Дали ще ми се разранят зърната?

  • 371
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 739
мили мами, да сте живи и здрави, много усмихнати бебчета! Искам да ви попитам вярно ли е, че кърменето в началото ще е болезнено за мен, и дори ще ми се разранят зърната  newsm78 В смисъл това нормален етап, който трябва да мине ли е, или зависи как точно застава бебето  baby_neutral

# 1
  • София
  • Мнения: 6 242
Не е задължително да ти се разранят зърната. Най-вероятно след като родиш в болницата ще ти кажат първия ден да държиш бебето на гърдата само по 5 мин. на кърмене, втория - 10, третия - 15. Можеш да се мажеш с Гармастан, за да ги подготвиш. И също, ако имаш достатъчно мляко, кърми само от едната гърда на хранене, на следващото от другата; поне на мен това ми помага да не ми се разраняват, а и аз си имам достатъчно мляко.
Успех и леко раждане!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е задължително - сина ми ми беше първо бебе и понятие си нямах как да го слагам,а дори намек за рани не съм имала,просто той си засукваше правилно.А с бебата,хем второ,колкото и да внимавах,станаха ужасни рагади и ми вгорчиха сериозно първите 3 седмици след раждането.
Зависи изцяло от това дали бебето е правилно поставено на гърдата - изчети материалите в библиотеката по въпроса и ти пожелавам бебе да е роден шампион по сучене,че да не ти потрябват тези знания Wink
Но както и да се случи,ако имаш проблем - пишеш и питаш,всичко е преодолимо Grinning

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Неееееееее, аз досега слава Богу не съм имала никакви проблеми освен няколкото пъти с препълването. Останалите момичета са го казали вече - надникни в библиотеката как се слага бебето да суче и ще имаш една грижа по-малко

# 4
  • Мнения: 3 161
Цитат
Не е задължително да ти се разранят зърната. Най-вероятно след като родиш в болницата ще ти кажат първия ден да държиш бебето на гърдата само по 5 мин. на кърмене, втория - 10, третия - 15. Можеш да се мажеш с Гармастан, за да ги подготвиш. И също, ако имаш достатъчно мляко, кърми само от едната гърда на хранене, на следващото от другата; поне на мен това ми помага да не ми се разраняват, а и аз си имам достатъчно мляко.
Успех и леко раждане!
Сигурно ще ти кажат така в родилния, но не правилно. Продължителността на кърменето не се съобразява със зърната на майката, а с нуждите на бебето. В началото може и с часове да иска да суче (ако не спи). Добрата новина е, че ако е правилно поставено, това всъщност не разранява зърната. Напротив, краткото сучене на големи интервали е по-неприятно, защото бебето огладнява и хапе по-лакомо. Препоръчвам за мазане Лансинох - не се налага отмиване, за разлика от Гармастан, доколкото знам (иначе и той става).  И не прекалявай с миенето на зърната: в родилния се налага, но в къщи не е нужно преди всяко хранене (скоро дискутирахме - прегледай малко назад и ще видиш).

Общи условия

Активация на акаунт