Пъшка, напъва се и има страшни газове...

  • 2 426
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Здравейте мили дами,

Моят малък муцун е на 3 месеца без 1 седмица. Кърмя го. Не съм му давала още сокове или друго, само от чая на Hippър, но много рядко. Искам да уточня, че се е случвало инцидентно да му давам АМ - общо 5-6 пъти до сега, когато не съм била вкъщи и не съм имала възможност да изцедя кърма.
Още като беше на месец започна следния проблем: по няколко пъти на ден, но най-често през нощта Крис се напъва все едно иска да се изака, стиска юмручетата и се свива, пръцка и после след малко пак. Не плаче, но определено му е дискомфортно. Ака редовно - всеки ден по 1 до 3 пъти - акото е различно на цвят - кашесто - понякога по-рядко, но според мен не е разстройство. Това, което ми се вижда странно е, че като повдигна дупето да му сменя памперса и акото някак се стели между дупето и памперса /дано разбирате какво искам да опиша/.
Първоначално мислех, че това са колики и пробвах с различни капки да променя това състояние, но честно казано нищо не помогна трайно. Ето вече минаха почти 3 месеца и промяна в състоянието няма, мисля си, че ако са колики би трябвало да плаче, а той само се напъва, къркорят му червата и пръцка. Обикновено това състояние е най-изразено през нощта, въпреки, че и през деня се мъчи. Най-често това започва или в края на хранене или малко след това /половин-един час след хранене/.
Искам много да продължавам да го кърмя, но си мисля, че от нещо, което аз приемам, той има тези проблеми. Започнах да си мисля, че е възможно и да е АБМК... Даже мисля да започна от днес с диета, пък да видим дали няма да има промяна.

И все пак бих се радвала да разбера дали някоя от вас е имала подобен проблем с бебчето и какво мога да направя за да разбера на какво се дължи това.  Hug
 

# 1
  • Мнения: 502
  Здравей!Дано да не е нещо по-сериозно,а само нормалните бебешки проблеми.Нали знаеш,че сега им се изгражда храносмилателната система.Трудно им е на мъниците.Моят съвет е да пробваш с диета,изключи продуктите от краве мляко.При моите деца коликите отминаха след четвъртия месец.Но до към осмия месец все си оригваха,пръцкаха-нормално си е. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 242
 Според мен са колики. И моята кукла беше така, напъваше се без да плаче. Мисля, че и за теб така е по-добре, отколкото плачещо от колики бебе. А и известен е и факта, че на много бебета почти нищо не им помага за коликите. Не мисля, че проблема е в теб, и че трябва да се отказваш от кърменето. Това ще е грешка от твоя страна, и по-късно ще съжаляваш. Диетата също е добър вариант, но според мен не е АБКМ. Нормално е на малко бебе акото да му е кашесто. Все пак храната му е течна. Успех, и дано на бебчо бързо се оправи  Peace.

# 3
  • Мнения: 90
Здравей! Ние доскоро също изпитвахме дискомфорт като ни се пръцка, ака или оргива. Не веднъж се е събуждал с рев и като го взема, си свършва работата и се успокоява. Сега вече по-рядко има нужда от подкрепа  Laughing
Определено смятам, че диетата оказва влияние. Имаше един период , уж вече нямахме колики, а така се мъчеше милото от газове. Беше нещо страшно, едвам го успокоявах, единствено кърмене на ръце помагаше. Започнах пак да преравям нета за причини за газовете и попаднах на статия за млечните продукти и затова как може да влияят на кърмачетата. Тогава се сетих, че единственото нещо, което бях променила в диетата си от последните дни беше яденето на кашкавал - много ми се ядеше кашкавал и всеки ден си похапвах доволно. Спрях кашкавала, проблемите с газовете свършиха. Може и да е чисто съвпадение, но не пречи да се пробва...  Rolling Eyes Прясното мляко още от самото начало го спрях, защото също ми се струваше, че оказва влияние. Но пък всеки ден закусвам кисело мляко с овесени ядки и мед.
Успех и дано скоро да си пръцкате мъжката без да се притеснявата!  Joy
По този повод един майтап - едно детенце било много възмутено от това как се радват на малкото му братче, когато се оригне или пръцне, а на него все се карали!  hahaha

# 4
  • Мнения: 119
Дано не прозвуча профански, но като прочетох за какво става дума си спомних нещо, което ще ти е от полза. Когато беба беше на същата възраст, приблизително, също пръцкаше често и т.н. Тогава попаднах на статия, в която много ясно се обясняваше как предното и задното мляко влияят на кърмачето, тоест на кратко; ако често сменяш гърдите, то бебето изсуква само първото мляко, което е богато на лактоза и предизвиква газове. Мисля, че статията я има в библиотеката. Трябва бебо хубаво да изсуче гърдата и тогава предлагаш другата. Също важно е и с какво се храниш Peace

# 5
  • Мнения: 422
Абсолютно на същото ниво сме,Ема по същия начин все се напъва пъшка,цялата става червена всеки ми казва че това са колики,давам и саб симплекс ама все едно тя пак си се напъва,от време на време си се събужда с плач и така.Ще следя темата  Peace

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Ами пъшка, напъва се и....хващах предпазливо и го държах в поза за издържане, облекчаваше се човечето и спираше пъшкането. Млечните продукти ги бях понамалила, друго, което също понякога пречи са прекалените количества лактогонен чай. С първото ми кърмаче го разбрах чак през третия месец, дотогава имаше зверски колики и рев.

# 7
  • Мнения: 552
Борис беше така...много пръцкаше и срашно му къркаха червата,а това което описаш в ипражненията е нещо като слуз-нормално за кърмено бебче.На нас една докторица по повод тази слуз му измисли АБКМ/той няма такова чудо/ и съответно минах на диета,но изпражненията си останаха същите PeaceКато мина на АМ-моментално се махна слузта Peace
Детето просто си имаше колики,които отшумяха след 4-ти месец Simple Smile

# 8
  • Мнения: 258
Благодаря на всички за отговорите  Hug
Аз също съм на мнение, че диета в която изключа всичко млечно и производните ще му се отрази добре, поне се надявам.
Като се замисля при нормален режим, млечните представляват 70% от ежедневното ми меню. Така че, ако е това, неминуемо ще проличи  Peace Знаете ли, колко време трябва да мине за да се изчистя аз и съответно Крис, с други думи кога мога да очаквам промяна, някъде бях чела, че след промяна на хранителния режим, минават около 2 седмици преди да се почувства промяна... но дали е така  Thinking
Аз също подобно на   pepelyashka го хващам да седне/легне в мен и му придърпвам крачетата нагоре към коремчето леко разкрачени /като жабче/ и не след дълго и резултата е налице - изаква се обилно. Но това е само в случаите когато го усетя, че ще ака - прави го горе -долу в един час през деня - сутрин след първото хранене. Иначе съм пробвала и през деня да го държа така, но няма особен ефект - продължава да се напъва и да пръцка.
Хубав ден на всички  Hug
За смяната на гърдите - това, което е написала mima kalina звучи интересно, не го бях чувала. Аз сменям гърдите на всяко хранене - тоест суче от всяка гърда до дупка и на следващото хранене от другата пак така докато не спре да тече.   Peace

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 10:07 от mutzunkata

# 9
  • Мнения: 2 132
И Ива се напъваше преди да се изака. Почваше да мрънка и да се напъва и след известно време се изакваше. От 3 седмици обаче има коренна промяна - изаква се много по-лесно от преди, дори може и да не чуя (преди беше доста звучно Grinning). Вече не мрънка толкова, леко се напъва ама всеки се напъва като ходи на тоалетна Wink LaughingНие също не сме имали колики.
Предполагам, че след няколко седмици и при вас ще има промяна.
Иначе аз млечни по принцип не ям, така че промяната не е била заради диета от моя страна.

# 10
  • Мнения: 728
Колики са. При нас се случваше най често нощем да ни тормозят. Напъвал се  е с часове, бях се притеснила че ще направи някоя херния. Никакви капки не помагат, можеш да го облекчаваш, като вземеш една малка бутилка от минерална вода и я напълниш с топла водичка, увиваш в една пелена и слагаш на коремчето, от топличкото ще му помине малко. Като лежи по корем също ще го облекчи. И гледай да не ядеш много храни от които се получават газове, за да  не го затормозяваш излишно. 

Общи условия

Активация на акаунт