Да си изплача мъката......

  • 1 526
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 841
Може би това няма да е едно от най-приятните четива, ама на кого друг да се оплача, и на мъжа ми вече не му се слуша CryЗа пореден път ми връщат документите от НЗОКа, с "молба" за друг документ, който ми липсва (уж...) и най-накрай ще излезе, че трябва да си копувам сама лекарствата (6 инжекции Золадекс, около....2400лв.... #Cussing out)
Казвам ви омръзна ми да ходя по болници и да се моля за съдействие, от хора които не искат да ми влязат в положението, а уж са лекари....То се е видяло, че трябва  да обера банка скоро newsm78...Реших, другия месец ще правя инсеминации в Майчин дом, 3 на брой, та поне ако не стане нищо, ще знам че ендометриозата е виновна да не забременявам.Всеки лакар, при който ходих за три месеца след лапарото, ми казваше различно нещо, е аз на кого да вярвам....Седя си тук пред компютъра, чета ви и си рева, не виждам вече светлинка в тунела, какво да правя, да загубя ли 6 месеца с инжекциите(че после и никой не ми дава гаранция, че ще забременея) или инсеминация или направо инвитро...хайде приятелки, помогнете с мнение Sick

# 1
  • Мнения: 3 376
Чакай, Миленче, не губи надежда. Първо, изобщо не се знае дали ще се наложи да си плащаш сама Золадекса - това с мотаенето си е задължителен елемент за държавните институции, важното е в края на краищата да ти одобрят документите. И за инсеминациите спри да мислиш предварително като за обречени... Въобще, целият ти постинг звучи като "каквото и да направя ще се провали". А това е най-лошата тактика. Поуспокой се първо и ще видиш, че дяволът не е толкова черен, колкото изглежда. Много жени са оцелели, че и забременели след лечение ендометриоза... Стискам палци и ти да си от тях!

# 2
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Милена, в "Майчин дом"-Варна ли ще правиш инсеминации?И ако да при кого?Защото и аз съм правила там 4 и мога да ти кажа впечетленията си(ако е при същата лекарка).А инъче горе главата, не се поддавай на отрицателни емоции.Те лекарите са такива-безчувствени и не им пука #2gunfire(е не на всички,но на болшинството).Ще ти стискам палци каквото и да решиш.Успех. PraynigВсички от време на време изпадаме в черни дупки, но това не означава че трябва да се предаваме.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 841
Милена, в "Майчин дом"-Варна ли ще правиш инсеминации?.........

Ами говорих с Даниела Станева, а кой ще я прави още не знам newsm78. На всичкото отгоре сега лекувам и бактерии, че после ще видим, абе шибана работа..... #Cussing out
А Гризка, права си за песимизма ми, ама като не мога да го преодолея Sick

# 4
  • Мнения: 978
Значи предпочиташ да загубиш 3 месеца и парите за 3 инсеминации пред 6 месеца лечение на ендото? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 612
Не знам какво да ти кажа.
Аз като погледна дългия път през, който минах и похарчените пари за псевдолечение взех да съжалявам, че не съм ги дала за инвитро по-рано.
Ама това си е мое мнение.
Сега и аз чакам одобрение от НЗОК и се надявам това да е първото и полседното ми инвитро.
Много успех ти желая.

# 6
  • София
  • Мнения: 96
Милена, не се отчайвай толкова лесно. Знам какво значи бюрокрация по болниците. Наскоро преживях нещо подобно и то не за първи път. Но съпругата на мой колега след операция от ендометриоза в МД-София и след това 6 месеца на Золдекс наскоро роди едно чудесно детенце. Вярвай и ще успееш!

# 7
Аз съм новак във форума, но страшно ми допада.
Аз съм Надя и имама 9г. дъщеря. Повече от 5г опитвам да имам още едно дете, но не се получава. Всички казват, че няма причина, но явно я има. С първата бременност нямах никакви проблеми. Сега направих почти всичко, но причина няма. Още повече ме гледат сякаш съм нещо луда за това, че се съм притеснена и че психясвам от това. Да разбирам, но жената е нещо много различно и това може да ти разбие психиката доста ужасно. Разбирасе аз имам успокоение, но това повярвайте не решава проблема.
Мила Милена знам, че ти иде да извикаш и да поставиш поне един от тези доктори с безизразни лица в положението в което се намираш, за да разберат какво значи тази мъка. Наистина ти желая да имаш сили, за да извървиш пътя към успеха. Ти ще успееш ще видиш. Желая ти го все сърце.   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 399
Милена,

много съжалявам за неприятностите които имаш. НО стисни зъби и продължи борбата с бюрокрацията. Ще ти отпуснат лекарството, може би малко търпение трябва.

А по отношение на съвета който търсиш, ще ти кажа че нито инвитрото, нито инсеминацията са панацея. Има случаи които се повлияват много по-добре с друго лечение. Информирай се какви са шансовете в твоя случай. Но не от лекари които се занимават с инсеминация или in витро. Те винаги препоръчват асистираните технологии. Такъв им е бизнеса... Разговаряй със специалисти в областта на ендометриозата. Само те могат да ти дадат обективно мнение дали инжекциите или асистираните технологии са по-добри за тебе. Това което аз съм чела между другото е че в случай на ендометриоза in витрото не дава много добри резултати и се предпочита лечение с медикаменти. Но аз не съм интересувала в детайли от тази проблематика и не се отчайвай от това, може и да не е така, просто търси активно информация.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 841
Благодаря на всички за куража и милите думи! newsm47

# 10
  • Мнения: 79
Ей Миленка,аз доста често си мисля за теб.Ти нали не си ме забравила коя бях.Не се предавай Миленка,вярно трудно е но не се предавай.Извървяла съм го до болка тоя път и още го вървя.Миналата година и аз като поп си плащах всичките 6 инжекции Золадекс но нямаше как,намерих начин заради здравето ми.Само неунивай.Пробвай със инсеминациите сега,но не се отказвай от Золадекса,единственно ако не забременееш  Wink Знай че Золадекса е много важен за лекуването на ендометриозата ти.Бъди сигурна че няма да е загуба на време золадекса а ще е помощ.Нали знаеш гаранция за нищо няма,но трябва да правим каквото трябва.Ей ме мен на измина вече почти една година от както сложих последната инжекция Золадекс още няма бебче но не се предавам и отчайвам,въпреки че и аз имам моменти в които ми иде да викам и крещя от болка.Ходя редовно на лекар казват че за сега всичко ми е наред.Доктора ми  е дал време и може би ако до октомври нищо нестане ме подхващат със големите  изследвания.
Бъди силна мила.Ако ти се иска да се оплачеш ,аз ще те излушам ,защото много добре те разбирам.
Горе главата-прави каквото трябва и всичко ще е наред,ще дойде и нашето време,просто ни е писано да почакаме по дълго.

# 11
  • Мнения: 533
Миленче, че е шибана работата, както казваш, съгласна съм - някой път е много шибана!!
И аз не съм голям специалист по темата, ама мисля, че е добре да се лекува тая ендометриоза - иначе какво става с нея newsm78
Наистина има доста истории, в които след лечение на ендометриоза има бърз успех - сиреч бременност Wink
За първо дете ли работите, на колко години си?

Гледай да оправиш и бактериите, понякога са много упорити... Тамън може да съчетаеш двете лечения, да не се губи време, щото инсе или ин-витро с бактерии не бива. Пък и лятото, казват, не е за АРТ, така че според мен вземи го тоя Золадекс. Какво толкова искат тия тъпанари в НЗОК? Ми ще им го набавиш, що ще правиш .. Много пари тия лекарства, бе! Да бяха 300-400 лева, да си ги купиш сама... А не можеш ли да си купиш една да ги почнеш, пък после да чакаш от касата?

Ох, Успех!!!  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 841
.............
Наистина има доста истории, в които след лечение на ендометриоза има бърз успех - сиреч бременност Wink............ Какво толкова искат тия тъпанари в НЗОК? .......
Значи ситуацията е следната: подадох си документите на НЗОК май месец и ми казаха, че ще трябва да чакам около месец за решението. Когато ги дадох ми казаха, че имам всичките необходими и няма причина да не ми отпуснат лекарствата. Но лекарката ми, която е завежадащ отделение за стерилитет в АГ Болницата ми каза, че даже и да ми ги отпуснат, ще бъде само за първите три месеца и да се подготвя да си  купя останалите или в най-лошия случай да си купя всичките. Но поличих писмо от НЗОКа да изпратя експертно решение, в което да пише, че ендометриозата ми е причина за стерилитета ми. Написаха ми такова решение, но същата тази лекарка ми каза, че достатъчно много случаи има на успешна бременност с ендометриоза. На всичкото отгоре ми видя на вагинален ултразвук голям фоликул, купих си аз тестове за овулация и веднага цъфнаха двете тлъсти черти, което разбираш веднага ме подлуди, за първи път от година насам, аз имам доказана овулация newsm78. Оттам идва и моето недоумение - имам ендометриоза, която създава хормонален дисбаланс, сиреч липса на овулация и в същото време имам такава. Това може и да е единичен случай, ама знам ли, защо да си пропилявам шанса и да не опитам с инсеминация, докато чакам решението си. Може пък да стане Rolling Eyes
Та така де, взех вече решение, благодаря отново на всички ви Grinning[/color]

Общи условия

Активация на акаунт