Отговори
  • Мнения: 345
Сигурно ще се учудите на въпроса, но ето какво ми се случи. По принцип цикъла ми идва около 25 число. През юни за около два дена ми дойде, първо малко кръв и после кафеникава течност. След това на 25 пак така, но кафеникавата течност продължи 3 дни. Аз предположих, че имам хормонални смущения и изведнъж изненада - на следващия месец ми закъсня 5 дни, направих тестче и излезоха 2 чертички, като 2-рата беше доста незабележима. В следващите дни направих още 3 теста, като последния беше на 10-я ден от закъснението. Вече бях сигурна, а и гърдите ми се подуха като топки, боляхя ме, спеше ми се постоянно и т.н. Исъвсем естествено исках да ида на преглед. Първият доктор каза, че е било рано, това не е сериозно закъснение, можело да ме прегледа, да ме заведе, като бременна, а после организма да го изхвърли, защото се случвало. Малко се разтроих, но не се отказах и отидох при друга докторка. Тя ме прегледа, каза че е още много рано и на въпроса ми дали в крайна сметка дъм бременна, получих отговор, че ще се смятам за такава, когато се види жив ембрион. Сега все още не е минал процеса на имплантация и аз сега не знам дали да се радвам или да изчакам да видя дали няма да го отхвърли организма ми  Sad.

# 1
  • Мнения: 125
Мъничко изчакай. Скоро ще се види HugМного кофти това изчакване, но така е...

# 2
  • София
  • Мнения: 10 233
На мен ми потвърдиха със сигурност около пет-шест дена след закъснението  newsm78 Зависи от точния момент на овулацията, нали се сещаш, че тя варира много. Споко, ще се види скоро и при теб.
Заглавието ти вярно е трепач!  hahaha

# 3
  • Мнения: 822
Около две седмици след първия ден от закъснението ти, трябва да се види вече точка.
На въпроса ти за имплантацията - тя е станала още седмица след зачеването... едва след нея започва да се отделя ЧХГ - хормона, който всъщност позитивира теста ти за бременност. Така че - имплантация отдавна има, но ти ако продължаваш да имаш това кървене, трябва да приемаш прогестеронови препарати, за да се задържи бременността ( и да почиваш много ). Отиди на друг лекар, когато преброиш поне две седмици след закъснението и дано се види на ехографа! Успех.

# 4
  • Мнения: 345
Здравейте отново, от това което се видя на ехографа, ми казаха че има оплодени клетки, но още не се е оформило сакчето. А аз за съжаление съм пълен лаик, трябвя малко да се обогатя със знания, че сега само се притеснявам ще бременея ли или не  Cry

# 5
  • Мнения: 155
  Аз не съм специалист, но като ми закъсня 5 дена, отидох при гинеколога си и ясно видяхме бременността (кръгче с точка). Това за овулацията е вярно! Може да се е изместила и да си седмица напред или назад с бременността. Ти обаче говориш за трети месец и евентуална "цветна" бременност.

   "През юни за около два дена ми дойде, първо малко кръв и после кафеникава течност. След това на 25 пак така, но кафеникавата течност продължи 3 дни. Аз предположих, че имам хормонални смущения и изведнъж изненада - на следващия месец ми закъсня 5 дни, направих тестче и излезоха 2 чертички, като 2-рата беше доста незабележима."

   Това за прогестеронобите таблетки на мен ми го приложиха и резултата го виж на аватара ми Heart Eyes, щото оплодената яйцеклетка беше "тръгнала да си ходи", а аз имам хормонален дисбаланс. Вземи мерки, потърси друг гинеколог и дано да мога да кажа успешно бременеене. Peace Защото другите признаци говорят за бременност. Чакам да кажеш: Ура, бременна съм! Peace Heart Eyes Hug

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 12:28 от mamaVladi

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
Изчакай малко, прави са лекарите,най - сигурно е  когато се чуе сърчицето.
До тогава, да не дава Господ, но всичко се случва, кухо яйце и т.н., да не ти ги говоря сега такива.

Успех, не се притеснявай и всичко ще е наред  Peace

# 7
  • Мнения: 2 755
Щом теста е положителен значи ембриона е имплантиран, иначе нямаше да се произведе хормона. А за регистрация е рано, навсякъде регистрират по-късно.

# 8
  • Мнения: 3 810
Сигурно пиша от гледната точка на човек без проблемни забременявани, но не мисля че е хубаво да те бъркотят твърде рано.
Аз също бях отишла първия път така, със няколко дена закъснение и ми казаха че е рано да се установи(с преглед), а вече усещах симптомите.
Втория път отидох чак на 3-я месец, колкото да ме регистрират и дадат болнични, че...повръщането си беше в пълна сила Grinning.

# 9
  • Мнения: 1 554
след 10 ден от закъснението ми подтвърдиха бременност,после през седмица ходех до 3 месец на ехограф Simple Smile
успокой се ,не мисли глупости,всичко ще е ОК Hug

# 10
  • Мнения: 121
изчакай малко и не мисли глупости така са ти казали най вероятно защото понякога има така нареченото  ''кухо яйце'' потърси с търсачката и ще разбереш какво е това

# 11
  • Мнения: 345
Благодаря ви на всички за отговорите, явно трябва да се въоръжа с търпение, а това е единственото което нямам. Просто си мислех, че щом тестовете са положителни, значи съм бременна. А то се оказва, че това не е точно така.  Cry  Благодаря ви още веднъж и за куража   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Това ми звучи като голяма глупост. Достатъчно ти е закъснението, за да се види, преди всичко. Разбира се, с вагинална приставка за ехографа. Да не говорим, че има и кръвни тестове. Изобщо - смени лекаря.

Щом тестовете са положителни, си бременна. Да, наистина е възможно спонтанно изхвърляне - но, не дай Боже, то е възможно и в 6ти, и в 7ми месец - според твоите лекари какво, ставаш бременна, след като родиш живо дете ли?

# 13
  • Мнения: 2 807
Аз се чувствах бременна от момента, в който имах усещането за това, потвърдено от положителните тестове.
Гинекологът ми също потвърждаваше бременността - 4-5 гестационна седмица, въпреки че не се виждаше добре ембриона (единият от трите пъти се видя малка точица  Heart Eyes).
След 2 седмици, когато пак отидох на преглед всичко си беше здраво закрепено и на мястото.
 
Според мен ти си бременна, но може би лекарите предпочитат да изчакат с потвърждението заради появата на кафеникавото течение/зацапване при теб.  Rolling Eyes
Иначе с вагинален ехограф няма как да не се потвърди бременността.

Отиди при друг лекар, който ще потвърди, че е всичко е наред.
Няма смисъл да се притесняваш  Hug

# 14
  • Мнения: 1 512
Аз си се смятах за бременна веднага щом видях  EFP. На гинеколог ( на часно)  отидох в 7 г.с. ,а ме заведоха като бременна в 3 месец.Официално една жена се смята за бременна след като го потвърди и АГ. Така че си се чувствай за бременна и мисли положително,без да се притесняваш и шашкаш.

Общи условия

Активация на акаунт