Развод или бебе

  • 13 594
  • 204
  •   1
Отговори
Каня се да пиша тук от около 2 години. От тогава са ми колебанията... Безумно искам второ дете (дъщеря ми е на 6г. и 4 мес.)!Съпругът ми - даже повече от мен! Да, ама винаги има едно НО!Та при нас е такова:
Заедно сме от 14 години. Той ми беше първият във всяко едно отношение - гадже, целувка, секс, брак, бебе...
Обичах го до безумие. Вярвах, че и той ме обича. Докато един ден не се прибра "влюбен" - за ок. една седмица, през която отрезвя и забеляза, че неговата мисли само за себе си, а при мен е уютно. Да не пропусна - той е умен, оправен човек, знае си интереса.
За мен последствията бяха едногодишна депресия и проблеми в секса. (иначе той се справяше отлично, и сега се справя, ама вече не ми е същото).Тъкмо се пооправях от депресията и назря решението за бебе (той беше изкл. мил в това време).
Не съм забравила радостта си от щастливата вест, която му съобщавам, неговото мълчание (казва,че бил ошашавен, въпреки че беше планирано и желано бебе) и грубостите, които ми отправи малко след това "Сложи нещо в корема и веднага почна да се разпореждаш".
После лека, щастлива, макар и бедна, бременност (с изкл. на моментите на голямо напрежение, в които той избухваше и един шамар в седмия месец).
После - бебето, безоблачни мигове тримата, майка му ми създава ядове, после моята - на него, пак тримата, щастливи...
После ме удари с детето на ръце... Ама аз все прощавам. А и той ме обича, сигурна съм.
След това - приливи и отливи,  синини, последвани от обещания, че ще бъде "добричък", някои приятни моменти.
Понякога по някоя негова дребна забежка (не се стига до секс, надявам се, ама...) Множество отдалечавания и сближавания...
Сега пак много се обичаме, той се моли за още едно бебе... Нямал нищо против пак да е момиче...
А моето сърце подскача при вида на бебенце... Направо се разтрепервам, природата ми го иска.
Само че съм в ужас: този човек е насилник (казват, че не се лекувало), а и обича жените (слава Богу, не прекалено).
А аз съм толкова тъпа и непривлекателна, че не виждам друг шанс за себе си...
А и МНОГО ГО ОБИЧАМ!
Вероятно защото съм живяла с него през по-голямата част от съзнателния си живот, а и защото се възхищавам на ума и ласките му...
Толкова съм объркана, моля посъветвайте ме!
Само да добавя:
Не вземам кой знае каква заплата и ако го зарежа, както ми е минавало през ума не веднъж, не знам как ще се оправим с детето...  И не само финансово - той е добър баща, тя го обожава.
Плаче ми се.
Не ми се живее в постоянен страх, но и нямам друг шанс да родя - вече съм на 35. За кога?
Обичам го и го мразя едновременно, а понякога последователно.
На нашите не мога да разчитам изобщо - те само ми създават ядове. Сестра ми е пълен провал - прекъсна следването, сега хайманосва... Нашите не се разбират много, при тези ядове и отделно безпаричието. Не мога да им споделя за проблемите си. Много искам бебе и обичам мъжа си. Той също ме обича (не само, че го казва, аз го виждам). Двамата обичаме момиченцето си. Но мене ме е страх до къде може да стигне при следващия изблик. И че няма да се справя сама. И че ще ни липсва и на двете. И... Че може да остана в положението, което ме плаши, но вече с две деца...
Боже!

# 1
  • Мнения: 1 731
Голяма каша е твоето. #Crazy #Crazy Нямам думи направо .То отде да почна?
Първо не си тъпа и непривлекателна.Не е истина.Вземи поработи малко над самочувствието си. Crossing ArmsВторо:Никой мъж няма право да удря жена,пък било то и един път.Аз не бих търпяла подобно отношение.С моя мъж сме от 13г заедно ,един път не ме е напсувал,пък камо ли да ме удари  #Cussing out.Просто не знае какво ще му се случи.А ти търпиш.Бил те обичал...Така не се обича.Има други начини да покажеш любовта си.
Ти сама си си взела ,мисля,решението.Но аз ако бях ,директно го напускам.Насилник няма да търпя ,пък даже и да ми се кълне ,че ме обича. #2gunfire
Така че ,според мен,развод и аборт.Обричаш и себе си ,и децата си да живеят в страх.Той може да не им посяга ,ама не мисля че за децата ще е добре да гледат как баща им удря майка им. #Crazy #2gunfire

# 2
  • Мнения: 4 916
... Нямал нищо против пак да е момиче...


Направо ми стопли сърцето от умиление този твой мъж.

# 3
  • Мнения: 18
Съгласна съм с tonny _bg.Каква е тази любов с бой?Какъв е този мъж да удря?Аз не мога да си го представя,каму ли да го търпя.Но ти недей да тарпиш, и да стоиш там,изпускаш много хубави моменти от живота.Не е редно да го обичаш,докато той те тормози,но все пак на сърцето нр можеш да заповядваш.Вземи правилното за теб решение.

# 4
Направо ме е страх да те посъветвам нещо. Във всеки случай не бих
бързала с второ дете. Нищо, че си на 35- още две годинки няма да ти се отразят.
Много ме притеснява факта, че ти посяга. Знам случаи в които след
години това се прилага и на децата.
Колкото и ядове да ти създават родителите ти няма да останат безразлични към факта, че те удря.
Бъди силна и се опълчи!

# 5
  • Мнения: 2 155
Аз не бих търпяла подобно отношение, камо ли още едно дете да искам от този мъж....колкото и да ме умиляват децата..." нямал нищо против пак да е момиче" #Crazy  #Crazy #Crazy Не мога да приема тези думи за нормални, съжалявам... newsm78  От това, което чета, по много странен и извратен начин той показва "любовта" си  Shocked

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Предполагам,че не очакваш при така описаната ситуация,някой да ти каже да му родиш второ дете?

# 7
  • Мнения: 1 844
много е трудно да посъветваш човек в такава ситуация.не бих поела отговорността да ти кажа да продължиш брака си,или пък да го прекъснеш.още по-малко бих изказала мнение дали да родиш детенце,макар че ако го искаш,незнам защо би се отказала,макар и бракът ти да не просъществува.
разбира се,напълно идеални бракове няма.важно е да има взаимна обич и УВАЖЕНИЕ.по твоите думи се обичате,чудесно.но ако уважаваш една жена,особено твоята жена и майката на детето ти,едва ли би я удрял и едва ли би демонстрирал забежките си.
иначе е добър баща казваш..показва ти,че те обича..явно има и добри страни.
според мен не бива да продължава брак,в който има насилие,а ти го определяш като насилник.доста страшничко звучи.и все пак изборът е твой,човек сам си преценява какво и доколко може да търпи.
успех!

# 8
  • Мнения: 22 342
Охх, това звучи много....даже не знам какво определение да дам.
То хубаво искаш второ бебе, ама така говориш за него сякаш хоп, раждаш там някакво бебе и после... Какво се случва при това положение, като дори и сега не е кой знае колко розово при теб. Не си мисли че едно дете ще оправи нещата, според мен ще стане и по-зле.
Като толкова го обичаш и не можеш да го напуснеш, ок, но да раждаш деца - не.

# 9
  • Мнения: 2 803
Незнам, направо ме е страх да те посъветвам. Само недей бърза за второ. Оправете си отношенията и си поговорете. Кажи му как се чувстваш, той няма право да те удря по никакви причини. Независимо, че това е доста често срещано явление в Бг и българския мъж по принцип си изпуска нервите и гнева върху жена си. Аз бих много охладняла към него, пък камо ли да раждам. С това се поставям в още по-голяма финансова зависимост от него. Повиши си самочувствието, върху това се съсреодоточи, курсове, езици, учение, грижа за външния си вид. Още си много млада. Успех миличка! Hug

# 10
  • Мнения: 564
Не раждай второ дете, не и от него  Naughty
Леле много е сложна ситуацията в която се намираш...Наистина не мисли за себе си, че си тъпа и непривлекателна, сигурна съм, че не е така...
Пожелавам ти да вземеш най-правилното за теб решение  Hug

# 11
  • Мнения: 304
Развод!

# 12
  • Мнения: 505
Цитат
А аз съм толкова тъпа и непривлекателна, че не виждам друг шанс за себе си.
това откъде го разбра? Вземи да поработиш над този си проблем, а като го решиш, ще видиш, че има и други мъже на този свят, които могат поне да те уважават.

# 13
  • Мнения: 1 072
Каня се да пиша тук от около 2 години.

 Grinning
За едно решение за развод колко време ще ти трябва?
То никак не се взима лесно, колкото и силна личност да си.

# 14
  • Мнения: 474

.......После лека, щастлива, макар и бедна, бременност (с изкл. на моментите на голямо напрежение, в които той избухваше и един шамар в седмия месец)...........

.......После ме удари с детето на ръце... Ама аз все прощавам. А и той ме обича, сигурна съм.
След това - приливи и отливи,  синини, последвани от обещания, че ще бъде "добричък", някои приятни моменти.........

........Той също ме обича (не само, че го казва, аз го виждам). ....

Миличка, хайде сега на фона на твоите думи ми обясни къде я виждаш тази негова любов....

Общи условия

Активация на акаунт