Загубен фотоапарат в Родопите, моля помогнете, съфорумци

  • 1 320
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 604
 Форумът ни е велика сила, затова споделям тук за загубения си /най-вероятно, а не откраднат/ фотоапарат /дигитален/ Никон Куул Пикс.
Вероятно някъде в района на Гела или хотел Рибарска хижа. Моля, ако някой случайно чуе или пък получи някаква информация да ми пише на лични  Hug Предварително се извинявам, ако темата не е за тук и ако модераторите преценят да я преместят или махнат, естествено, че ще разбера.
 Не съм вещоман и въпреки, че фотоапарата ми е подарък за рождения ден /колеги, обичам ви и благодаря, както и много съжалявам/, но на картата са всичките ни снимки от морето, както и от селската ваканция, барабар с много красиви залези, сигурно нямаше да ми е толкова мъчно. Вероятно, който го е намерил много му се е зарадвал, само ако има начин да ми върне картата. Още повече, че същия ден се снимах с Валя Балканска и бях изключително щастлива  ooooh!
Знам, че няма случайни неща ... но също така не можах да се сдържа да пробвам да го потърся по този нетрадиционнен начин /традиционните ги изчерпах, пълен обход и проверка навсякъде, където би могъл да се е скрил/.
И за да имате представа приблизително от персонажите, които са щракнати из кадрите, както и за да споделя малко от емоцията на Родопите: http://www.foto.bg/showgallery.php?cat=5605
Бъдете здрави и усмихнати  Peace Heart Eyes  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 585
Извинявай, Green dream, но Загубен фотоапарат в Родопите
ми звучи като изгубена игла в копа сено.
Много сте хубави. Жалко за останалите снимки.

# 2
  • Мнения: 25 441
А аз вярвам в доброто у човека.

но също така не можах да се сдържа да пробвам да го потърся по този нетрадиционнен начин /традиционните ги изчерпах, пълен обход и проверка навсякъде, където би могъл да се е скрил/.

Обади се пак. Ако някой го е намерил, може да го е оставил някъде там, откъдето сте минали.
Наскоро мъжът ми си извади нова лична карта, защото го е домързяло да провери там, където последно я е вадил (и логично - загубил). А хората са го търсили няколко пъти, за да му я върнат...  Close

# 3
  • Мнения: 830
не ща да те отчайвам ама трябва да е луд някой да ти го върне фотоапарата...просто не останаха такива хора!

# 4
  • Мнения: 4 585

Останали са, на сина ми му върнаха мобилния, при това съвсем приличен.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Мобилен...лична карта...вероятността да разбереш името на притежателя не е малка, но на фотоапарат  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 585
Ако е добронамерен и интелигентен, може да направи публични албуми със снимките.
Вместо заглавна снимка да снима лист на който пише - намерих фотоапарат с тия снимки и мейл за връзка.
Рано или късно някой ще познае Green dream.

# 7
  • Мнения: 186
Green dream,
надявам се да ти се обадят отнякъде и след това непременно да ни пишеш.
Подобна история има в тази статия "Photo clues lead to camera's owner"
http://www.usatoday.com/tech/products/2008-01-25-4070929741_x.htm
Накратко и на български: По нова година клиент намира фотоапарат в ню йоркско такси. Таксиметровият шофьор не си спомня кого е возил преди това. Обажданията до "загубени и намерени" не дават резултат. Тогава започват да преглеждат наличните 350 снимки и почват да звънят по хотели и барове. Накрая откриват собственика в Австралия...
Колко хубаво ще бъде да прочетем същото и за теб.

# 8
  • Мнения: 836
Ех, Green dream, жалко за снимките и фотоапарата.
Има много добри хора в Родопите, дано успеят да те издирят, ако го намерят.
Част от снимките, които си публикувала ме развълнуваха.

# 9
  • Мнения: 604
Благодаря ви и за добрите думи и за утехата Simple Smile

Фотоапарата го подарявам, на който си го е намерил, картата със снимките е това, което най не мога да прежаля!

Веднагически ще звънна пак в Рибарската хижа и ще доложа при положителни вести  Peace

Бъдете здрави и усмихнати  Hug

# 10
  • Мнения: 2 070
Успех!

Я разкажи сега за Гела. Много е хубаво там, ходила съм. Ама ти разкажи как беше тази година.

# 11
  • Мнения: 1 240
Green dream, съжалявам за фотоапрата. Бяхме на Гела на събора, утре пак ще ходим там на вилата. Ще огледам ливадите въпреки, че се съмнявам да го намеря. Най-вероятно вече си има нов притежател. Дано имаш резултат в хижата. Къде точно лагерувахте там?

ДеЩоВиди, ще ти кажа моето мнение специално за събора. Не ми хареса много, не точно толкова, колкото минали години. Имаше много побоища, всеки се правеше на голям. Най-неприятно ми стана, когато пред входа на параклиса (буквално на стълбичката, която е пред вратата) видях компания с бутилки алкохол, крещяха и викаха, бяха седнали да се веселят. А толкова много ливади има там... Иначе беше нормално, надсвирване, хора, кебапчета и бира.

# 12
  • Мнения: 604
Благодаря ти, Дю  Hug
Чудесно е, че имате вила там! Ние спахме в Рибарската хижа, не сме лагерували на поляните, бяхме на събора само до към 18ч. в събота.
ДеЩоВиди, мнението ми съвпада с това на Дю относно тазгодишния събор. Някак се е изместила темата от надсвирването и уникалността на хорАта, буквално на всеки два метра се налагаше да дишаме обилната прах, която вдигаха преминаващите автомобили и да се чудим как да се сврем в храсталаците, за да премине непресъхващата колона коли. Преобладащо пълни с млади хора от цяла България. Пред две години не пускаха с коли и беше много по-приятно. Нямаше сергии със стоки от магазините за "1лев", нито надуваеми замъци и беше много по-истинско. Супер пияните младоци, по правило голи поне до кръста, редовно се възправяха и танцуваха някакви псевдо хорА и закриваха участниците гайдари. Дю, ако добре съм видяла, досами Параклиса бяха организирали и два коня и предлагаха езда  Whistling. Мои приятели, които са спали в палатка, също бяха много разочаровани от пиянската шумотевица през нощта.
Хубавото за мен беше, че разпознах един мил дядо, който отново въртеше чевермето и си побъбрихме с кеф. На фона на тълпите дошли неясно защо тъкмо там да се напият, се мяркаха и местни хОра, които с голяма радост се срещаха и се опитваха да си чуят приказката кой какво е свършил през годината... примерно. Много бях впечатлена да науча преди години, че всяка фамилия си имала нейно дърво около което се събира рода за събора. Уви, тази година не мисля, че някой се беше съобразил с местните люде.
Много ме впечатли вълнението и на млади и на стари гайдари от участието им на надсвирването.... Безкрайно се забавлявах с водещата, която вероятно хвана пришки на езика през 5 минути да изрежда всички спонсори, явно да рекламира определени стоки, продаващи се в близост, че дори представяйки членовете на журито се обърка и каза, че Милчо Левиев също е сред тях Joy
Вече написах, че срещата ми с Валя Балканска ме прати на 7-мото небе и нищо не можеше да помрачи радостта ми. Много естествена и скромна жена, сърдечна и топла  Heart Eyes
Но някак нямахме ентусиазъм да присъстваме на награждаването в неделя и предпочетохме екскурзия до Ухловица и Смилян. Прекрасно беше! Peace

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 10:07 от Green dream

# 13
  • Мнения: 1 240
Green dream, днес се разходихме по пътя от долната махала на Гела до Илинден и се оглеждах, но нищо... Следобяд беше страшна буря и така е било от 2-3 дни. Дори и да е бил някъде по ливадите или пътя, може би вече е отнесен от водата, ако не го е намерил някой. Какво стана в хижата? Обади ли се? Фотоапрат се купува, но жалко за снимките!

# 14
  • Мнения: 604
Дю,  Hug Heart Eyes  bouquet Благодаря ти за усилията!

Обадих се, говорих с управителката, но никой не е намирал фотоапарат /от персонала/. Прежалила съм го, това е само вещ, само за снимките ми е много мъчно. Цялото ни лято беше събрано в тази карта... И знам, че за съжаление паметта ми ще забрави много чудесни моменти, които снимките щяха да пазят живи и зареждащи.
Здраве да е, ще гледам напред и ще си вържа голям родопски чан на следващия фотоапарат  Naughty

Хубава седмица и много смях и здраве на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт