Нужда от съвет! Моля помогнете!

  • 1 795
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Мили мами , моля ви за съвет! Моят малък юнак е ве4е на по4ти 5 месеца- на 7 .08 ще ги запо4не. На 20.07 му изби първото зъб4е , а 5 дни по- късно и второто и от тогава се запо4наха проблемите с храненето. До тогава ядяхме по 160 мл , 5 пъти на ден  през 4 4аса- между другото сме на лактана био 1. Но от тогава ядем по 50  - 60 мл на ядене и няколко дни докато ядеше се мъ4еше и ревеше , това си го обяснявам заради болките от зъбките, ве4е не пла4е , но пък продължава да яде по много малко. Та въпросите са ми следните : какво да правя с яденето , от кога да мина на лактана био 2 ? от кога да го захраня ? и с какво?  от някъде бях 4ула 4е да се мине на 2-ка АМ ,трябва да е захранено бебето- истина ли е? , може ли да мине на 2-ка преди да му давам каквото и да е друго? Според педито е трябвало ве4е да му давам сок4ета , за да си възвърнел апетита- но аз не смятам така- и като цяло за захранването мисля 4е е по- добре да се запо4не с каша, зелен4уково пюре , плодово и  т.н .Но сега с тази липса на апетит от негова страна незнам какво да правя , моля ви помогнете ми да реша .Благодаря предвартелно на вси4ки ,които ре6ат да ми отговорят! Hug Thinking newsm78 Praynig

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей  Hug
Успокой се, всичко е ок  Simple Smile Води се по детето и следвай нуждите му от количество и интервали. Не е нужно да е захранено детето, за да мине на следващото според възрастта му мляко. Принципно може да захраниш вече, щом не кърмиш. Сокчета няма нужда да даваш на този етап. Разреди храненията, вероятно му идват в повече  Peace

# 2
  • Мнения: 1 062
Успокой се  Hug. Знаеш, че при някой бебета никненето на зъбки минава по-тежко. Няма бебе, което при наличие и предлагане на храна да се остави да умре от глад. Аз също смятам, че можеш да опиташ вече да предложиш и друга храна ( според мен не започвай със сок), примерно каша или зел. пюре. Освен това се води по детето- ясно ми е, че няма как да не се тревожиш, когато детето ти отказва да яде, но това е период и както сама си забелязала, започнал е, когато са започнали и зъбките. Просто бъди спокойна и предлагай храна, а бебето ще си вземе това, което му е нужно в момента.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Здравей  Hug
Успокой се, всичко е ок  Simple Smile Води се по детето и следвай нуждите му от количество и интервали. Не е нужно да е захранено детето, за да мине на следващото според възрастта му мляко. Принципно може да захраниш вече, щом не кърмиш. Сокчета няма нужда да даваш на този етап. Разреди храненията, вероятно му идват в повече  Peace

Така си е. Ще има и други периоди на не-ядене, споко...  Mr. Green Само не предприемай крути мерки!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Разреди храненията. И аз съм на мнение да не даваш още сокчета.

# 5
  • Мнения: 2 334
Мили мами , моля ви за съвет! Моят малък юнак е ве4е на по4ти 5 месеца- на 7 .08 ще ги запо4не. На 20.07 му изби първото зъб4е , а 5 дни по- късно и второто и от тогава се запо4наха проблемите с храненето. До тогава ядяхме по 160 мл , 5 пъти на ден  през 4 4аса- между другото сме на лактана био 1. Но от тогава ядем по 50  - 60 мл на ядене и няколко дни докато ядеше се мъ4еше и ревеше , това си го обяснявам заради болките от зъбките, ве4е не пла4е , но пък продължава да яде по много малко. Та въпросите са ми следните : какво да правя с яденето , от кога да мина на лактана био 2 ? от кога да го захраня ? и с какво?  от някъде бях 4ула 4е да се мине на 2-ка АМ ,трябва да е захранено бебето- истина ли е? , може ли да мине на 2-ка преди да му давам каквото и да е друго? Според педито е трябвало ве4е да му давам сок4ета , за да си възвърнел апетита- но аз не смятам така- и като цяло за захранването мисля 4е е по- добре да се запо4не с каша, зелен4уково пюре , плодово и  т.н .Но сега с тази липса на апетит от негова страна незнам какво да правя , моля ви помогнете ми да реша .Благодаря предвартелно на вси4ки ,които ре6ат да ми отговорят! Hug Thinking newsm78 Praynig

Разреди храненията и по точно мини на 4 хранения.Ние имахме подобен проблем и сега си ядем по 4 пъти и е по добре.Дъщеря ми също е на Лактана био но вече сме на 2.На мен съшо ми казаха че трябва да е захранена за да мине на 2-та и аз така и направих.В момента е захранена с плодови и зеленчукови пюрета и каша,като започнах с плодовите пюрета на 4 месеца.За сок също мисля че е рано ,аз поне ще дам сок след 8 месец Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не е проблем да даваш сокчета вече,но за 4 хранения според мен е рано още

# 7
  • Мнения: 103
Мерси моми4ета! А можете ли да ми дадете някаква примерна схема за захранване? Rolling Eyes Незнам изобщо как да запо4на newsm78 А може ли едновременно да запо4на лактана 2-ка и някаква каша..... newsm78 На лактаната има надпис :"Използвайте лактана био 2 след 4-ти месец като 4аст от смесено хранене" Което май зна4и 4е трябва да е захранен  Thinking Може ли да ми кажете  и как сте вие със спането , 4е ние спиме горе- долу така: Заспива ве4ер към 22.00 - до 5-6 сутринта , хапва и пак заспива до към 9 , после след яденето около 10 пак спи за около 30  мин, след обед спи по 1.3о- 2.00 и малко по- късно пак за около 3о мин. Като през пове4ето пъти заспива много трудно..... Sad Достатъ4ен ли му е сънят според вас.

# 8
  • Мнения: 4 784
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0 Тук има много неща за захранването. Според мен не давай едновременно следващия етап мляко със захранването.
Достатъчно или не, едва ли ще можеш да го накараш насила да спи повече. И синът ми имаше период, в който спеше почти като твоето дете - по три пъти на ден.

# 9
здравей аз съм майка на 2 деца дъщеря ми е на 3годинки и 9 месеца а синът ми е на 9 месеца и 5 дена според мен си закъсняла със соковете сега е топло и децата наблягат на течностите а и детето расте и организма му има нужда от други вещества не сама мляко аз си изхраних децата с фризо и фризолак като ги смесвах а при тях от 6 месец се преминава на следващия номер при твоето мляко не знам би трябвало да пише на кутията би трябвало вече да му даваш и плодови пюренца и каши а за това че не яде не се притеснявай и ние вадим зъбки а не ядем почти нищо само плодови пюренца и по малко мляко

# 10
  • Мнения: 103
...пълна каша.... изобщо съм в мъгла... незнам как да запо4на и с какво. Ако знаете то4но някоя схема по която да се ръководя ,моля да ми кажете от къде да си я дръпна!

# 11
  • Мнения: 4 784
Точна схема не мога да ти препоръчам. На твое място като начало не бих сменила АМ-то. Аз започнах захранването с каша, като добавях първоначално по една лъжица в обедното хранене с АМ.

# 12
здрасти отново всяко дете е различно не можеш да следваш определена схема сама трябва да си определиш такава давай каквото иска и по колкото иска да яде детето не на 2,3,4 или повече часа това са глупости всеки яде по колкото и когато иска  а за захранването се започва по малко първите няколко дни и после сама ще прецениш кое ядене да заместиш.примерно аз започнах да давам прясно изцеден сок на 3 месеца на сина ми по една лъжичка първите три дена и после по 50мл.на ден след 4 месец започнах с плодови пюрета пак по същия начин по една лъжичка първия ден,втория 2 и после по колкото му се ядеше заместих следобедното хранене с пюре в петия зеленчукови и месни както и попара сутрин каши а след 6 вече ядеше всичко като разбира се се пасира без подправки и т.н. надявам се че ти помогнах

# 13
  • Мнения: 103
 Благодаря ви много! Разбира се 4е ми помогнахте , за мен е важен всеки съвет! А накрая ще преценя как по - то4но да постъпя. Засега май си мисля от 7 .08 да запо4на с някаква каша - дали да не е оризова ??? или някаква друга , коя ще му се отрази най- добре? - е, това никой не знае.... Wink И като реша с коя да запо4на -  примерно оризовата -  по 1 лъжи4ка между обедното и след обедното хранене и на следващият ден 2 , после 3 ...и така до кога? до 10 ден...? и като взема кашата ,той ще изяде само 1 лъжи4ка- другото коли4ество да го изхвърля ли? на следващият ден пак нова... ooooh! а ще ми кажете ли каква марка каши4ки да пробвам...? Сиурно съм досадна...ама съм още толкова объркана . Hug

# 14
  • Мнения: 4 784
Оризовата каша като начало ще бъде добре. Аз слагах в шишето АМ първо по една лъжица каша. След няколко дни увеличавах количеството, докато не заместих. Кашата се приготвя като АМ, така че няма да има какво да изхвърляш. Купувах каши на Милупа и на Хумана.

Общи условия

Активация на акаунт