Защо таблетката за съдомиялна остава неразтворена?

  • 14 347
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
от месец имаме съдомиялна. Мих, мих - понякога не взема таблетката  - т.е. взема я, но не я разтваря. Остава си най-долу. А съдовете са измити  Laughing

Нямам нищо против да ползвам 1 таблетка на 2 миенета  Crazy, но явно нещо не правя както трябва. Някакви идеи?

П.П. Нямам ръководство на български, иначе щях да проверя там както означава този проблем.

# 1
  • Мнения: 8 999
Това със сигурност е проблем. Явно съдомиялната ти не изхвърля таблетката в точния момент. Обърни се към техник.

# 2
  • Мнения: 1 731
И на мен ми се е случвало.Предполагам ,че или не е затворен хубаво горния рафт или машината е претоварена. newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Снощи четох подробно указанието на нашата миялна относно препаратите. Там обръщат внимание, че таблетките може да не се разтворят добре при кратките програми и в този случай да се ползват традиционните препарати. Споменаваше се, че може съд от долната кошница, да пречи на отварянето на капачето на отделението за препарат. Изрично обясняваха таблетката да се слага в сухо отделение, вероятно ако е мокро може да се залепи.
Но може и да е нещо съвсем тривиално, както  baibibi пише.

# 4
# 5
  • Мнения: 1 733
И според мен това е индикация за проблем.
Моята съдомиялна пък много често не отмива добре препарата от съдовете и после се налага аз да ги изплаквам на чешмата.

# 6
  • Мнения: 734
На мен беше почнало да ми се получава абсолютно същото. Моят съвет е да видиш местенцето, където се слага таблетката да е абсолютно сухо като слагаш новата. От личен опит знам, че почти винаги се задържа вода там. Аз лично забърсвам хубаво с една суха салфетка. Също у нас имаше влага и явно беше попила и в таблетките, което се оказа част от проблема. При всички положения влагата ми изигра лоша шега. Не винаги е индикация за пролем със самата миялна. Опитай, дано проработи!

# 7
# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вергилия - каква ти е машината?

# 9
  • Мнения: 5 833
Въпросът ми не е по темата,но изчетох старите обсъждания по въпроса и не намерих отговор.В бъдещата ми кухня мястото е малко.Мога да избера тясна съдомиялна или малка-за 4 комплекта. Децата пораснаха и сме двама.За 8 души ми се вижда прекалено голяма-ще я пълня дни и ще замирише,а малките ми се виждат твърде малки-само за чинии.Моля за коментар или съвет от опит.Вмъквам,че до сега не съм имала.

# 10
  • Мнения: 549
W,не се притеснявай вземи си голяма/ако имаш възможност/.От опит мога да ти кажа ,че миялната се пълни-нали вътре все пак ще слагаш и тави,тенджери и т.н.,а те също заемат място.А пък все пак  ако не успееш да я напълниш можеш да я пуснеш на половин програма/т.е. или само долната или горната кощница само да мие/.

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Въпросът ми не е по темата,но изчетох старите обсъждания по въпроса и не намерих отговор.В бъдещата ми кухня мястото е малко.Мога да избера тясна съдомиялна или малка-за 4 комплекта. Децата пораснаха и сме двама.За 8 души ми се вижда прекалено голяма-ще я пълня дни и ще замирише,а малките ми се виждат твърде малки-само за чинии.Моля за коментар или съвет от опит.Вмъквам,че до сега не съм имала.

Погрешно мнение, което имат всички неползвали съдомиялна.  Тя НЕ Е ЗА 8 души. Laughing Ще се учудиш колко малко събира. Laughing

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И според мен това е индикация за проблем.
Моята съдомиялна пък много често не отмива добре препарата от съдовете и после се налага аз да ги изплаквам на чешмата.

Защо на чешмата?
Един път ми се е случвало,да не се разтвори таблетката.Пуснах машината само на изплакване и готово.И да си призная,бях я натъпкала максимално и ми се струва,че точно заради това таблетката беше неразтворена,а само се беше разляла от кутийката.

# 13
  • Мнения: 5 577
Вергилия - каква ти е машината?

Здравейте, късно се включвам отново в темата - Бош е. Мъжа ми е маниак, и всичко купува от тази марка, мисля, че са хубави нещата.  Rolling Eyes

Значи, какво направих аз - проверих таблетките, оказаха се влажни да. Те са подарък, към машината, и явно са били съхранявани неправилно в магазина.
И понеже ползвам само кратка програма, 30 мин. на 45 градуса - взех препарат, течен / след прочетеното тук/ и съм доволна. Пускам я всеки ден, понякога и по 2 пъти -  не ми се насъбират застояли съдове.

Благодаря за всички отговори.

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ето тук ти е проблема, да беше казала по-рано. Таблетките не са разчетени за ползване на кратка програма и ниска температура, влажността няма нищо общо. Всеки пласт на таблетката се разтваря по различно време според цикъла на миене. И въобще - таблетките не са панацея. Трябва да се напаснете с машинката и тогава няма да имаш грижи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт