казаха ми 4е имам двурога матка!!!

  • 6 871
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
бременна съм но до днес не се виждаше...днес бях на гинеколог и каза 4е има плоден сак но матката ми е двурога и тои е в единия рог а сега по4нах да курвя силно!!!! имало голяма вероятност да направя спонтанен аборт!!!!!!!!!направо съм в ужас!!! ако сега го изгубя то после какъв е шанса да износя друго бебе??? моля някои ако е преживявал същото да сподели!!! и лекува ли се тази двурогова матка???

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 20:46 от didolitka

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Аз съм с двурога матка и имам износена една бременност. В момента съм бременна с второто си дете. Проблема е каква е преградата, къде е точно, дали като нараства бебето, няма да има проблем при разтягането. Как я установиха тази двурога матка?

# 2
  • Мнения: 105
ами моя гинеколог я видя на видеозон! а сега кървя и ме боли и незнам дали ще го задържа!

# 3
  • Мнения: 7 716
Отиди и на друг лекар.

# 4
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Първо, много трудно се вижда двурога матка на видеозон. Моята я откриха при цветна снимка. Освен това всичко зависи от това, къде и каква е преградата ти. Това трябва да се разбере. Двурога матка не се лекува. Оперира се евентуално ако лекарите преценят, че може да се премахне преградата.
И второ - отиди на друг лекар.
Пожелавам ти късмет, за да задържиш бременността. Спокойствието също е много важно!

# 5
  • Мнения: 105
между другото не ми е казала 4е имам преграда!а просто вътрешноста и била във форма на сърце! и имала два рога!!!!утре маи ще отида до родилното там да видят ко става!!!!

# 6
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Оф, аман от компетентни доктори Close Матката като форма има точно сърцевидно изражение и съответно завършва с два рога, защото там се намират яйчниците. Ето така изглежда една матка!

# 7
  • Мнения: 105
двурогова или не все пак имам проблем! защото мисля 4е ми доиде Cry Cry Cry ве4е 4ак не мога да стоя!


а на какъв апарат се вижда каква е матката? и къде мога да се изследвам освен в софия 4е съм от русе?

# 8
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Ами потърси спешен кабинет, а утре иди на лекар. Не мога да те консултирам вместо лекар. Мога само да изразя съчувствие Sad

# 9
  • Мнения: 105
да разбирам и много ти благодаря за съчуствието Simple Smile)

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Аз също имам двурога матка, която се установи с 3D ехограф и представлява това http://www.drmariodavidkov.com/gallery/presentations/3d/3/2007051223.jpg. Бременност може да се износи, но трябва повече пазене.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 014
Двурогата матка е термин с който АГ лекарите означават факта че в матката има преграда.
Бебето е в едната част. Всичко зависи от това каква е преграда и как бебето ще си намери място там.
При добър ултразвуков апарат и лекар се вижда веднага. Лекува се чрез оперативна хистероскопия, като се
премахне преградата вътре в матката. Това състояние с преградата е вродено а не придобито. Препоръчва се
режим и условия за задържане на бебето.
Независимо какъв е изходът от тази бременност или при желание за второ дете АГ лекарите препоръчват първо да
се отстрани преградата и после да се забременява.
Виждала съм момичета с двурога матка които след такава опреация имат хубави здрави бебета, та дори и близнаци.
Най-добре отиди на преглед в частна болница, държавните нямат добра апаратура.

# 12
  • Мнения: 616
Двурогата матка е термин с който АГ лекарите означават факта че в матката има преграда.
Бебето е в едната част. Всичко зависи от това каква е преграда и как бебето ще си намери място там.
При добър ултразвуков апарат и лекар се вижда веднага. Лекува се чрез оперативна хистероскопия, като се
премахне преградата вътре в матката. Това състояние с преградата е вродено а не придобито. Препоръчва се
режим и условия за задържане на бебето.
Независимо какъв е изходът от тази бременност или при желание за второ дете АГ лекарите препоръчват първо да
се отстрани преградата и после да се забременява.
Виждала съм момичета с двурога матка които след такава опреация имат хубави здрави бебета, та дори и близнаци.
Най-добре отиди на преглед в частна болница, държавните нямат добра апаратура.

Момичетата са ти обяснили много изчерпателно и коректно и единствено мога да се присъединя и аз към тях.
Пожелавам ти да задържиш бременността си до края!  Hug

# 13
  • Мнения: 152
и аз съм с двурога матка,но забременях нормално и родих със секцио 22 дни преди термина 3500г огромно бебе.2пъти кървях,заради отлепена плацента.При кървене задължително наблюдението е в болница!

# 14
  • Мнения: 989
Двурогата матка е термин с който АГ лекарите означават факта че в матката има преграда.
Бебето е в едната част. Всичко зависи от това каква е преграда и как бебето ще си намери място там.
При добър ултразвуков апарат и лекар се вижда веднага. Лекува се чрез оперативна хистероскопия, като се
премахне преградата вътре в матката. Това състояние с преградата е вродено а не придобито. Препоръчва се
режим и условия за задържане на бебето.
Независимо какъв е изходът от тази бременност или при желание за второ дете АГ лекарите препоръчват първо да
се отстрани преградата и после да се забременява.
Виждала съм момичета с двурога матка които след такава опреация имат хубави здрави бебета, та дори и близнаци.
Най-добре отиди на преглед в частна болница, държавните нямат добра апаратура.
Много изчерпателно обяснение  Peace Само да уточня - двурогата матка може да е със септум или без такъв вътре. Освен това, когато става въпрос за тази операция е много важна не само апаратурата, а и лекаря, който оперира. Аз имам такава операция - прави ми я д-р Тюфекчиева в Майчин дом - София. Невероятен оператор и човек. Махна ми сперум във влагалището и в матката. Този в матката е бил от горе до долу т.е. съм имала почти 2 матки, както и твърдяха повечето специалиси с преглед на УЗИ.

Общи условия

Активация на акаунт