Замразена кайма

  • 3 552
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 697
Надявам се да съм уцелила правилния форум за въпроса си.
Значи на 27.07 си купих кайма охладена със срок на годност до 01.08 и веднага я замразих във фризера. Интересно ми е дали мога да я ползвам сега. Вярно ,че срока и е минал, но според мен той е валиден ако се съхранява в хладилник. Предполагам, че дълбокото замръзяване и е удължило живота  newsm78

# 1
  • Мнения: 25 449
Предполагам, че дълбокото замръзяване и е удължило живота  newsm78

Да.

# 2
  • Мнения: 247
Да! Има правило веднъж извадена навън - да не  я връщаш обратно във фризера!

# 3
  • Мнения: X
Да,използвай я спокойно,но не я замразявай втори път.

# 4
  • Мнения: 27 524
Да, няма проблем  Peace
Аз тук редовно купувам месо пред изтичане, защото е със 50 или 70 процента намаление и има два дни до срока да кажем. Замразявам и е ок след това с месеци  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 474
Ползвай спокойно Peace

# 6
  • Мнения: 179
Ами зависи от каймата, дали е била годна за употреба още при купуването. Защото на мене ми се случва вече два пъти да купя месо,уж с още няколко дни на годност, а то вече почнало да се разваля. Втория път даже направих рекламация, и след кратък натиск ми смениха опаковката,като ми обясниха най-вежливо все пак,че то заради това било с 30% отстъпка newsm78

# 7
  • Мнения: 2 591
Ами зависи от каймата, дали е била годна за употреба още при купуването. Защото на мене ми се случва вече два пъти да купя месо,уж с още няколко дни на годност, а то вече почнало да се разваля. Втория път даже направих рекламация, и след кратък натиск ми смениха опаковката,като ми обясниха най-вежливо все пак,че то заради това било с 30% отстъпка newsm78

затова, че епочнало да се разваля ли newsm78

според мен също можеш да ползваш каймата спокойно Peace

# 8
  • Мнения: 5 001
...на мене ми се случва вече два пъти да купя месо,уж с още няколко дни на годност, а то вече почнало да се разваля. Втория път даже направих рекламация, и след кратък натиск ми смениха опаковката,като ми обясниха най-вежливо все пак,че то заради това било с 30% отстъпка newsm78
Aaaaa,това вече на нищо не прилича!Как може такова нещо?!  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
На някои кайми (а и не само) съм виждала два срока на годност-
в зависивост от това как се съхранява, в охладено или замръзнало състояние.

Общи условия

Активация на акаунт