Сядане , изправяне на 5 месечно бебе

  • 5 014
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Привет д-р  Simple Smile !
Проблемът / до колко мога да го наричам проблем все още не знам със сигурност / при моят 5 месечен син е , че вече прави/и то успешни опити / да се изправя в леглото като се хваща с две ръце за решетките. Притеснява ме ранната възраст , въпреки че всяко дете се развива психически и физически с различен темп.
На 2 месеца главичката му беше стабилна , на 3 я завърташе във всички посоки и правеше сериозни опити да се вдигне от легнало положение и нервничеше докато не го изправим, на 4 започна да се задържа в седнало положение без помощ , а сега си повдига на цяла педя дупенцето за да се изправя.
Детето ми е много енергично и по принцип приемам желанието му за движение като нещо  нормално , още повече че изправен с хванати за решетките ръце е стабилен и в 90% от случаите дори не се клати . Да откликна ли активно на желанието му за движение или е твърде рано?

# 1
  • Мнения: 5 760
Всички бебета след 4 м. се набират и искат да сядат- алтернативата е полуседнала положение в шезлонг. Истинското сядане се препоръчва едва в 7-8 м.В противен случай се натоварва много гръбнака и прешлените- има опасност от изкривявания.

# 2
  • Мнения: 150
Благодаря за отговора, но съм много объркана - как това енергично бебе , което седи без да залита , да бъде "опитомявано" в шезлонг.
Единственият възможен вариант за да не натоварваме излишно гръбчето май е да ограничавам игрите му в седнало положение.
Да ми е здраво юначето - ще се справим-нали е за негово добро.

Общи условия

Активация на акаунт