Ще вземе да се повреди, защото пие само сок....Дали?

  • 1 974
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Вчера загрижени за здарвето на сина ми, ми казаха, че
пиейки само сок, защото той не ще да пие хич вода, щял
да се повреди - т.е. от приема на толкова захар от сокове
и подлсаден чай, организмът му щял да привикне и да спре
да произвежда инсулин.  Shocked Thinking

Това нещо вярно ли е? Може ли от домашни и купешки
сокове да се получи този обратен дЕфект?  Tired

И, моля, ако някой може да ми даде съвет как да върна
в менюто му пиенето на вода, ще съм благодарна.  WinkАз
правя някакви опити да му давам чиста вода, но той
щом усети, че е вода се възторгва и започва едно плюене
през буквата "б" - "бббббббббббббб" ...  Rolling Eyes Разреждам
му и сока с вода, понякога над 60%, но чиста вода - йок.....

Та, ще ми е приятно да разбера и вашата гледна точка
относно моите две терзания  Mr. Green

Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 8 999
Не съм чувала за такива повреди. Важно е да поема течности, все едно какви /е, изключвам слабоалкохолните коктейли и бирата, разбира се!/

# 2
  • Мнения: 3 034
ами водата със сигурност е по-полезна. чак да спре да произвежда инсулин...  Laughing но при всички положения, храни и напитки, съдържащи захари не са идеалния вариант в големи количества. може би ако разреждаш все повече сока с вода, така че да избледнява вкуса на сока постепенно, ще пропие  newsm78 най-добре да свикват първо с чиста вода, според мен.

# 3
  • Мнения: 4 447
До една година пиеше само чиста вода или неподсладен чай.
И откакто дадох сок - водата просто вече не е вкусна  Tired

# 4
  • Мнения: 46 437
Плодовите киселини са много агресивни към стомаха и в по-късна възраст може да доведат до храносмилателни проблеми, затова е добре да се ядат плодове на парчета, вместо да се прекалява със соковете.

Това, че са сладки също не е добре, защото води до изкривяване на вкуса и пристрастяване към сладкото, проблеми със зъбите и т.н.

Отделно от това влияят в/у апетита, различно - някои ги докарва до вълчи глад и преяждат, други пък до такава степен си запълват корема със сок, че намаляват количеството на нормалната храна и не могат да си набавят хранителни вещества.

Моето дете също не пие много вода, набляга на млякото. Никога не съм я насилвала или измисляла начини да я излъжа, човек си усеща от колко има нужда, а когато в менюто има повечко супички и др. течни храни, нормално е количеството на водата да е по-малко.

# 5
  • Мнения: 3 034
ами наобратно значи - разреждай, една седмица така, на следващата по-разредено и т.н. дано се получи  Peace от това, което знам от тукашните лекари, проблемът е, че децата развиват истинска любов към сладкото, а тя остава и занапред, което пък може да ги разболее в бъдеще, като големи хора (а може и по-рано).

# 6
  • Мнения: 4 447
Никол, благодаря ти.  Hug Обаче той не ще всички
плодове, които може иначе да изпие, да ги яде...
Сок от диня може да пие в индустриални количества,
но не можеш да му я сложиш в твърд вид в устата  Crazy

# 7
  • Мнения: 9 814
Повреда при деца?!
Хм, Thinking плодовите сокове не са особено полезни, Никол вече ти е обяснила защо.
По принцип като течност след кърмата по по мнение няма нищо по полезно от водата.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
В соковете има и овкусители, които са толкова апетитни, че плодовете не му се виждат никак вкусни.
Казали са ти вече - разреждай, докато стане гола вода.
Не давай сладки неща, освен плодове.
Прагът на вкусова чувствителност спада, ако няколко дни не се приемат дразнителите.
Когато дадеш плодове - гледай да са атрактивно поднесени.
Самото пиене на сокове убива апетита, а и киселините са агресивни и дразнят стомаха.

# 9
  • Мнения: 228
Чак пък да се повредят,нещо не ми се вярва.
Може би просто не е зле да се опитваш и водата да въведеш.Аз не знам на някой нещо да му е станало защото пие безалкохолни или сокове.Освен да надебеляваме от газираното???

# 10
  • Мнения: 4 447
Благодаря за адекватните и полезни отговори до сега Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
абе , не е хубаво само на сок и подсладен чай...за диабета...той може от вс да се получи, най-вече при спад на имунната с-ма...но за зъбките  хич не е хубаво....

Иначе за връщането на водата - така с разреждане и аз знам.
А колко е голямо детето...
Може би е по-добре повече чайчета, от колкото сокчета, там поне контролираш подслаждането, като да кажем ако е над годинка вместо захар можеш с по мъничко мед да подслаждаш.
Да пие и повече мляко, айрят....
всъщност на соковете, ако не са фрешове гадното им е, че са пълни с консерванти, оцветители, аромати и т.н....

# 12
  • Мнения: 377
А пък моя син отказваше да пие квото и да било освен мляко.Здраво се бях притеснила. Давам вода - не иска да я погледне,докато в един момент майките ме посъветваха да разреждам сока от компот с вода.Родих се, почна да пие.Да, но сега искам да въведа вода , чиста вода, защото и на мен ми се струва че не е полезно все тия подсладени напитки ......

# 13
  • Мнения: 4 447
Калоян е на 1г. и 8м.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 396
За водата са ти казали с разреждане, но за да върнеш плодовете опитай номера с театъра:
"Мммм, че вкуснооо" без да го поглеждаш ! Ама ядеш колкото се може по-апетитно - мляскаш и издаваш всички възможни звуци на задоволство!
Обикновено се повлияват, поне при мен свърши работа!

Общи условия

Активация на акаунт