Весели случки от студентските и ученическите години................

  • 14 414
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 430
Малко да разведрим атмосферата,естествено ако има нужда от това,но съм сигурна,че всички имат ,какво да си спомнят и споделят!Редно е да започна първа  Mr. Green
  4ти курс в университета,вече пропуснала няколко лекции и съответно не познавам преподавателят си Embarassed  Mr. Green
Реших и аз да се разпиша на лекциите,отивам по-раничко и чакам,някой да ми отключи залата.По едно време идва една "лелка" със синя престилка подобна на хигиенистките,и аз най-весело и дружелюбно се обръщам към жената"Лелче ще ми отключиш ли,че имам лекция ,а не ми се стои много много пред вратата и току виж съм си тръгнала!".....  Mr. GreenЖената изсумтя,задъха се и в последствие се оказа,че е въпросната доцентка,която трябваше да проведе лекцията Shocked
.....Какво да ви кажа септември е хубав месец за изпити  Laughing

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 16:59 от Madam Stasita

# 1
  • Мнения: 6 991
Аз от моите не се сещам, ама майка ми ми е разказвала много.
По тяхно време професор Биолчев бил млад преподавател, преподавал им Славянски литератури (май, не съм сигурна, той е полонист).
Та седят те и чакат на вратата, страх, стрес, притеснения.
Притичва по коридора закъсняла тяхна колежка от друга група (явно и тя толкова ходила на лекции).
Спира се при тях и почва да пита как е изпитът, върви ли, бавно ли е, къса ли.
В това време излиза проф. Биолчев, да си вземе кафенце. Девойката му се нахвърля:
- Как е, колега, къса ли  Mr. Green
Биолчев я поглежда, усмихва се и казва:
-Спокойно, колега, не къса, не къса.  Laughing

Не знам как се е почувствала като е влязла. Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
В училище имахме преподавател на,който по прякор му викаха Лебеда,прякора си получи от една училищна екскурзия.В едно езеро имаше патки,и той извика въодушевено"Вижте ученици лебеди!" и така,с годините му остана прякора,след време беше повикал на една наша съученичка майка й,жената идва в училище влиза в учителската стая и пита:
   "Къде мога да намеря г-н Лебедов?"
а те я уверяват,че такъв учител с такава фамилия не съществува,а жената пак упорито
  "Ама г-н Лебедов е класен на моята дъщеря в 9б......................."
Докато разбере,че класният е с друга фамилия стана доста весело Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 316
Историята на Мадам Стасита ми напомня за една учителка, на която викахме Баба Зайка (приличаше на зайка). Един ден беше забравила дневника в учителската стая и изпрати един съученик да го вземе. Влязъл той и учтиво помолил да вземе дневника. Една от учителките го попитала кой го е изпратил и той не могъл да се сети за фамилията и казал "Ами Зайката" Joy После що обяснения даде горкия...

# 4
  • София
  • Мнения: 10 233
Пак в стил Мадам Стасита. Бившото ми гадже не си беше виждало преподавателят така в УНСС. Не че е някакво изключение, но ме накара мен да ходя да му взимам заверка, защото въпросният професор ли, доцент ли имаше общ кабинет с още двама. Да не се изложи. Влизам аз с бойна крачка в кабинета и питам "Проф. Нам Кой Си?" Посочиха ми го с ехидна усмивка, обясних аз че моичкият е възпрепятстван и т.н. Взех му заветния подпис.
Приятел в нужда се познава.

Един колега обясняваше много въодушевено как ще си вземе един изпит без да учи, защото доцентът е педал и му бил хвърлил око (на колегата). В този момент въпросният "педал" го потупа по рамото и му се усмихна с възможно най-милата усмивка, която смразява кръвта.  Mr. Green И той на есен с песен.

# 5
 Joy
Явявам се 3 пъти по ВМ 4 част...все ме къса...
Идва друга дата...доцента е на семинар в чужбина, явявам се при друг доцент..изкарах 4-ка...
И на 8 декември...поканили сме доценти...асистенти...отиваме на заведение...само за университета...
В разгара на вечерта ме кани на танц въпросния "КЪСАЩ" доцент...танцуваме...и ме пита:"Ти кога ще се явяваш на 4-та математика?"
Отговарям:"Аз си я взех"
Той:"Така ли? Кога?"
Отговорих....
А той:"А аз толкова пъти те късах, за да те виждам пак...." Shocked
Познайте какво ми идеше да го направя.... Sick
Има ощееееее мнооогоооо изцепки..като се сетя ще пиша... Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
Една година,чакаме асистентката да ни отключи залата,а тя беше горката много комплексирана женица! Mr. GreenИ както си чакаме по едно време слиза тя по стълбите и....хоп...падна пред нас по очи.Всички взехме да се смеем,а тя бясна изчезна!След малко се връща и и личеше,че е плакала,влиза в залата бясна,и се почна едно изпитване и едни двойки.По едно време идва ред на един мазен колега,а той само и само да се отърве от двойката и каза
   " Госпожо ама аз не ви се смях,като паднахте"
 Joy Joy Joy

# 7
  • Мнения: 50
И аз да се разпиша тук с нещо весело . Grinning Имах ме един преподавател по химия . Той прави опит смесва 2 вещества и казва колеги сега ще се получи примерно син цвят. Но  след като разклати епруветката гледаме др. цвят и така ние го кръщаваме Джон вълшебната епруветка . Embarassed

# 8
  • Мнения: 516
Изпит по антична литература. Първият ми изпит като студентка. Изпитва професор и асистентката му. Професорът се слави с това, че къса наред за малки пропуски.  Аз се треса от нерви и приятелката ми ме вкарва в студентската кръчма и ми поръчва чай с малък коняк за отпускане. Идва моят ред и с радост установявам, че в стаята е само асистентката. Тегля въпроси и започвам спокойна да обяснявам, анализирам и разяснявам, силно ръкомахайки. Последното е ефектът от коняка. В един вмомент влиза професора и аз ужасно стъписана решавам, че ще го игнорирам и няма да го поглеждам изобщо. Да, ама любопитството е страшна работа и се престрашавам да погледна с крайчеца на окото си за секунда. С невероятно облекчение виждам, че човекът кима, което е знак за мен, че ме харесва. Отново започвам да ръкомахам и да говоря въодушевено. Накрая се обръщам към него и забелязвам, че той кима, защото има някакъв тик. В последствие се сетих, че е с Алхайцмер. Е, ухилих се глуповато, но взех изпита.

# 9
  • Мнения: 3 521
Ох, във ВИАС има един доцент Марчоков, чиито лекции са като Шоуто на Опра Уинфри.  Laughing

Иначе си спомням една лекция в първи курс, когато изключително зловещият професор по Теоретична механика - Маленов, забеляза с единственото си око, че една колежка от крайните редове преглежда сутрешния вестник.
Тогава чух най-великата теория, че точно заради такива хора като нея падат сградите, че такива инженери са построили сградите в Турция, които бяха паднали при земетресението преди няколко месеца, а бе изобщо, че тя един ден ще се превърне в убиец и то не на един, а на безкрайно много хора, защото не слуша внимателно за постулатите на Нютон ooooh! . В това време 90 човека се опитваха да не се разкикотят на глас - дамата изобщо не беше от нашият университет. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 388
От ученическите години. Имахме един учител, който беше плешив и всички му викаха - Плешо.
На една приятелка майка и отива на родителска среща ( той беше класен ръководител ). Влиза в стаята и казва:
Вие сте Г-н Плешев нали?

# 11
  • Мнения: 4 496
Веднага ми изплува една случка от годините в техникума. Joy
Към края на учебната година директорката решава да бъде сменен паркета в един от кабинетите. Нашият курс има практика и общо взето се шляем по коридорите. Учителят казва аз и една съученичка да отидем зад училището и да наглеждаме огъня, където топят смолата /или каквото беше там/ за залепянето на паркета. Та, стоим си ние с нея и по едно време аз решавам да отида да си купя нещо за ядене.

Но! Докато ние с нея сме били зад сградата, ученици случайно подпалват тази част от училището, където готовите детайли  се пръскат с лак. Лумва пожар и всички бягат панически навън! Аз веднага отидох при съученичката ми и изкрещях да изчезваме! Минаваме напряко и срещаме директорката, която ни пита:
Тя: -Вие къде бяхте досега?
Аз: - Отзад.
Тя: - Какво правехте?
Аз: - Ами...поддържахме огъня!  Rolling Eyes

И тя така: Shocked Shocked Shocked
Joy

# 12
  • Мнения: 1 316
Мис Арк Hug
много весело Joy

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Лекция по микроикономика, записваме. Една отзад не чува и пита "Адам и кой?", доц. Кирев: "Адам Смит колежке, това да не са ви Кирил и Методи"

Не знам дали е истина, разказаха ми го: Гръцки студент не може да си вземе изпита 2-3 пъти и решава да се покаже като истински византиец. Отива на поредната поправка с прозрачна торбичка, пълна с уискита, тоблерони, узо и такива неща. Изпитващия я фиксира, бързо завърта една шестица, а гръкът невъзмутимо си събрал книжката, торбичката и преспокойно си излязъл.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 836
Тази случка вече се разказва като виц.
На изпит в ТУ:
Доцентът, след последния неуспешен опит да открие поне някакви наченки от знания у стоящата срещу него красива студентка, въздъхва недоволно:
- Не мога да Ви пиша тройка, колежке, просто няма как да го направя!
А, тя:
- Ми, пишете ми четворка, тогава.

Общи условия

Активация на акаунт