Проблем с душа - ту топла, ту студена вода???

  • 5 408
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Привет! Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Направо като вляза да се къпя и големи ядове бера. Водата, не стига че е с много ниско налягане, ами и непрекъснато си сменя температурата. Ту топла, ту студена, откачам. Като се обърнахме към водното да питаме за налягането и ни казаха, че много хора поливали сега лятото /живея в малък град, ама повечето ни комшии си изкопаха кладенци и освен това едва ли някой полива по всяко време на денонощието/. Смених и самия душ, защото беше един уж за масаж с малки дупчици, а сега съм с обикновен, но голяма разлика няма. Дано някой да може да ми даде идея на какво може да се дължи проблема. И особено ако тук влиза някой специалист. Много ще съм ви благодарна!

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние имахме същия проблем. Направо побеснявах и без това единственото време за себе си ми беше в банята и ми се искаше да го прекарам по комфортно, а не през цялото къпане да се мъча да наглася водата. А да не говорим, че малкия изпадаше в ужас като дойдеше време за къпане и той и без това не обича много водата и този проблем допълнително го стресираше и изпадаше в паника като чуеше за къпане. Накрая реших проблема веднъж за винаги и съм страшно доволна. Купихме си нов смесител за 100-200 лева, който автоматично наглася температурата. С термостат е, нагласяш на 37градуса примерно според желанието и търпимостта пускаш водата няколко секунди тече студена докато си настрои температурата и като текне топлата вода няма промени в температурата до края на къпането или докато не свърши горещата водата в бойлера. Ако искаш може и снимка да ти сложа да го видиш.

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 12:34 от Estell

# 2
  • Мнения: 9 776
Да, ще се радвам да го видя това чудо. Дъщеря ми е на 9 години и от известно време се къпе сама и горката направо едвам се справя. Абе думи нямам. Пусни ако може снимка и малко инфо- български ли е например. Мерси!

# 3
  • Мнения: 243
Здарвей,
и ние си купихме такъв смесител. Има терморегилаторни пластини, които подържат една и съща t.
От една страна на смесителя е врътката с градусите (нагласяваш желаната t), а от другата страна е врътка с която се регулира силата на струята.
Взехме го от Practiker за 100-120лв някъде. Мисля че  марката, която купихме е полско производство.
Аз съм много доволна.

# 4
  • Мнения: 2 155
Не знаех, че има такова чудо! Само в Практикер ли го продават, на коя фирма е?

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здарвей,
и ние си купихме такъв смесител. Има терморегилаторни пластини, които подържат една и съща t.
От една страна на смесителя е врътката с градусите (нагласяваш желаната t), а от другата страна е врътка с която се регулира силата на струята.
Взехме го от Practiker за 100-120лв някъде. Мисля че  марката, която купихме е полско производство.
Аз съм много доволна.

Да и ние от там го взехме. Имаше полски и български май, но се родихме с това чудо струва си всяка стотинка. Фирмата не я помня
Ето варианти:

Ето го и нашия, нарочно я оставих голяма снимката за да го видиш по-добре: http://www.bgphoto.net/photos/2535/o633536268084962017.JPG

# 6
  • Мнения: 2 155
Наистина ли струва само 100-120 лв, защото обикновените смесители са на тази цена...?

# 7
  • Мнения: 9 776
Ей, много благодаря на всички и на Еstell за снимките особено. И аз се учудвам от тая цена. Много е добра. И явно ще си реша проблема. Но някой дали знае защо все пак се получава този абсурд с температурата?

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ей, много благодаря на всички и на Еstell за снимките особено. И аз се учудвам от тая цена. Много е добра. И явно ще си реша проблема. Но някой дали знае защо все пак се получава този абсурд с температурата?

Радвам се че съм помогнала.  Peace
Предполагам заради слабото налягане във водата. В нашия квартал имаме проблемен водопровод, а и сме с един воден източник със Златните пясъци и нормално да отклоняват водата на там, за да могат да си пълнят басейните и на почиващите да им е добре за сметна на живущите разбира се. Да не споменавам честите аварии, заради прогнили тръби, но никой не му се дава пари за подмяна. Та проблема най вероятно е това пък и ние живеем на последния етаж там налягането е най слабо.
А за цената на смесителя, не помня точно колко дадохме, според мъжа ми сме дали 105лв., но аз лично не помня точната сума, но и 200 да беше пак си струва. Сега сина ми се къпи с кеф, а и аз се наслаждавам на постоянна температура. Не ми пука дали комшиите отдолу ще пуснат водата или не.

# 9
  • Мнения: 9 776
Estell, направо нямам думи за управията в нашата мила родна страна за каквото и да се сетиш. В момента бера ядове с една фирма за мебели поради причината, че няма да ни изпълнят поръчката на един прост скрин в срок, написан даже в договор. И права нямам никакви. Единствено бях задължена да внеса капаро. Но това е друга тема. Благодаря ти отново за отзивчивостта и да - помогна ми със сигурност Hug!

# 10
  • Мнения: 2 155
Мда, и аз нямам думи...Чакам една маса вече 3 месеца...

# 11
  • Мнения: 2 005
Говорих със "специалиста" и той каза, че най-вероятно проблема се дължи на ниското налягане. Налягането се оправяло с устройство наречено хидрофор, но то заема място и за едно жилище - апартамент не е удобно да се поставя. Ако живеете в къща, може да се посъветвате със специалист. Може би наистина този смесител е най-удачното, бързо и лесно решение.

# 12
  • Мнения: 9 776
ivalina73, в къща сме ама да тръгнем да купуваме такова нещо сигурно струва скъпо. Нямам представа какво представлява. Твоя човек щом смята, че е от налягането, дали не трябва от водното да дойдат и да си оправят нещата? Нали си плащаме в крайна сметка не само водата дето ползваме, но и някаква поддръжка все пак?

# 13
  • Мнения: 2 005
Наистина водното би трябвало да си оправи нещата, обаче в Булгаристан обикновено се оправдават с остарялото оборудване и инсталации... И то проблемите обикновено са се натрупали при предишното ръководство...  #2gunfire Тез` пари, дето ги вземат всеки месец, не са ли за това да се поддържа в изправност и с параметри според нормите битовото водоснабдяване ?!?...  newsm78 Ако вложат парите в обновяване на водоснабдяването, обаче, началниците няма да могат да получат премии  #Cussing out и какво ще правим тогава - незнам?  Money

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Водоснабдяването няма да решат проблема, то е ясно. В нашата държава всеки се спасява самосиндикално. Няма на кого да разчиташ освен на себе си.  Rolling Eyes Та и ние сме се оплаквали, та и целия квартал, даже и по телевизията коментираха, но всеки дига ръце и се оправдава с липсата на средства. Решение не се намери!

Общи условия

Активация на акаунт