1. биберон-залагалка; 2. зъболекар???

  • 731
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
Здравейте,

1. имам бебе на 40 дни и засега добре се справяме с кърменето /за разлика от първия път с каката  Sad/, не ми тежи и честото кърмене и затова досега не съм се и замисляла да давам биберон. Каката около 40тия ден си откри палеца и оттогава го смуче. Сега виждам, че и бебето от време на време почти го налапва. Притеснявам се и тя да не се научи да си смуче палеца и затова предпочитам да й дам биберон. Знам, че през първите седмици не е хубаво да се дава биберон, за да не се отбие и затова ми е питането: Мога ли спокойно да й предложа биберон-залагалка?

2. Един зъб почна да ме наболява и се чудех какво да правя: Има ли упойка, която може да ми сложат и да мога да кърмя след това? Колко време след упойката ще мога да кърмя? Какво правите в такъв случай? Склонна съм дори да изчакам някой и друг месец, когато малката ще започне да прави по-големи паузи между кърменията, защото кариеса е малък. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 3 929
Относно 2-рият ти въпрос, ето ти този линк - http://xedra.wordpress.com/. Там ще намериш статия за зъболекарските процедури и кърменето.
Относно 1-ят въпрос - не съм особено компетентна, но е възможно заради биберона бебето да откаже кърменето. Синът ми обаче упорито отхвърляше всякакъв вид залъгалки освен гърдите. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 388
Относно залъгалката, моята бебка много рядко я поема (въпреки че аз я предлагам винаги,когато е неспокойна) и когато е гладна изобщо не можеш да я излъжеш с нея - искам да кажа че проблем със сукането вследствие на залъгалката нямаме. Но при всяко бебе е различно. От друга страна съм чела, че смукането на палеца е много по-вредно от биберона по отношение на развитието на челюстта и зъбите.

# 3
  • Мнения: 567
забравих да кажа, че другата причина, поради която се колебая за залъгалката е, че много често се случва да се разплаче без да е гладна, но единствения начин да я успокоя е като й дам да суче. Това също не ми пречи, но тя явно преяжда и почва да плюе след това.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 235
При всяко бебче е различно. Още в родилното дадох на бебка биберон-залъгалка, защото страшно ми беше разранила зърната. Цокаше я до 3 месец и сама се отказа, после си откри палчето и минахме през период, в който преди заспиване много настървено го цокаше. В момента не ползва нито биберон, нито си цока пръсчето. Според мен не пречи да й предложиш залъгалка, а тя ще ти покаже дали ще я иска. Само да допълня, че още се кърмим.
Не ми се е налагало на ми слагат упойна, но знам, че има такива, които са съвместими с кърменето. Говори със стоматолога си, дали използва такива или ти трябва да си набавиш. Не отлагай щом има болка.

# 5
  • Мнения: 3 205
По първия въпрос - да, можеш спокойно да даваш вече биберон. Друг е въпросът дали ще го иска, но ако държиш на това и си по-настоятелна, ще привикне.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Изправена пред избор залъгалка или палец предпичам залъгалка. Наистина може да обърка бебето, но при нас всичко е наред.

# 7
  • Мнения: 11
Относно залъгалката - не се притеснявай да даваш, след като вече повече от месец се кърмите успешно. На нас акушерката ни предложи да я дадем още на десетия ден, след като обаче се убеди, че детето е усвоило добре начина на сукане. Аз се притеснявах да не се обърка, но нямахме такъв проблем. И сега си я ползваме-не е пристрастен (особено в жегите избягвам да му я давам, че му излизат пъпчици около устата), но си заспива с нея и предпочитам да е така, отколкото с палец в устата.
Относно упойките, всеки кадърен зъболекар знае какво може и какво не. А и не винаги е нужна упойка. Hug Консултирай се със зъболекаря ти най-добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
На зъболекар можеш да отидеш съвсем спокойно, упойката е локална, обаче ми кажи за какво ти е упойка за обикновен мъничък кариес? Направо е смешно.

А за биберона, аз не мисля като другите досега. Сигурна ли си, че то наистина си смуче палеца, щото аз за кърмаче със смучещ палец не съм чувала. Бебетата кърмени на поискване си заспиват с гърда в устата, а като им е скучно , мисля, че пак с гърдата се занимават.
Ако си е лапнало няколко пъти палеца, според мен не значи непременно че ще го смуче. Според мен трябва да изчакаш с биберона и ако забележиш, че наистина си смуче палеца, тогава да действаш с биберона. Просто не бързай. За бебетата на АМ, каквато е била каката ви(както разбирам от поста ти) е нормално да използват биберон(или пръстче), но кърмаче на поскване да си смуче пръста...абе, докато не видя, няма да повярвам...(имам предвид торкова малко бебе)

# 9
  • Мнения: 567
ludmilana, предпочитам упойка основно, защото ми е стресираща самата процедура, а не толкова за болката  Simple Smile

Палеца не го е засуквала, а само по случайност го беше лапнала, докато си смучеше юмручето. Пуснах темата, защото се притеснявам, че ако открие палеца няма да мога да я убедя да предпочете биберона, но неискам това да навреди на кърменето. Другото е, че като иска почти непрекъснато, когато е будна да суче после плюе доста кърма.

# 10
  • Мнения: 295
 iliana_d моето моченце е на 24 дни и аз като тебе се стараех да избеегна биберона, но издържах до преди една седмица, по аналогични на твоите причини. Бебчо смуче залъгалката при по тежки случаи на плач и неспане, но  това изобщо не му се отразява на желанието да яде, а от шише почти не иска да пие. Аз лично предпочитам да му дам залъгалка и да може да поспи малко, а не да суче и повръща и да го боли корема после.

Общи условия

Активация на акаунт