За какво мечтаят децата ни ?

  • 3 202
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
зададох си този въпрос, защото между по детски наивните мечти от типа на "да стана принцеса", се прокрадва по някоя и друга "мечтая да няма гладни деца".

замислих се как понякога нашият изпълнен със стрес и напрежение свят се отразаява на децата ни. как бавно, но безвръзвратно навлизат в него. как им се налага на моменти да бъдат по-зрели.

и все пак са си деца, които с целия си наивизъм са в състояние да измислят невероятни неща.

някои от мечтите са смешни, други - тъжни, а трети нетипично сериозни.

разкажете за какво мечтаят децата ви.

# 1
  • Мнения: 9 814
Моята дъщеря често ми разказва за това какво си представя щом си затвори очите. Представя си, че всички най-хубави кукли на света са нейни.
Мечтае да се ожени за Вальо / нейното гадже от ДГ/ и да имат момиченце, което да се казва Калина.
Мечтае да чете новините и да ходи на репортажи / това изкривяване го е получила от моята професия/.

Всъщност мечтае за тривиални неща- семейство, дете, работа.
Никога не е искала да бъде принцеса, Барби или нещо друго нереално. Сама ми каза, че Барбитата са просто кукли.

П.П. Мечтаеше и да иде до Турция на море.

Важното е ние като родители да даваме криле на тези мечти, когато са реални и постижими.
И да обясняваме тактично, без да отрязваме крилете на мечтите, че не може да бъдеш Барби и Спайдърмен.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря е от мечтателите. Мечтае да стане принцеса определено. Мечтите и са детски за което аз се радвам.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная дали нещата, които казват са точно мечти. Понякога си играем на "какво би искал (пожелал, направил...), ако всичко беше възможно". Някои от нещата, които казват са доста земни и за тяхна изненада се оказват напълно постижими. Разбирам ги, те нямат достатъчно знания и опит, че да знаят кое е възможно и кое не. Поне за мен тази игра е много ценна, защото се опознаваме по-добре.

Не се е случвало да искат да става принцеси или рицари и т.н.

# 4
  • Мнения: 654
сега Ани е на 9 години и мечтае да има кон.
когато беше на 3 години мечтаеше да е като мама,,да е лоша и да продава"/работя като магазинер/.
на 5 години искаше да е зъболекарка,художничка,балерина,ветеринарна лекарка и космонавт/в мъжки род,защото те не носели рокли/.
Тони е на 13 години и мечтае за супер компютър.

# 5
  • Мнения: 1 035
Поиска да си пусне тото ...и беше убедена ,че ще спечели.....за да отиде до Египет.

# 6
  • Мнения: 3 367
От около месец за "голям часовник със стрелки който трака",който трябва хем да е на стената,хем да и е на ръката(??). Ще го получи като започне да разпознава часовника освен точен час и на 30мин,дори сме го харесали и "заплюли"(стенен,върви с книга за Пепеляшка)
*
Иначе да е на 8 години (не знам защо толкова) и да спи при приятелката си(тук има едно гости с преспиване к е много популярно и белег за порастване)
*
Принцеса става когато пожелае ( и извадя маскарадните дрехи)
*
Да няма брат,а сестра
*
За професии,добрини към света не съм чувала

# 7
  • Мнения: 396
Моята щерка напоследък се е закотвила на ветеринар,
Гледаме Анималпланет и Нешънъл джиографик и е обсебена от идеята да е близо до животни, нали повечето ги е виждала само по ТБ-то...горките ни деца! От какво ги лишава живота ни! Да мечтаеш да видиш животни на живо!

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моето дете иска да отидем в Австралия,за да види кенгурата, рибката Немо, тарантулите и акулите

# 9
  • Мнения: 25 400
Моят е скромен, мечтае си просто гаджето му да се върне по-скоро от почивка.
А тя замина днес.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 894
Моят син често казва, че иска да стане голям.
Мисли си явно, че тогава всичко ще му е позволено. Само ако знаеше колко много греши...

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е много далеч от истината. Днешният начин на живот е толкова разтеглив, че практически на човек не му е забранено нищо.  Laughing

# 12
  • Мнения: 494
Моят син често казва, че иска да стане голям.
Мисли си явно, че тогава всичко ще му е позволено. Само ако знаеше колко много греши...
  O, това е една от мечтите и на синовете ми. А също и никога да не умираме Grinning. По-големият ми син много често ми го казва Grinning. Той, например, мечтаеше, по едно време, да открие нещо, което никой друг не е откривал и да знае, че то е много важно(беше покрай един филм, в който астронавти откриха непозната цивилизация). След като прочете Пипи пък, започна да мечтае да не пораства, но отвреме-навреме, пак се връща към старата мечта, все пак, по-бързо да порасне Grinning. Но и двамата са имали и съвсем прозаични мечти, свързани с нещо, което може да се купи или да им се подари за някой празник...или пък свързано с някое момиче (по-големият все се влюбва Laughing, а мечтите са едни такива...по детски чисти и сладки, дори малко смешнички и ми ги е споделял в моменти на висше благоволение, защото това, с момичетата, е нещо, което не коментира често Grinning).
  Иначе имат и мечти като (до скоро) -да имат лампата на Аладин...или(най-новото) да са футболисти като Кристиано Роналдо и да играят в Манчестър Юнайтед Mr. Green..Такива едни..."простички неща" Mr. Green
  Един път питах по-големия ми син, ако има, наистина, такава лампа-като на Аладин, какво ще направи с нея, какво ще си пожелае?(Обикновено всеки път казваше нещо различно Grinning) Тогава той ми каза(тогава беше на около 5 годинки):"Искам да е винаги лято, да вали обаче, когато трябва, за да е зелена тревичката в градината на баба(тогава се беше запалил по градинарство покрай баба си Grinning) да е слънчево, когато трябва, да те виждам всяка вечер засмяна и да ме събуждаш всяка сутрин засмяна, да порасне по-бързо братчето ми, за да кара колело с нас и да го науча да рита футбол с мен...и още, искам да стана лъв!''(това последното и досега не го разбирам Laughing). Бях си записала в един дневник тези думички и наскоро си говорихме за това как мечтите се сбъдват и без лампата на Аладин:)). Е, освен това с лъва! Laughing Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
*
Да няма брат,а сестра
*

Да има брат, който ще се казва Томи - като порасне Тома или Мити - като порасне Митко.

Да имаме къща с двор и да си има куче или коте или конче или заек или... /аз казах само едно животно и тя не може да реши кое/.

Ще стане пластичен хирург, но това не й е мечта, а нещо като план-програма...

# 14
  • Мнения: 3 034
сега да се включа малко по-конкретно.

Марена мечтае да стане палеонтолог и да намери истински динозавърски скелет.

мечтае да няма гладни деца, за да може спокойно да си оставя храната, която си е сипала в чинията в повече /обяснявах веднъж, че е грехота да изхвърляме храна, при положение, че има гладни деца по света и затова ако обича да си сипва колкото ще изяде, а не да си пълни чинията/.

мечтае да й ушия принцеска рокля за рождения ден. / за справка след 3 дни е  Mr. Green/

Ваяна не казва за какво мечтае. най-вероятно да се катери на най-високото, да играе с всичките играчки на кака си, да стои по 24 часа на площадката....ей такива мечти на едногодишно...

Как'Сийка,
че това си е една сериозна мечта. собено, ако до осъществяването й има цели две седмици.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт