Спря да ака

  • 750
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте мамчета,
досега бебечето ми акаше по няколко пъти на ден като 2 пъти беше обилно и 2-3 пъти само зацапване. Днес не е акала въобще. Пръцка и плаче от болката, но не е акала. Имам ли сериозна причина за притеснение и какво мога да направя? Даже няма зацапване.
Бебето е само на кърма и мисля, че се е кърмила нормално като количество.


Също така кога ще се регулира количеството на кърма според нуждите на бебето?


Благодаря!!

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Колко е голямо бебето ти?

# 2
  • Мнения: 272
ще стане на 5 седмици в петък.

# 3
  • Мнения: 1 691
По това, което описваш, съдя, че бебето ти е на около месец и нещо - най-много два месеца. Такава промяна в режима на акането много често се случва точно през този период. Както си акат по няколко пъти на ден, изведнъж започват веднъж на няколко дни. Ако си сигурна, че плаче от болка, може да опиташ с масаж на коремчето - леко разтриваш с пръсти около пъпчето по посока на часовниковата стрелка. Освен това може да свиеш няколко пъти крачетата към коремчето - така по-лесно се освобождават газовете и им олеква на дребосъците. И се настрой, че този период на по-рядко акане може да продължи известно време (например 2-3 месеца) - ако интервалът не е по-голям от 4-5 дни, едва ли е необходимо да прилагаш някакви допълнителни методи (като например термометър в дупето и т.н. драстични мерки).

Аха, писали сме едновременно - значи точно в такъв период сте Simple Smile

# 4
  • Мнения: 94
И ние сме така. След първия месец започна да ака по веднъж на ден, а понякога и пропускаше. От 2 седмици насам започна да ака на 3-4 дни веднъж. (На 3месеца и 5 дни сме). Акото не е твърдо. Започва да я боли коремчето и пръцка един ден преди да се изака. Прави масаж на коремчето - наистина помага

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И ние сме така. След първия месец започна да ака по веднъж на ден, а понякога и пропускаше. От 2 седмици насам започна да ака на 3-4 дни веднъж. (На 3месеца и 5 дни сме). Акото не е твърдо. Започва да я боли коремчето и пръцка един ден преди да се изака. Прави масаж на коремчето - наистина помага
Или можеш да слагаш да лежи по корем, върху теб или просто на леглото за малко, така също се гонят газовете  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт