Проблем - не иска да стои сама

  • 1 774
  • 39
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
дъщеря ми напоследък ми прави много неприятни номера, като този, че не желае и за секунда да остава сама. като малка по-стоеше, но сега е ужасно!
мъкне се с мен в тоалетната нощем, а през деня остане ли за миг сама в стаята, надава кански писъци.
като капак прибавям и това, че напоследък е доста неспокойна, да не кажа нервна...(
как да я приуча на самостоятелност, в края на краищата вече не е бебе!!

# 1
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Няма да ти кажа начина за приучаване на самостоятелност, защото и аз го търся, но ако това те успокоява и моята мадама е същата, дори като се къпя стои при мен и ми обяснява че мама се къпе и тя също трябва да се къпе  Mr. Green. Според мен е период, който ще премине с времето, явно детето има нужда от маминото внимание. С една дума ПУБЕРЧЕ  Wink

# 2
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
този перидо само да не продължи 5-6 години  Rolling Eyes
на всичкото отгоре от кърмаческите времена, когато се събуждаше на всеки час, я взех да спи при мен и сега наистина няма отучване. спи отгоре ми  Shocked. не, че не ми е приятно, ама не е редно, все пак   Simple Smile
абе, с една дума - гевезе...

# 3
  • Мнения: 4 784
Синът ми е по-малък, но от известно време имаме подобен проблем - не мога да го откача от себе си, когато сме си вкъщи - мъкне се навсякъде с мен. Преди гледаше как да избяга, за да направи някоя дивотия, а сега ако не ме вижда и крещи "Мамоооо!!!" и ме търси. Усещам, че го е страх да остане сам. Изписва му се ужас на физиономията, когато се огледа и види, че ме няма в стаята.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
този перидо само да не продължи 5-6 години  Rolling Eyes
на всичкото отгоре от кърмаческите времена, когато се събуждаше на всеки час, я взех да спи при мен и сега наистина няма отучване. спи отгоре ми  Shocked. не, че не ми е приятно, ама не е редно, все пак   Simple Smile
абе, с една дума - гевезе...
Поне за така наречения "пубертет"горе-долу година може и да отнеме.Дъщеря ми като стана на 3г,и като тръгна на градина тотално се промени,стана същински ангел Wink
Малкия сега и той обожава да спи върху мен,като лепка е.
Въоръжаваш се с търпение и нерви,това е моят съвет. Peace

# 5
  • Мнения: 1 008
Със съвет не мога да помогна защото и на мен се случва същото нещо.
Ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 864
Колко познато ми е това  Laughing
Никъде не мога да мръдна,а това да влезна някъде и да затворя вратата .............. ех мечти....

# 7
  • Мнения: 4 629
И сина ми е имал такива периоди на вкопчване  в мен. Оставяла съм го да плаче, за да отива до тоалетната или да се облека ( по едно време пищеше, ако го пусна от ръцете си). Не си споням нещо специално да съм правила да го отучвам - отмина с времето. Много търпение и вярвай, че скоро ще отмине

# 8
  • Мнения: 8 242
Синът ми НИКОГА не е оставал сам.. Играе си в стаята, в която съм.. Вкл. и по време на стн.. и до тоалетна като ходя идва с мен.. И намирам това за напълно нормално..
Защо да трябва да стои сам  Rolling Eyes Да не говорим, че ако не ми е пред очите става страшна работа  ooooh! Много е малък за да го оставям сам.. Много по-спокойно ми е да ми е пред очите..
Изобщо не виждам проблема  newsm78

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите деца никога не са оставали сами-където съм аз....там и те Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 376
Според мен има някаква причина детето да не иска да остава само.
Сега са в период на израстване,откриват света,има нови страхове,осъзнават своето АЗ...По принцип до третата годинка детето се индентифицира с майката.

Щом не иска да е само не е някакъв каприз или инат.Може би наистина не иска да е само,страх го е,появява се и страха от изоставяне в тази възраст някъде.
Остави детето,не го насилвай,щом иска да е с теб нека така да бъде.Сина ни е в такъв период и не ни прави впечатление-влиза с нас в тоалетната,къпе се с нас и т.н.
Не бих оставяла детето само,нито насила да му го налагам.
Та това са деца все пак,а и тинейджъри да са пак ще има причини  да не искат да стоят сами.

# 11
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
Синът ми НИКОГА не е оставал сам.. Играе си в стаята, в която съм.. Вкл. и по време на стн.. и до тоалетна като ходя идва с мен.. И намирам това за напълно нормално..
Защо да трябва да стои сам  Rolling Eyes Да не говорим, че ако не ми е пред очите става страшна работа  ooooh! Много е малък за да го оставям сам.. Много по-спокойно ми е да ми е пред очите..
Изобщо не виждам проблема  newsm78
изобщо не го намирам за нормално.
майка ми казва, че на 2,5 години ме е оставяла сама в едната стая да си играя и тя спокойно си е вършила домакинската работа.
имам познато семейство с момче на 11 години. ми той е залепен за майка си като гербова марка. не иска да стои вкъщи сам и доскоро спеше с нея в едно легло.  Rolling Eyes
представям си с нас нещата ако продължават така, какво чудо ще е като я пусна на градина, докато свикне  Tired

# 12
  • Мнения: 9 814
Синът ми НИКОГА не е оставал сам.. Играе си в стаята, в която съм.. Вкл. и по време на стн.. и до тоалетна като ходя идва с мен.. И намирам това за напълно нормално..
Защо да трябва да стои сам  Rolling Eyes Да не говорим, че ако не ми е пред очите става страшна работа  ooooh! Много е малък за да го оставям сам.. Много по-спокойно ми е да ми е пред очите..
Изобщо не виждам проблема  newsm78
изобщо не го намирам за нормално.
майка ми казва, че на 2,5 години ме е оставяла сама в едната стая да си играя и тя спокойно си е вършила домакинската работа.
имам познато семейство с момче на 11 години. ми той е залепен за майка си като гербова марка. не иска да стои вкъщи сам и доскоро спеше с нея в едно легло.  Rolling Eyes
представям си с нас нещата ако продължават така, какво чудо ще е като я пусна на градина, докато свикне Tired


Аз също смятам, че едно дете на две години е нормално да остава само, поне докато майка му отиде до тоалетната.
Дъщеря ми имаше период на такова поведение спрямо мен малко преди да навърши две години. Тръгна на ясла на 2 г. и 2 м. и нещата постепенно се оправиха. Започна да се заиграва сама в стаята си, докато аз готвя например.
Тук не става въпрос за лишаване на детето от внимание, а за привикване към най-елементарна самостоятелност.
Защото, именно тази болезнена привързаност към родителите в по-късна възраст изиграва на някой деца лоша шега.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не виждам какъв проблем има в това, че не иска да стои сама. За да е нервна, значи си има причина. Аз никога не съм нервна и неспокойна, без да има причина за това. Когато "виновника" за това й състояние вече го няма, тогава ще си стои и ще се занимава сама. Може да се е уплашила от нещо, за да идва и нощем с теб в тоалетната.
Сина ми е по-спокоен, когато съм наоколо и ме вижда или ми чува гласа. Оставям го да си играе сам, стои и в другите стаи, но аз пък в тези случаи съм неспокойна, защото не ми е пред очите и може да свърши някоя беля, както е и ставало. Много са малки още, за да са самостоятелни. За всичко си му идва времето.  Това не значи, че не трябва да опитваш. Напротив, пробваш и ако детето приеме промяната - добре, ако ли не, не ти остава нищо друго освен да изчакаш подходящия момент.
Всички деца са различни. Ти на годините на дъщеря ти си била самостоятелна, но тя не е. Не смятам, че това е основателен повод за притеснения  Peace

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
........................
Тук не става въпрос за лишаване на детето от внимание, а за привикване към най-елементарна самостоятелност.
Защото, именно тази болезнена привързаност към родителите в по-късна възраст изиграва на някой деца лоша шега.
Точно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт