За вечерно хранене - какво?

  • 2 722
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Какво давате за вечерно хранене, мами?
Еличка не харесва бишкотите Плазмон и не й слагам в млякото?
Каква каша, която не е тежка мога да давам?
Пробвах с Лека нощ на ХИПП, обаче е много рядка, ние ядем гъсто  newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Давам само мляко вечер-към 9ч.Предното хранене е каша в 5ч.С млякото издържа сутрин до 8ч,а и според мен точно преди сън няма смисъл да и товаря коремчето с по-тежка вечеря Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 200
Давам само мляко вечер-към 9ч.Предното хранене е каша в 5ч.С млякото издържа сутрин до 8ч,а и според мен точно преди сън няма смисъл да и товаря коремчето с по-тежка вечеря Rolling Eyes

Точно че ние не издържаме, храня я към 22 часа, изпива към 220 мл и към 3-4 часа се буди и изшива още толкова. От около 1 мес се отбихме, преди се кърмехме.

# 3
  • Мнения: X
Аз давам кисело мляко с бисквита /но моята отказа адаптираното по принцип/ към 20:30 и издържа до шест сутринта, когато и давам още едно шише иначе глааад. А и сега нещо денем неще да яде, а нощем му чувам цигулката как скърца на диването.

# 4
Аз кърмих Габи до 9 месеца и я отбих,след това само една седмица ми пи адаптирано мляко и пове4е не искаше,бяхсе претеснила защото не знаех какво да и давам,тъй като не и хареса и киселото мляко сложих и малко захарен сироп но пак не и след това пробвах слагам кисело мляко и плодово млекце тя много ги оби4а и така като са микс , слагам и бисквити и ми го яде,но ние ядем със лъжи4ка тя отказва да пие мляко от шише,а аз го смесвам едно 4е да ми го яде и друго все пак да си приеме и  българско кисело мляко,то е полезно заради бактериите си,ние тук нямаме но сме си взели кваска от БГ и си квасим колкото и да е странно.Но знаеш ли от няколко дена ми отказва и това да яде и снощи и дадох кус-кус и си го хапна,някоя ве4ер съм и давала и кузунак или някаква кифли4ка подобре е пред нищо.

# 5
  • Мнения: 5 241
Ами пробвай по рано да речем към 19.30 часа да даваш някаква каша(а може и друго,аз давам супа+сухари,като се има предвид че мляко не пие) и преди да заспи млякото.
А след като не харесва Плазмона,слагай и обикновенни бисквити(Житен дар,нестле,Закуска...) Или тя неиска нищо в млякото си по принцип  Thinking Другия вариант е просто да увеличиш грамажа на млякото  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 200
Ами пробвай по рано да речем към 19.30 часа да даваш някаква каша(а може и друго,аз давам супа+сухари,като се има предвид че мляко не пие) и преди да заспи млякото.
А след като не харесва Плазмона,слагай и обикновенни бисквити(Житен дар,нестле,Закуска...) Или тя неиска нищо в млякото си по принцип  Thinking Другия вариант е просто да увеличиш грамажа на млякото  Simple Smile

Пробвах закуска бисквити, но и тях не ги иска.

# 7
  • Мнения: 3 537
Плодовите каши на Хаме,на Жожи много му харисват.Плодова с бисквити,с гриз или със ориз,мисля,че имаше някаква каша с горски плодове.
Иначе ,аз вечер му давам адаптирано мляко с 2 бисквити закуска и издържа 10-12 часа Grinning

# 8
  • Мнения: 844
Каква каша, която не е тежка мога да давам?
Пробвах с Лека нощ на ХИПП, обаче е много рядка, ние ядем гъсто  newsm78
Пробвай с каквато и да е каша - Нестле, Слънчо и пр. С риск да ме линчувате, аз съм пробвала да давам такава на Цвета. Даже като взимах храна от детска кухня, вечер давах супата със сухари - 100 грама и още 100 каша. Но всеки сам си предценява! Успех в избора и спокойни нощи в бъдеще!

# 9
  • Мнения: 550
Давам само мляко вечер-към 9ч.Предното хранене е каша в 5ч.С млякото издържа сутрин до 8ч,а и според мен точно преди сън няма смисъл да и товаря коремчето с по-тежка вечеря Rolling Eyes
Ние по същия начин, каша в 16ч., в 18ч. плодово пюре и в 20ч. 200мл. мляко. С него кара сутринта до 8ч. Но явно всичко си е индивидуално. Ще се водиш от детето. Щом иска да яде - даваш да яде, че гладен не се стои.

# 10
  • Мнения: 5 713
Ние адем нещо леко следобед след като обяда е бил в 13.30. Примерно плодове с мляко, плодове+ бисквити+ мляко, кисел. После в 21.30 само ад. мляко 240гр и издържа до 7.30. Но явно наистина вси4ко си е до дете.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 291
Аз мисля че не е хубаво да се товари стомахчето на голямо бебе, преди лягане.... и ние се кърмихме до преди месец, а от тогава към 17 и давам по калорична храна като грис, 2-3л овес.ядки с плод или пюре с 2-3л.суха каша а в 20,30 и давам 190г. пл.пюре, адаптирано мляко категорично отказва и го бутам в почти всички яденета през деня  Sick
Не съм сигурна че е най-правилно, ама пробвах със супичка, но Али не я иска вечер, а и щом папка след това чак в 9 сутринта значи съм на прав път.
Само да те предупредя, племеника ми е почти на 3 години и продължава към в 3, 5 и 6 да изпива по шише с к.мляко... но мое мнение е, че не е само до детето, ами в много от случаите е както си го свикнеш!

# 12
  • Мнения: 228
Ние ядем за вечеря само адаптирано мляко 180-210 мл различно всяка вечер и то към 8 часа и така до сутринта към 7часа,но до скоро пиехме по 120мл към 12презноща откоито тя сама се отказа.
Али е на 1година и 26дена.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
Ние ядем вечер адаптирано мляко с бисквита Закуска. А преди вместо бисквита слагах в млякото 2 лъжички каша.
Щом бебчето не ще бисквити, пробвай да прибавяш и ти каша / каквато там му харесва/.
Успех! 

# 14
  • Мнения: 1 800
И аз слагам каша във вечерното мляко: 180 мл вода+6м.л. адаптирано мляко+2м.л. прасковена каша Слънчо /банановата го запича/. Пробвала съм с кашата на Фризокрем-безмлечната с 4 плода, но тя не се разтваря добре в млякото, има цели парченца, които запушват биберона.

Общи условия

Активация на акаунт