Вярно ли е?

  • 583
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Вярно ли е твърдението, че на кърмачетата от 0 до 6 м. трябва да им се сменя чат-пат адаптираното мляко? Около мен взеха да се чуват такива мнения, но според мен, това би довело до алергизиране на детото...
Вие какво мислите по въпроса, мили мамето?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Ако няма признаци на непоносимост даже доколкото знам не е хубаво да се сменя млякото.Мойто бебе повръщаше Фризолака и затова смених с Милумил хареса го и оттогава не го сменям.

# 2
  • Мнения: 2 103
Ами аз съм кърмила почти до 7 месеца и нямам личен опит, но  моя позната алергизира малката и лекарите и казаха, че е от смяна на адаптираните млека. До колко е вярно пак казвам-не съм сигурна. А и аз като започнах с адаптирано Милумил 2 и после питах трябва ли да го смена, че наддаваше много бебо-всеки ми каза да не го сменям щом му понася и го хпаресва

# 3
  • Мнения: 844
Вярно ли е твърдението, че на кърмачетата от 0 до 6 м. трябва да им се сменя чат-пат адаптираното мляко? Около мен взеха да се чуват такива мнения, но според мен, това би довело до алергизиране на детото...
Пълни глупости на тези дето го твърдят!

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 934
Вярно ли е твърдението, че на кърмачетата от 0 до 6 м. трябва да им се сменя чат-пат адаптираното мляко? Около мен взеха да се чуват такива мнения, но според мен, това би довело до алергизиране на детото...
Пълни глупости на тези дето го твърдят!

Кое по-точно? За смяната или алергизирането?

Иначе ако няма някакъв проблем (запек, повръщане...) няма защо да го сменяш Grinning

# 5
  • Мнения: 8 505
Напротив.Щом откриете подходящото за бебето мляко,не го сменяйте!

# 6
  • Мнения: X
Не, няма такова нещо. Вероятно са ти го казали, защото на някои бебета /като мойто например/ просто им писва адаптираното мляко в един момент. При някои става много рано, при други може и изобщо да не се случи. Е аз съм от тези с ранното отказване.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това пък за първи път го чува, чувала съм обратното, че не е хубаво да се сменя, ако се чувства добре от мляко, което му даваш не е необходимо да се сменя..

# 8
  • Мнения: 844
Това пък за първи път го чува, чувала съм обратното, че не е хубаво да се сменя, ако се чувства добре от мляко, което му даваш не е необходимо да се сменя..
thumbsupТова исках да кажа!

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Напротив, желателно е да се сменя възможно най-малко.
Ако на детето му харесва и понася дадено мляко, по-добре е да не се сменя.

# 10
  • Мнения: 2 807
Вярно ли е твърдението, че на кърмачетата от 0 до 6 м. трябва да им се сменя чат-пат адаптираното мляко?

Не е вярно.
Колкото по-малко сменяш, толкова по-добре.

А ако се налага такава смяна на млякото най-добре да е мляко от същата марка.

# 11
Аз не съм сменяла марката на млякото.Докато навърши 6 месеца съм го хранила с  Frizolac 0-6месеца,а след това с Frizomel -до навършване на 1 годинка.

Общи условия

Активация на акаунт