Цъфтящи краичета

  • 3 827
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Има ли начин косата ми да спре да цъфти без да се налага всяка седмица да я постригвам.Плюс това цъфтят и краичетата много нагоре в коста а не искам да я скъсявам.Препоръчайте ми някаква маска може и домашна но да си струва.Мерси много

# 1
  • Мнения: 3 782
Защо я подстригваш всяка седмица? Shocked Явно косата ти е доста изтощена?  Rolling Eyes
Какви продукти използваш?

# 2
  • Мнения: 1 810
Има ли начин косата ми да спре да цъфти без да се налага всяка седмица да я постригвам.Плюс това цъфтят и краичетата много нагоре в коста а не искам да я скъсявам.Препоръчайте ми някаква маска може и домашна но да си струва.Мерси много
Моята коса беше така преди 3-4години,не знам какво я беше прихванало Mr. Greenмина от самосебеси.Подстригвах я често естествено,имах чувството че космите ще се разцепят до горе иначе.Освен ножици,цъфтежа с друго трудно се оправя,но пробвай но Ейвън има един серум за цъфтящи краища,сполучлив е Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 415
За вече цъфнали краища спасението е единствено ножицата....за да избягваш обаче цъфтежа в бъдеще ето това е твоята тема... Flutter
+ някакви витамини за коса, кожа и нокти, с които да подсилиш растящата коса...както и повече витамини набавени от плодове и зеленчуци  Peace грижа отвън и отвътре  Whistling

# 4
  • Мнения: 3 782
Дори и да се подстригва всеки ден, ако не се "лекува" няма никакъв смисъл? Все пак това зависи от много неща, продукти които се използват, храна, която се консумира.
Може да си правиш маски, бадемовото масло е доста добро,но то се използва като превенция за цъфтящи крайчета, а тези които са цъфнали най-добре да ги отрежеш. Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 4 736
Единственото, от което засега при мен има резултат за предотвратяване на цъфтенето е кремчето без отмиване на Фито за много суха коса. С кристали продължаваше да цъфти. Просто трябва добро подстригване и после грижата е много важна и ако можеш да я оставяш да изсъхва сама косата.
Освен това ако много ти филират косата също цъфти. Зехтин в краищата преди баня за 2-3 часа също има добър ефект Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 830
Като за начало можеш да започнеш да пиеш Мерц или други таблетки, които подобряват състоянието и вида на ноктите и косата.

Трябва да отрежеш цъфтежите, защото това са косми с нарушена структура, която не може да бъде възстановена по никакъв начин. Трябва да изчакаш да порасне нова коса и да се грижиш за нея все пак.

Трябват ти маски, които подхранват в дълбочина.
Добри продукти имат Л'Ореал от професионалните серии. Керастаз.

Домашна маска можеш да си приготвиш от мас, 2 капки газ, 1 супен лъжица Тривитаминол и мъничко оцет. Объркваш всичко хубаво и намазваш цялата коса . Слагаш найлонова шапка и кърпа отгоре и чакаш около час-два. Отмиваш с оцет и жълтък след това и може с някакъв мек шампон, ако не се е отмила мазнотията.

Знам още около 50-100 маски, които се приготвят в домашни условия.

Срещу цъфтеж много помага маслото от пшеничен зародиш. Продава се в аптеките.

Стимулант на Икаров пак от аптеките.

Топли масла от магазините, където продават козметика за коса.

Друго много важно нещо е да не разресваш косата, ако е мокра.

Моята е дълга до кръста в момента, понеже все я подстригвам (расте много бързо), но иначе ми е все до дупето. Поддържам я с не много грижи. Понякога мажа със стимуланта на Икаров. Правя маската с тривитаминол или друга, но се случва много рядко.

Много важно е да не използваш за известно време стилизиращи продукти, както и да слагаш продукти без отмиване.
Добре е след всяко измиване да използваш добър балсам и след 5-10 минути да го отмиеш много добре.

 Peace

# 7
  • Мнения: 2 414
А някой има ли представа как да се спрява с накъсването на косата,защото косъмът ми е адски тънък и се къса непрекъснато. Confused

# 8
  • Мнения: 3 830
Ето ми я косата в един от лошите й периоди:

http://www.estellia.snimka.bg/album.php?album_id=162477&pid= … 88706&lp=-350

http://www.estellia.snimka.bg/album.php?album_id=162477&pid= … 88730&lp=-820

http://www.estellia.snimka.bg/album.php?album_id=162477&pid= … 85459&lp=-840

След това започнах повече грижи да полагам де, та сега изглежда малко по-добре май  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 414
Страхотна коса имаш. Hug

# 10
  • Мнения: 3 830
А някой има ли представа как да се спрява с накъсването на косата,защото косъмът ми е адски тънък и се къса непрекъснато. Confused

Косъмът ти е загубил еластичността си.

Подхранване и да я предпазваш да не се изсушава. Не я разресвай, докато е мокра.
Спри за известно време стилизиращи продукти и такива без отмиване.

Професионалните серии за коса на Л'Ореал и Керастаз ще ти свършат добра работа и резултатите ще дойдат най-бързо.

Друго ако Ви интересува, питайте. Отглеждам дълга коса, откакто се помня Laughing Flutter През какво ли не съм минала...

# 11
  • Мнения: 2 414
Аз в момента ползвам професионалната серия на Лореал. Peace
А защо да не използвам балсам без отмиване?Аз лично направо съм влюбена в един,който е за боядисана коса,но сега ще го сменям с този за суха. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 830
Аз в момента ползвам професионалната серия на Лореал. Peace
А защо да не използвам балсам без отмиване?Аз лично направо съм влюбена в един,който е за боядисана коса,но сега ще го сменям с този за суха. Simple Smile

Защото се получава ефект като този, когато ползваш стилизиращи продукти като пяни, гелове, лакове.
Косъмът се обвива в тази химия и не му се дава възможност да диша.
Измитата много добре коса, на която след това не се слага нищо друго, се чувства най-добре.
Ако познаваш хора, които от години пляскат такива неща по косите си, попитай ги дали не им е изтънял косъмът.
Моят фризьор ми го каза това и после взех да разбирам защо косата на брат ми от дебела и лъскава, стана толкова вяла и тънка. Thinking

# 13
  • Мнения: 2 414
Може би е така,но след него косата ми става толкова мека.... Crazy
А аз съм си с тънък косъм по рождение.

# 14
  • Мнения: 3 830
Може би е така,но след него косата ми става толкова мека.... Crazy
А аз съм си с тънък косъм по рождение.

Меката коса е тънката коса, както и обратното.
 Peace
Пробвай за известно време сериозни грижи и не я мацай с неща, който обвиват косъма за повече от час-два.

Аз пък винаги съм харесвала повече по-твърдите и тежки коси с дебел, лъскав, здрав косъм Peace
Дори понякога си я поливам с изветряла бира след баня, само и само да е по-твърда. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт