Има ли фенове на конната езда?

  • 97 225
  • 762
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Някой от вас запален ли е по конната езда? Можете ли да ми препоръчате някоя хубава база за езда в природата? В нета си набелязах 1-2 места, но ми се ще да чуя някакви мнения и от вас- къде сте пробвали, хареса ли ви, бихте ли повторили...? Имам желанието да използвам няколкото останали топли и слънчеви уикенда по максимално приятен и различен начин от ежедневието в града.

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 23:09 от bubanka

# 1
  • Мнения: 982
Мъжът ми язди.
Имат си конен клуб, правят си походи.Имаме си и конче  Laughing.Аз не мога да се запаля по този спорт.
Но това е в Асеновград.

Ако те интересуват нещо, свързано с отглеждане на коне и каквото се сетиш, пиши ми на лични.

# 2
  • Мнения: 1 455
Записвам се в темата,защото и мене ме интересува...
Много искам да запиша и децата Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 708
Мъжът ми язди.
Имат си конен клуб, правят си походи.Имаме си и конче  Laughing.Аз не мога да се запаля по този спорт.
Но това е в Асеновград.

Ако те интересуват нещо, свързано с отглеждане на коне и каквото се сетиш, пиши ми на лични.

Искрено завидам на мъжа ти, а на теб се чудя как не ти харесва  Grinning  Hug

# 4
  • Мнения: 134
Кристалче

едната ми приятелка води дъщеря си на Конната база в Божурище

Мисля, че може да се язди на
Конна база Хан Аспарух
Местоположение ж.к.Славия
Адрес ул. Хайдушко изворче, № 28
Телефон (+359/2) 9559015; (+359/2) 554170


Също има и база в Борисовата градина
Конната база на общинска охранителна фирма “Егида-София” ЕАД това са им цените на Егида
Езда на корда за начинаещи:
15 лв. за 20 мин.
20 лв. за 30 мин.
(20-30мин защото начинаещ няма да зидържи повече)
Свободна езда за напреднали:
20 лв. за 30 мин.
35 лв. за 60 мин.
През лятото базата работи без почивен ден от 9.00 до 20.00 ч.

# 5
  • София
  • Мнения: 708
Божурище работи ли? Мислех че е затворена за ремонт.

А цените на Егида и Хан Аспарух са доста високи. Базите, които гледах в близост до софия предлагат цени около 20 лв за час.

# 6
  • Мнения: 134
ами преди 2-3 седмици знам че ходиха на езда , но мога да й се обадя и да я попитам
за август има ли нещо почивка или ремонт

addrianna
преди 2-3 седмици в Капитал притурката LIGHT беше изцяло за  Конната езда
и пишеше за Богьовци или Опицвет че и там имало нещо
една жена Каролина ще прави център , но незнам сега дали може да се ходи и какви са цените

# 7
  • Мнения: 686
Много ще съм ви благодарна да споделите ноу-хау  Laughing Иска ми се някакво различно забавление, нещо по-динамично от "спорта" на маса със салата и биричка, нещо по-умно от киното, което вече задръстиха с боклук.
Та видях в "Програмата" три клуба за езда в София, но ми се искаше първо вас да питам. Ако някой може да препоръча добро място и да ми каже нужна ли е някаква "екипировка", цени и т.н.
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 708
Mili, за любителска езда не е нужната никаква екипировка. В базата ти дават каска. Единствено трябва да си с дъъг панталон и затворени обувки. Аз лично бих ти препоръчала и ръкавици, защото на мен юздите ми правят рани при по-продължителна езда.
За по-професионално занимание е хубаво да си имаш съответния екип, но за разходки на кон или манежна езда от време на време- не.

# 9
  • Мнения: 686
Благодаря за съветите, Addrianna Simple Smile

Както се оказа, пуснала съм същата като съществуваща вече тема, та администраторите са ме преместили. Късмет, че инфото е толкова прясно. Сега ще се обадя на дадените от PeterPan телефони и ще запиша евентуално час  newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 708
Mili, давай смело! Сигурна съм че ще ти хареса. Но се приготви за поне 3 дена мускулна треска след това  Laughing

Аз реших в събота да пробвам в този клуб http://www.zvezdabg.com/ защото ще е езда сред природата  Heart Eyes
Искрено се надявам само времето да е хубаво.

# 11
  • Мнения: 1 455
Момичета благодаря ви Hug
addrianna това място от линка и на мен ми хареса,а и доколкото виждам е доста по-евтино newsm78
Иначе за мен и двете деца ако смятам по 30 лв.ми излиза 90 лева ,а тук до колкото разбирам е 10,00лв.на дете ..хареса ми определено Peace
Ако можеш да напишеш и впечатления...

# 12
  • София
  • Мнения: 708
Разбира се че ще споделя впечатления  Hug
Кристалче, разликата между Хан Аспарух и тази (и други бази) е че на Хан Аспарух ездата е на манеж, в началото на въженце и с инструктор, който непрекъснато ти казва какво и как да правиш. В базите, които предлагат езда в природата ти провеждат инструктаж, сядаш на коня и просто тръгвате да се разхождате в природата. Има и водач, разбира се. Е, за напреднали сигурно има и галоп и т.н.
Зависи какво търсиш.
Аз съм ходила на уроци на Хан Аспарух доста отдавна, но имам някакви умения от там. Затова сега изобщо не ми се язди на манеж с още няколко коня и да се чудя как да се избягваме. Ходила съм веднъж на езда в планината (пак беше на Витоша) заедно с моя приятел, който НИКОГА е се беше качвал на кон преди това. И на двамата ни хареса адки много. Затова сега искам отново такъв тип езда.
Така че преценете дали искате разходка или уроци по езда.   bouquet

# 13
Аз ходя да яздя в Нова звезда. Това е конна база в Княжево. Очарована съм от това място, защото се язди в гората сред природата и най- важното-сам, без да те въртят да корда, както е на други места. Там дори има и малка зоологи4еска градина. А конете са много красижи и кротки. За 1 час е 20 лв.
Съветвам всеки,, който има възможност да отиде да пробва, защото чувството е невероятно.
Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 455
Благодаря ви момичета...за сега ще ви чета..така или иначе мисля есента да пробвам..,но най-вече заради децата не съм се хванала все още...Иначе обожавам тези животни...

Общи условия

Активация на акаунт