Въпроси за амниоцентезата

  • 7 864
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте мами!
Споделете правила ли е някоя от вас амниоцентеза в "Майчин дом"? Страшно ли е? Моят гинеколог ми каза, че всички лекари там били добри специалисти. Дали да търся някой определен или да разчитам на късмет кой ще ми се падне? Кажете ми вашето мнение, че да взема да се успокоя малко.

# 1
  • Мнения: 382
Не съм правила амниоцентеза, само БХС в Майчин дом. Наистина впечатленията ми от лекарите там са чудесни. Но според мен трябва да проучиш лекарите и за твое успокоение да си избереш някого. Мисля, че се спрягаше името на доц. Георгиева. Можеш да поговориш по въпроса с проф. Кременски, той е шеф на генетичната лаборатория. Ако искаш негови координати, пиши ми и ще ти дам мобилния му телефон.

# 2
  • София
  • Мнения: 251
здравей,
аз съм си правила  там амниоцентеза през 2004 година. Не се притеснявай за самата процедура, не е страшна или болезнена.
При мен я извърши д-р Мазнейкова, но тя вече не работи там.
Успех  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 343
Аз правих амниоцентеза в Майчин дом през април. Бяха ми препоръчали доц. Виолета Димитрова или д-р Марков. Аз открих доц. Димитрова -  млада и опитна жена. Останах доволна!
А доц. Георгиева работи в Националната генетична лаборатория заедно с проф. Кременски. На мен тя ми написа направлението, но честно казано предпочитам да не се срещам повече с нея. Ако се наложи да ходиш там аз лично ти препоръчвам проф. Кременски.

# 4
  • Мнения: 534
...аз също съм правила амниозентеза при Виолета Димитрова през м. юли 2007г. Много добре мина всичко, нищо не усетих, не се притеснявай Peace

# 5
  • Мнения: 750
 И аз си правих в "майчин дом". Не е страшно, страха ми беше голям и доста ме психяса не самата манипулация а онези формулярчета, които ти дават да попълниш преди това, та не им обръщай внимание.Иначе, не можах да се уговоря с никое светило от гореспоменатите и ми го направи една лекарка....не и помня името, но съм доволна. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 124
Здравейте мами,
на 31 години съм и съм майка  на две момченца. Вчера разбрах, че съм бременна и съм в огромна паника. Изпитвам ужас при мисълта да родя отново момче. Затова искам да попитам дали знаете има ли възможност да се направи това изследване преди 16 седмица? Живеем в много малък апартамент и дори сега ни е тясно, но ако има изследване, което може да ми потвърди поне 90% , че бебето е момиче ще си го оставя. Не ми е изобщо лесно в момента да взема решение за аборт , но едно такова изследване стига да е възможно преди 16 седмица ще ми помогне много.
Предварително ви благодаря  Hug

# 7
  • Мнения: 689
Доколкото знам, амниоцентеза не се прави, за да се определи пола на детето. Пък и тя се прави по - късно от 16 седмица. Изобщо не знам в такъв ранен момент някой може ли да ти гарантира какъв ще е полът на детето.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен ми я прави д-р Гунев. Слава Богу всичко беше наред.

За Димитрова също съм чувала доста добри отзиви.

Успех!

# 9
  • Мнения: 66
Ако искаш да си избереш лекар трябва да си платиш допълнително. Миналата година беше около 100лв. Аз реших да не плащам. Прави ми я д-р Марков. По принцип трябва да не боли, при мен нещо се пообърка и доста ме заболя, но като цяло процедурата трае кратко и не е страшно.

# 10
  • Мнения: 3 069
Препоръчвам ти д-р Виолета Димитрова.
Много добър специалист е!

# 11
  • Мнения: 317
Правих амниоцентеза с направление в Майчин дом - мога ада ти кажа само да се пазиш от Гарнизов . Иначе за Димитрова съм чувала доста добри отзиви - ако ми се наложи пак да правя процедурата бих си платила , за да ми я направи опитен човек . Не разчитай на късмета ! Стискам палци всичко да е наред! Hug

# 12
  • Мнения: 827
Здравейте мами,
на 31 години съм и съм майка  на две момченца. Вчера разбрах, че съм бременна и съм в огромна паника. Изпитвам ужас при мисълта да родя отново момче. Затова искам да попитам дали знаете има ли възможност да се направи това изследване преди 16 седмица? Живеем в много малък апартамент и дори сега ни е тясно, но ако има изследване, което може да ми потвърди поне 90% , че бебето е момиче ще си го оставя. Не ми е изобщо лесно в момента да взема решение за аборт , но едно такова изследване стига да е възможно преди 16 седмица ще ми помогне много.
Предварително ви благодаря  Hug
Мисля че може да направиш амнио около 12-13 седмица една съфорумка беше правила там някъде.За по точно инфо звънни в Майчин дом или на някой док който извършва тази процедура за да ти каже с точност.Пола е на 100% сигурен, но не знам дали си заслужава риска newsm78 Все пак заради единият пол да рискуваш да загубиш бебето...но така или иначе процедурата дава и ясна представа дали носиш здраво бебе.Ти си решаваш- успех.

# 13
  • София
  • Мнения: 124
Здравейте мами,
на 31 години съм и съм майка  на две момченца. Вчера разбрах, че съм бременна и съм в огромна паника. Изпитвам ужас при мисълта да родя отново момче. Затова искам да попитам дали знаете има ли възможност да се направи това изследване преди 16 седмица? Живеем в много малък апартамент и дори сега ни е тясно, но ако има изследване, което може да ми потвърди поне 90% , че бебето е момиче ще си го оставя. Не ми е изобщо лесно в момента да взема решение за аборт , но едно такова изследване стига да е възможно преди 16 седмица ще ми помогне много.
Предварително ви благодаря  Hug
Мисля че може да направиш амнио около 12-13 седмица една съфорумка беше правила там някъде.За по точно инфо звънни в Майчин дом или на някой док който извършва тази процедура за да ти каже с точност.Пола е на 100% сигурен, но не знам дали си заслужава риска newsm78 Все пак заради единият пол да рискуваш да загубиш бебето...но така или иначе процедурата дава и ясна представа дали носиш здраво бебе.Ти си решаваш- успех.

Да риск има, но така или иначе ако не съм сигурна преди 10 седмица за пола ще го махна, защото не искам трето момче. Има едно изследване Хориална биопсия - правело се в 10-13 седмица, но д-р Марков и д-р Димитрова отказаха да ми го направят, защото съм под 35 и не се правело само заради проверка на пола. Незнам , но за мен това е тъпо, защото така давам поне 50% шанс на това дете да се роди. Ако никой не се наеме да направи това изследване ще трябва да  махна бебето.
Чух , че в САЩ продават тест, който определя пола още в 5та седмица - моля ви ако някой има информация за това да ми пише
Благодаря ви

# 14
  • Мнения: 93
Здравейте!Моля ви за съвет Praynig Вчера ми излязоха резултатите от биохимичния скрининг и за съжаление попадам в рисковата графа. Има вероятност бебенцето ми да е със синдрома на Даун  Cry Да не ви казвам какъв рев му дръпнах и колко съм изплашена въпреки,че знам,че това изследване не е диагностично,а просто оценява риска за плода. При моите 24 години, очаквания възрастов риск е 1:1413,а в моя случай излиза едва 1:185 и за това ме насочиха към амниоцентеза,която трябва да направя в София. Много ме е страх и не знам дали да се подлагам на това изследване,понеже съм чувала много противоречиви мнения за него.Страх ме е да не навредя на бебчето.Вътрешното ми чувство е,че всичко си е ОК,а и на феталната морфология нямаше нищо притеснително. Моля ви,дайте ми съвет.Какво да правя?Днес съм си записала час при д-р Давидков (от Варна съм).Надявам се да ми каже,че всичко си е наред,но не знам дали само неговата апаратура и професионализъм ще бъдат достатъчни Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт