 Няма да пиша дали одобрявам, защото нали темата не била "за" и "против". Обаче, хора разни...
Интересно ми е как ще се развият нещата натам.
Ами, не мисля, че ще се развият добре... Но какво значение има, след като вас ви устройва?!

Общи условия

Активация на акаунт