С лещи на плажа

  • 2 820
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте,

аз съм с доста голям диоптър и нося лещи от 8 години.
Никак не обичам да ходя на плаж, защото като си махна лещите, съм като сляпа, а с очила в морето не може да се влиза.
Моля за съвет някоя мама със сходен проблем, как се справя.

# 1
  • Мнения: 3 715
Ползвам силиконови лещи от известно време, те се махат веднъж в седмицата и човек може да се къпе с тях.

# 2
  • Мнения: 2 725
А защо трябва да си махаш лещите на плажа?
Аз си ходя спокойно и на плаж и на басейн с лещи,само че не се гмуркам под водата,няма абсолютно никакъв проблем. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 901
Ползвам силиконови лещи от известно време, те се махат веднъж в седмицата и човек може да се къпе с тях.

И аз съм с такива от 2 години, ама не знаех, че са силиконови  Embarassed Laughing

# 4
  • Мнения: 297
Според мен, май не е много добре да ги носиш на плажа... поне заради пясъка там. Аз нося цветни и не посмях да ги сложа. Беше ме страх да не ми влезе някоя песъчинка в окото, докато съм с тях

# 5
  • Мнения: 945
От 15 години нося лещи и дори не ми е хрумвало да ги свалям на плажа. Кой ти каzа, че трябва да ги сваляш? Ако е zаради пясъка, то по улиците като духне вятър има също много песъчинки, дай сега да не си ностм лещите и на улицата  Wink

Единственото, което не е хубаво е да ти влиzа вода в очите или да плуваш под водата с отворени очи, тогава могат да паднат. Но zа това си има очила zа плуване. Тъй като аz много мраzя солената вода (все ми е тая дали съм с или беz лещи) си влиzам само с очилата zа плуване... Е, ако само ще се плацикам на брега, не ги слагам.

# 6
  • Мнения: 303
Благодаря на всички за отговорите.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 931
И аз си ходя без проблем на плажа с лещи. Просто като се върнах веднага си купих нови, но аз нося едномесечни и така или иначе им беше време за смяна. А под вода никога не съм обичала да гледам, пък сега каквото е мръсно морето не би ми и хрумнало.

# 8
  • Мнения: 2 759
                         И на мен никога не ми беше хрумвало да ги махам на плажа, до днес. Благодаря за идеята, тази година ще пробвам без, та дано морето ми изглежда по-чистичко  Whistling.

# 9
  • Мнения: 2 477
Нося лещи от 12 години и никога не съм ги махала,отивайки на плаж.Че как да си нося слънчевите очила без лещи?
А с диоптричните очила не е комфортно на слънцето.
Единствено не се гмуркам,но аз така или иначе не го правя.
Не мисля,че трябва да се притесняваш.Лещите и плажът са напълно съвместими.
Аз все пак живея на морето и ходя на плаж достатъчно често.Никога не ми е попадъл пясък в очите или нещо друго,което да ме кара да си сваля така удобните контактни лещи. Wink

# 10
  • Мнения: 303
Да обаче, аз не мога да си затварям очите от лещите и като лежа и се пека, трябва постоянно да седя с отворени очи, много е неприятно.
Тези силиконови лещи, за които се споменава и не се махали по една седмица, с тях ли се спи?
Как си миете очите, много ми е интересно.
Моите лещи са цветни с диоптър и като ги нося повече от 10 часа, очите ми пресъхват и се зачервяват и трябва да ги махна.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 931
Да обаче, аз не мога да си затварям очите от лещите и като лежа и се пека, трябва постоянно да седя с отворени очи, много е неприятно.
Тези силиконови лещи, за които се споменава и не се махали по една седмица, с тях ли се спи?
Как си миете очите, много ми е интересно.
Моите лещи са цветни с диоптър и като ги нося повече от 10 часа, очите ми пресъхват и се зачервяват и трябва да ги махна.
Oсвен ако не спиш на плажа, няма проблем да си затвориш очите за 5-10 минути. Иначе аз рядко лягам, пък и избягвам да си пека лицето, така че дори и на плажа съм със слънчеви очила и под чадър.

# 12
  • Мнения: 34
Ще ходя на почивка в Анталия и смятам да посетя Аквапарка, но понеже нося диоптрични лещи от 5г. се притеснявам, че на пързалките и другите аква атракциони лещите ще се намокрят и могат да паднат от водата. Аз не искам да ги махам точно в Аквапарка, защото няма да виждам нищо, а варианта с диопрични очила не е много подходящ. 
Какво ще ме посъветвате ?

# 13
  • Мнения: 2 759
...Какво ще ме посъветвате ?
                           Ако досега не са ти падали (уви, имах приятелка, на която редовно и падаха) - няма проблем. Ако все пак те е страх от инцидент, може да се подсигуриш с резервен комплект (едномесечен или тримесечен излизат около 20 лв, ако не ти дотрябват там, после ще ги ползваш като свърши срока на твоите). Страхотно изкарване ти желая   bouquet!

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зависи от формата на очната ябълка. На мен никога не са ми падали лешите, а нося лещи... Сметнете сами - бях на петнадесет, сега ще стана на 37.  Grinning
И на плаж ходя с тях (няколко години бях с очила на плажа, но не е добра идея).

Общи условия

Активация на акаунт