Бебешка тортичка

  • 793
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Мамчета дайте идея каква тортичка да забъркам за бебоците от яслата на Оли- ще ни идват на гости за рожденният и ден. Те там са от около 7 месеца до 3 години. Но повечето са на около годинка. Искам да е нещо леко, не мазно, и да е приятно за дечицата. Незнам дали ще е добре с една бисквитена тортичка с нишестено кремче??? Ако имате идей, казвайте, всичко ще ми е от полза. Освен това искам да е нещо по така полезно, в смисъл не нещо претъпкано със сметана и жълтъци.

# 1
  • София
  • Мнения: 625
освен бисквитената тортичка можеш да импровизираш с един блат за торта-сиропираш и от горе кремчетата на д-р Йоткер............невероятни са!моят ги яде на един дъх......
Успух и весело.

# 2
  • Мнения: 1 238
За пръв път чувам за такива кремчета. Тук в Дания единственното, което съм видяла е нишесте за ванилов пудинг, шоколадов, ром, бадем и това е. освен това има едни адски отвратителни кремове ванилия за торта дето се правят без да се варят- направо бъркаш с млякото, но това е такава помия, че не бих си и момислила...
Та остава с ваниловия пудинг да измисля нещо... Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking

# 3
Предлагам ти желираната торта на Рая. Можеш каквато искаш окраса да стъкнеш. Лека е (от кисело мляко) Ето разновидност, която аз съм правила и тази
Ето и рецептата newsm10

# 4
  • Мнения: 291
Здрасти, щом е за дечица, можеш да опиташ вместо с бисквити, да сложиш бишкоти и някакъв лек крем, отгоре украса, пръчици или желирани бонбонки, каквото имаш. Важното наистина е да е лека.
Успех и приятно прекарване  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 625
извинявай не видях къде живеете Embarassed Embarassedиначе наистина са страхотни тези кремчета........
а иначе можеш да направиш някое плодово парфе или тортичката с кроасани......
тя се прави така:
Продукти:
захар за карамелизиране
3 кроасана с шоколад
5 яйца
1,1/2 ч. ч. захар
1 ванилия
1 л прясно мляко
Приготвяне:
На дъното на формичка се  слага карамелизираната захар. Отгоре се нареждат кроасаните, нарязани на филиики. Яйцата с млякото и захарта се разбиват с миксер и се изсипват  отгоре. пече се на водна баня като крем карамел.
Весело парти и да разкажеш  bigdance2

# 6
  • София
  • Мнения: 3 847
Поинтересувай се дали някое от гостенчетата не е алергично към нещо - мляко, плодове или друго. После ще решиш, каква торта да направиш точно.

Желираната торта е добро предложение - красива, лека и задравословна. Аз недолюбвам инстантните кремове, за това ти я препоръчвам като вариант.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето една фантастична идея и рецепта за бебешка торта без мляко,яйца и т.н. - има и снимка с оформлението - аз също съм си я заплюла за РД на мойто злато зимата Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24114.0

Общи условия

Активация на акаунт