Лактозна непоносимост...А ТОЛКОВА ИСКАМ ДА ПРОДЪЛЖА ДА КЪРМЯ!

  • 16 395
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 640
Вече съм убедена че кърменето е най -невероятно „нещо” създадено от природата.
Детето ми утре навършва 7 месеца, имам кърма и страшно искам да го кърмя, а не трябва. Ужасно ми тежи и ме подтиска но това поне за сега е реалността 

Писала съм и друг път по този повод – от началото на Май бебко е със зелени аки-та, от Юни и със слуз в акитата, редки воднисти, много на ден.
Един ден, преди 3 седмици бебо имаше 10 изхождания за 24 часа, повърна, отказа да суче и се обезводни. Точно тогава имахме час при гастроентеролог която ни прати веднага в болница, където ни включиха на системи за обезводняването и антибиотик. 3 дни престой и ни изписаха, прибрахме се обаче редките воднисти и чести изхождания продължиха. След 2 дни у дома ни взеха пак в болница, този път и с висока Т. Смениха антибиотика с по широкоспектърен и продължиха вливанията. 3 дни престой пак и се прибрахме.
Зелените, воднисти изпражнения със слуз обаче продължиха – чух се с гастроентероложката която предположи че е непоносимост към лактозата в кърмата. Предписа да започнем Ниско Лактозен Нутрилон смесен с кърма – 50/50 + 4 капки Колиеф. Започнахме и веднага имаше подобрение. Така 2 дни, аз обаче не издържах и му дадох да суче малко през нощта защото той си търсеше (свикнал е толкова време само на кърма). На следващия ден веднага акита-та станаха редки, зелени със слуз и 5 на брой. Минахме почти само на Нутрилон и всичко пак се нареди. Аз обаче не мога да се примиря и от време на време променям съотношението като му давам примерно 60 мл кърма с 90 мл АМ, а не както гастроентероложката каза само 20 мл кърма.

За сега изцеждам и замразявам. Много ми е болно обаче, детенцето търси по цяла нощ. Толкова искам да го кърмя, а не трябва. Има ли смисъл обаче да продължавам да цедя? Дори не искам да си помисля за спиране на кърмата...а може би вече трябва.

Не искам по вече да си мъча малкото момченце. Това което преживяхме в болницата никога няма да си го простя и забравя – аз обвинявам себе си че не минахме по рано на нисколактозно мляко.

Моля ако някой е имал сходен проблем и го е разрешил – споделете.  Много ме боли, а сме в задънена улица.

# 1
  • Мнения: 3 718
А ти спазваш ли някаква диета? Имам приятелка с дете с подобни проблеми. Тя го кърми успешно до година и седем месеца, но спазвайки зверска диета. Сега детенцето е много по добре.

# 2
  • Мнения: 2 640
Да, 6 седмици бях само на ориз, картофи, пилешко, свинско месо и хляб. Нямаше никаква промяна. Сега по съвет на гастоентероложката съм на по облекчен режим, но пак много внимавам какво ям.

# 3
  • Мнения: 2 096
ние решихме нашия проблем с диета  от моя страна.. не сме стигали до болница и мисля че антибиотик в сучая не е решение.. свържи се със sneji_73 на мен тя много ми помигна.. бих те посъветвала да потърсиш спешно добър класически хомеопат за детето и да преустановиш контактите с гастроентероложката си..

# 4
  • Мнения: 1 479
Това, което nivear е писала е кофти и много ми напомня на нашия слу4ай с Калоян Sad Sad Пуснала съм тема за слуз в акитата, за които не знам от какво се появиха (ве4е пове4е от седмица)
Дали е възможно и ние да имаме подобен проблем? Само по промяна в изпражненията ли се познава лактозната непоносимост? От кога запо4ва да се проявява? Как например от самото на4ало на кърменето не се появяват тези неща?

# 5
  • Мнения: 468
Миличка, а започна ли да захранваш със зеленчукови пюрета или сега сте само на мляко?

Според мен, изчакай с отбиването докато започнеш зеленчуците. Виж как ще му се отразят, все пак те доста запичат и може да се пооправят нещата и да се появи възможност да му даваш пак повече кърма.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз също имам позната кърмачка тук на доста строга диета (това ще рече, яде само определени неща както тя, така и по-голямото и дете, бебчето засега е безпроблемно) Ако мислиш, че ще ти е от полза, да я разпитам при нея и бебето и какво е помогнало? Утре така или иначе ще се видя с нея. Thinking

# 7
  • Мнения: 919
Пробвала ли си да даваш пробиотици? Тук ги препоръчват дори за новородени, до колкото разбрах помагат за усвояването на лактозата и намаляват газовете. Аз в момента давам под формата на капки и на двете деца Peace

# 8
  • Мнения: 1 479
Гаргамел4о, какви са тези пробиотици? Ти за какво ги даваш?

# 9
  • Мнения: 2 640
Благодаря на всички които се включиха  Hug

Всякаква информация ще ми е от полза.

Пробиотици давам вече 2 месеца - Биогайа основно.

Давала съм оризова каша, и ориз и царевица. В момента обаче ги отказва и кашите.

# 10
  • Мнения: 919
И аз давам Биогайа. Peace
etaniel, акушерката ми ги препоръча защото бебата беше много неспокойна и имаше газове. Давам и от третия ден. А за каката ми ги даде нашата хомеопатка след като 3 месеца бяхме непрестанно болни.

# 11
  • Мнения: 324
nivear, за съжаление, при нас така се получи. Има кърма - има проблем, няма кърма - няма проблем  Confused
Минахме през различни диагнози.
Съмнение за алергия и строга диета за мен в продължение на три месеца.
Същевременно откриха и бактерии в изпражненията - два антибиотика и три месеца пробиотици /ентерол, бифидус, АЦЗимес/.
Докато беше изцяло на кърма промяна нямаше - редки изпражнения, зеленикави, пенести, слузести, с жилки кръв, неприятна миризма...
Когато вече имах заместено обедно хранене с пюре /което стана много трудно/ и беше пила три месеца пробиотици, взе да се наблюдава известно подобрение. В смисъл, че изчезна кръвта и за пръв път видях и по-гъсти изпражнения. Но примерно започваше да ака нормално, а завършваше отново със слузести изпражнения.
Тогава чак се стигна и до диагнозата лактозна непоносимост. Неразградената лактоза ставала идеална среда за развитие на лошите бактерии и т.н.
При мен гастроенетероложката препоръча само намаляне на кърменията - т.е. да остане само сутрешно и вечерно и още един тримесечен курс с пробиотици /Биогайа, Лимекс и ентерол/. Ако се наложи прием на АМ - хипоалергенно или нисколактозно.
Тук обаче, аз започнах да действам малко на своя глава  Embarassed
Ентерол не й давах въобще, защото в него също се съдържа лактоза.
Лимекс също не давах.
Купих само Биогайа.
Взех и адаптирано мляко, но не препоръчаните, а Лактана Био. То съдържа лактоза, но така или иначе тя сама беше взела да толерира някакво количество от нея, затова го предпочетох пред нисколактозното.  В същото време съдържа четири щама бифидус. Реших, че ако не го приме, чак тогава ще пробвам с нисколактозно.
Захраних постепенно и с каша, като я правех с АМ, а в последствие взех да го прибавям и към зеленчуковото пюре.
Захраних я и с месо и тогава пък въобще не прибавях мляко към пюрето.
Така намаля количеството кърма, което приемаше. Кърма продължих да и давам на три хранения - сутрин и две вечерни.
Слузести и кисели изпражнения пак имаше, но вече през ден - два.
Двайсетина дни по-късно, в началото на юли /дъщеря ми беше на седем месеца и половина/ ми се наложи да пия антибиотици. Реших, че дори и да са съвместими с кърменето, за този период, аз кърма няма да давам, при тази дисбактериоза, която детето имаше.
Минахме изцяло на АМ /уж само докато свърши курса на лекарствата/ и о, чудо - слузта и киселата миризма изчезнаха. Тогава категорично реших, че с кърменето приключваме и не съжалявам за решението си.
Гледам да не се обвинявам, но определено понякога се прокрадва в мен съжаление, че диагнозата не бе поставена по-рано, че не се доверих на вътрешното си чувство /точно това подозирах и аз като проблем/ или на личната си лекарка и роднините ми, от които имах натиск да прекратя кърменето по-рано.
Вярно, кърмех я седем месеца и половина, но толкова проблеми имахме през този период - страшни притеснения, мноооого трудно успях да я захраня, отложени ваксинации, напразно изпити антибиотици... Имах много проблеми и с лабораторните изследвания - в една лаборатория постоянно изолирваха бактерия /клебсиела/, в други - не. Тъкмо уж приключихме с клебсиелата,  от ХЕИ пък изолираха и ешерехия коли  #Crazy. Оттам се почна друг проблем - задължиха ни да пускаме изследвания, докато не видят две последователни чисти проби. В същото време гастроенетероложката ни беше предупредила, че до три месеца въобще няма смисъл да пускаме нови изследвания, защото все може да изолират нещо - абе побъркаха ни  ooooh!  Незнам... дано да си е струвало, все пак кърменето.
И междудругото, не съм имала свръхлактация и не съм я хранила само с предно мляко. Това го казвам, защото много се начетох в библиотеката и в нета и предполагам, че ще възникнат и подобни въпроси, евентуално  Wink



 

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 01:55 от арабела

# 12
  • Мнения: 272
Мамчета, бихте ли ми дали линк за тези пробиотици? Мерси

# 13
  • Мнения: 2 640
Арабела, благодаря ти че отдели време и сподели вашата история  Hug аз съм с подобни смесени чувства в момента. Искам, ей толкова искам да се кърмим след всички трудности и несгоди с кърменето които преодоляхме в началото. Но искам детето ми да е здраво по вече от всичо на света.

Толкова противоречиви менения чета че съвсем се обърквам! Някои казват ако е лактозна непоносимост или АБКМ, то по добро от кърмата няма - да де, ама не стоят така нещата при нас. Дали не е временно състояние? На кого да се доверя? Не искам да се мъчи детенцето ми по вече.

Вчера изхожданията бяха 10, днес до този момент са вече 3. Предимно слуз. Не зная и колко опасно е това състояние за бъдещото развитие на детето....

# 14
  • Мнения: 919
Когато Виктория беше на около 5 месеца започна един такъв период при нас, слузести акита, пенести зелени и миризливи.. нямаше и едно нормално ако в продължение на дни дори седмици. Сега като ви чета и се замислям дали не е било нещо такова и при нас. Педиатърката въобще не се трогна, каза че ако няма кръв и детето наддава добре всичко е наред. В един момент се бяха появили кървави жилки, пак нищо притеснително според нея, щом детето изглежда добре. Не са ни правили никакви изследвания, а и честно казано моето диване никога не даде вид да страда от това и аз така и не се притесних кой знае колко. Всичко отшумя лека полека със захранването. Тогава реших че е било причинено от твърде много предно мляко, аз постоянно се препълвах и трябваше да цедя.
В този ред на мисли ако детето наддава нормално и това обезводняване е било единичен случай не мисля че има някаква опасност за бъдещото му развитие. Но ако детето очевидно страда от това.. кърменето не е най-важното нещо на света все пак и не трябва да се обвиняваш или да съжаляваш за нищо. Смятам че има много начини да запазиш тази близост от кърменето дори когато храниш с АМ.

silval, ето линк за страницата на тези които аз използвам, но ако пуснеш един сърч в гугъл ще намериш още много инфо.

Общи условия

Активация на акаунт