СПЕШНО ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ.....

  • 611
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
Имам уртикария(копривна треска) а кърмя.Опасно ли е .Ще се предаде ли на бебето  и опасно ли е за нещо.Моля пишете който има инфо за това.Получих я днес и не знам от какво.Но най-много се тревожа за бебка.Много ме е страх да не стане нещо. Sad Sad Cry

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Виж това: http://www.lekar.bg/news-18/info-422/%D0%A3%D1%80%D1%82%D0%B8%D0 … 1%80%D0%B8%D1%8F/.
Мисля, че с лекарства не се налага мазане, но все пак се обади на доктор.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 627
Уртикарията е обрив - проява на алергична реакция, организма ти е реагирал на нещо, обикновено храна. На мен ми се е случвало, докато бях бременна, тогава заподозрях яйца в комбинация с мляко /панировка/, но това е твоята реакция на нещо /обикновено безобидно/, няма как да се предаде на бебето. Кърми си спокойно! Спомни си все пак какво си яла, или ако си се мазала с нов крем, а най-добре отиди на лекар, понякога можеш да се подуеш като втасало тесто от това, и си е опасно.

# 3
  • Мнения: 1 691
За бебето не е опасно, лекувай се ти, за да не страдаш.

# 4
  • Мнения: 6 713
Хм, и аз получих страхотен обрив преди около месец, чудих се какво да правя, рових в нета, не намерих нищо и продължих да кърмя. Аз се обринах по ръцете и краката вечерта и пих един Кларитин, иначе нямаше заспиване, направо кошмар.  Rolling Eyes Има един сайт, където можеш да провериш за някое лекарство колко е вредно - http://www.safefetus.com/Search.asp

# 5
  • Мнения: 1 219
Много ви благодаря за съветите.Аз за себе си не се тревожех толкова,колкото за детето,но вие ме успокоихте.Наистина цяла нощ не спах-ужасно сърби но след един,два горещи душа се облекчих малко.Може би наистина е добре да отида на доктор.Важното е че не е опасно за кърменето,което най-много ме интересуваше.Още веднъж благодаря.

# 6
  • Мнения: 42
airin555  аз около 3-4 месец получих такъв обрив. Консултирах се с дерматолог. Няма нищо страшно за бебето. Може обрива да е и на нервна почва  Simple Smile. Мазах се с мехлемче. Но ми го предписа докторката. Ще ти мине!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт