Цветен лишей

  • 56 259
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
       Здравей те. Казвам се София и съм на 13 години.Преди година получих такива петна на име ЦВЕТЕН ЛИШЕЙ.Отидох на кожен лекар и тя ми каза: `Всеки човек има нещо като такъв лишей, но при някои хора той се изявява т.е се появява.Всичко зависи от организма и кожата.Една от причините е изпотяването.`Като се случи това (изпотяване) , аз съм на училище, но е хубаво като се върна веднага да се изкъпа, а не като преди да чакам до вечерта-това ми го каза лекарката.
       Лечението е дълго.При мене продължава вече 4 месеца.Лекувам се с специален лосион, който лекарката ми препоръча, но той се прави по поръчка със специални добавки.
       За жалост до сега няма никакъв ефект.Нито изчезват, нито избеляват само се мъча.За това ще ходя скоро отново при тази жена да ме погледне, защото тя ми каза, че до 3 месеца ще се излекувам.Въпросите са ми: Дали при някой друг е имало такива петна?Колко време са се лекували и с какво?Благодаря предварително.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Цветен или розов? Защото аз изкарах розов миналата година и симптомите наподобяват на този, който описваш, но не знам дали двата са различни.

# 2
  • Мнения: 110
Ми лекарката ми каза, че е цветен лишей.Петната са по-тъмни от кожата.В началото бяха малко, после се разпространиха, а  вече не се.Имам почти по цялото тяло-корем (около пъпа), мишници, гръб (в началото, близо до  гушата), в началото на бедрата и малко на ръката, при сгънката близо до лактите.А ти как се лекуваше?

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами при мен започна след настинка или вирус, каквото и да е било там. Изведнъж започнаха да ме избиват пъпки на вълни - на същите места, които казваш и ти, най-вече по корема и гърба. По лицето и краката нямах, на ръцете само от рамото до лакътя. Изкараха го обрив на нервна почва и от стрес.  Shocked Изписаха ми куп успокоителни. Добре, че отидох при свястна дерматоложка - веднага разбра, че е розов лишей и ме накара да изхвърля всички боклуци за нервите, дето ги бях купила. Предписа ми едни сини хапченца - "Aerius" май се казваха, и микстура алба за мазане. И ми забрани да се къпя. Преди да отида при нея, не знаех, че след всяко къпане следва нова вълна обрив веднага след излизане от банята. Е, седях си мръсна една седмица, изпих си хапчетата, мажех се с микстурата и всичко мина за няма и десет дни. Дано се оправиш и ти, ако е същото, де. Хубавото е, че преболедуването създава траен имунитет - почти като при шарката е.  Peace

# 4
  • Мнения: 110
Мойте петна не изчезват дори за малко и са равни.Сеедно си се гримирал и на някакво място не си разнесала грима и е останало така кафяво.Аз съм мургава, а след морето станах кафява, а петната  са ми полу черни.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Значи са различни видове лишей. Моите петна бяха като ухапано от комар. На едни места по-малки и по-бледи, на други - по-големи и по-червени. Слава богу, всичко мина. Лошото при тия лишеи е, че трудно може да се определи дали е провокиран от алергия, настинка или вирус - всички причини са възможни. Затова и "Aerius", който пих, беше лекарство против алергии. Все пак питай лекаря си дали е подходящо да го пиеш. Но къпането май при всички видове е противопоказно, защото засилва обрива. Успех!  Hug

# 6
  • Мнения: 110
Благодаря!Да ще отида на лекар и ще и кажа за това лекарство.Нямам нищо против за дълго лечение, но да е ефикасно.А това, което е моето от него няма никакъв ефект, затова ще отида отново на лекар.

# 7
  • Мнения: 4 335
Аз изкарах розов лишей,запо4наха от гьрдите и се разпространиха по цялото тяло.Бяха така както ги описваш,по тьмни от кожата петна.Казаха ми,4е е от стрес Rolling EyesНямало ле4ение за розовия лишей,с нищо не сьм се мазала.За около два месеца из4езнаха сами.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз изкарах розов лишей,запо4наха от гьрдите и се разпространиха по цялото тяло.Бяха така както ги описваш,по тьмни от кожата петна.Казаха ми,4е е от стрес Rolling EyesНямало ле4ение за розовия лишей,с нищо не сьм се мазала.За около два месеца из4езнаха сами.

Как да няма? Нали аз за 10 дни се отървах от него. Но добре, че отидох на свестен лекар - дерматоложката ми каза всичко за тоя лишей, но не и че бил нелечим. И не е от стрес. Май и ти си попаднала на "кадърни" лекари, както аз - изкараха ме едва ли не истеричка, неврастеничка и какво ли не, само защото не можеха да разберат, че това е розов лишей. Добре, че не почнах да пия боклуците за успокоение, които ми предписаха тогава, че верно щях да истерясам.

# 9
  • Мнения: 4 335
Ми аз 4етох и от гугала доста,там сьщо пише,4е минава сам и не е хубаво да се маже Thinking

# 10
  • Мнения: 110
Аз също четох в гугала, но за цветния.Пише, че се лекува и че лечението продължава по година-две макс.При мене няма за сега никакъвввв ефект.

# 11
  • Мнения: 4 335
Защо все пак не се консултираш с втори дерматолог Thinking

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди години ми се беше появил розов лишей,но не се беше разпространил много.Казаха ми точно това,което и на теб.Изписаха ми Дактакорт.Само намазвах местенцето и на другия ден вече го нямаше.И сега ми излизат по единично,и пак така,намазвам и го няма.И гледам като се изпотя веднага да си взема душ(не винаги е възможно,разбира се).

# 13
  • Мнения: 148
здравейте! Преди 10-на дни и на мен поставиха тази диагноза, а петънцето преди месец беше едно, на гърдата и внезапно станаха 10, после 20 , сега да не казвам..Сега мажа с микстура, пия вит С и Кларитин, и по една инжекция Урбазон всеки ден, но...и сама виждам, че след къпане, макар и само с вода, и когато се изпотя стават повече, понякога силно ме сърбят. Но въпроса ми е:
Има ли някой от Пазарджик с този проблем, при кого е ходил и как са му помогнали?

# 14
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Има ли някой от Пазарджик с този проблем, при кого е ходил и как са му помогнали?

Доктор Захаринка Тачева от "Ескулап". Тя ми изписа лекарствата, които съм посочила по-горе и всичко ми мина за 10 дни. Успех. Peace

Общи условия

Активация на акаунт