Нехранителна кърма???

  • 1 272
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Здравейте Simple Smile

Въпроса ми е провокиран от случката с една позната. Бебето й е било на две-три седмици, когато педиатъра й е казал че трябва да спре да го кърми, защото кърмата й не била достатъчно хранителна и да го храни с адаптирано мляко... Аз не съм го виждала, но тези които са казват че бебето наистина изглеждало много слабо и болнаво...

Та исках да попитам някой от по-разбиращите, възможно ли е това. Аз все си мисля че кърмата е възможно най-добрата храна за бебето, особенно в първите месеци  newsm78

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Възможно е бебето да е слабо и болнаво поради неправилно кърмене и оттам - недостиг на храна.
Ако го кърми под час, на 3 или 4 часа, ако нощем го налива с вода, ако и денем го налива с вода, как няма да е слабо.
Кърмата е най-доброто, но много често деветте баби и педиатъра сбъркват младата майка с безумни съвети.

# 2
  • Мнения: 10 982
Доста е писано и коментирано, че нехранителна кърма няма. ooooh!

"Може да имате много кърма, но тя да е водниста и да не е достатъчно хранителна и да се наложи изкуствено дохранване.
Лиляна, двадесет и седем годишна майка на едно дете, разказва за началото на кърменето: “Докато бях бременна, с мъжа ми изчетохме всичко, каквото намерихме, свързано с кърменето. И двамата бяхме много ентусиазирани. След първите седмици установихме, че бебето не наддава толкова, колкото педиатърката смяташе, че трябва. Тя е от “старата школа” и лесно беше готова да изпише дохранване. Предвид желанието ми бебето да бъде само на кърма, ме изпрати в Банката за майчина кърма, където трябваше да изследват дали млякото ми е достатъчно хранително. Специалистите там добродушно ми се присмяха, че макар да не съм първата, която идва за такова изследване, не могат да го направят, защото просто не съществува: нехранителна кърма няма. След това се обърнах към консултант по кърменето от чужбина по интернет и с нейна помощ разреших проблема, който се оказа неправилно поставяне на гърдата. Бебето ми започна да наддава добре, сега е на година и 8 месеца и още я кърмя с радост”.
Противно на разпространеното мнение, почти всеки лекар ще потвърди, че такова нещо като нехранително женско мляко няма. Млякото, което бебето поема първо, се нарича ‘начално’. То е с високо водно съдържание и служи основно за утоляване на жаждата. На вид може да е синкаво и воднисто, и това е съвсем нормално. Второто мляко, което следва, или ‘крайно’ майчино мляко, е по-плътно, бяло и мазно, то е богато на мазнини и хранителни вещества. Именно то е питателното мляко, от което основно зависи как ще надава детето. Единственото, за което трябва да следите, е бебето да суче достатъчно дълго и ефективно, за да поеме достатъчно количество от крайната кърма."


Цялата статия е тук Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4920

# 3
  • Мнения: 422
въпреки скромния ми опит и аз така съм чувала че не съществува такъв вид кърма,прочети за задно и предно мляко Peace

# 4
  • Мнения: 552
Наистина такова чудо като нехранителна кърма-няма Naughty
Ако детето се храни на поискване/в случай че не е с жълтеница и поспаливо,защото мойто беше точно такова и аз съответно го кърмех през 2-2,5 часа,а през нощта на 3/ и не се сменят гърдите непрекъснато,а се оставя да стигне до задното-калоричното мляко-проблем от такова естество не би трябвало да има  Peace
Също много важно е да не се налива с вода...всеки милилитър вода е за сметка на кърмата в стомахчето на бебче.

# 5
  • Мнения: 388
Благодаря много на всички за отговорите Simple Smile

И аз така си помислих, че не може да е нехранителна, ама знам ли... нали педиатърите и те са доФтори, сигурно разбират повече от мен...

Общи условия

Активация на акаунт