Флирт без перспектива...

  • 6 107
  • 34
  •   1
Отговори
И аз не знам защо пиша, може би просто да споделя. Избягвам да обсъждам толкова лични неща с приятели, но понякога човек има все пак нужда да си излее душата.  Embarassed Не целя да реша проблема си във форума, по-скоро искам да знам какво бихте направили вие в такава ситуация и били ли сте изобщо. Или просто споделете каквото ви хрумне по темата, пък и било то само да ми набиете канчето.  Laughing

Живея с приятеля си от няколко години, след още някоя и друга ще се оженим. Нямаме деца. Много се обичаме и сме щастливи, харесва ни да прекарваме всяка минутка заедно. Обичаме се, но периодът на самото влюбване и опознаване е минал отдавна.

От известно време ми се налага често да пътувам по работа до друг град и да пренощувам там. Оставам при един познат, в чието жилище живеят още двама човека. Единият (нека го наречем Х.) си е вкъщи често и прекарваме много време заедно. Допаднахме си, разбираме се, забавляваме се уж като приятели. Но наскоро се усетих, че флиртувам и кокетнича, когато съм с него. Приятно ми е вниманието, а и той наистина е чудесен човек. Х. явно също ме харесва и не пропуска повод да ме поглези. Физически също ме привлича, изтръпвам всеки път когато (случайно или не) ме докосне, помилва по бузата или по ръката...  Embarassed А когато ме прегърна два пъти (един път от благодарност за нещо и един път- спонтанно след закачка) така ми се разтупка сърцето, че не исках никога да ме пусне. Сексуални мераци всъщност нямам- бих избрала да ме помилва по челото пред това да изкараме супер дива нощ в леглото.  Rolling Eyes Мисля, че по-скоро ми харесва тръпката от непознатото, това, че е забранено залитване, плахата нежност, с която ме докосва.

Близост, ласки и сексуална задоволеност получавам от истинската си връзка. Отношението ми към приятеля ми не се е променило изобщо. Обичам го, наслаждавам му се и много му се радвам, когато съм с него. Това за мен невинно глезене с Х. ми дава липсващото вълнение от началото на влюбването. Но... уж съм умна жена, а май се увлякох твърде много в този флирт. Разчитайки на това, че аз се контролирам, изобщо не помислих за неговите чувства.  Cry Късно снощи останахме пак двамата да пийнем нещо и да си говорим. Х. си играеше нещо с бретона и челото ми, беше толкова приятно, че се отпуснах и затворих очи. И ... ме целуна. По устните, но леко и бързо, дръпвайки се веднага. Направо по детски непринудена целувчица, която обаче много ме развълнува много и ме накара да потреперя от удоволствие! Реагирах за секунди, макар и глупаво- скочих и казах, че е станало късно и му пожелах лека нощ.  ooooh!

Изчаках да си измие зъбите и легне, за да не се засечем в банята докато аз мия моите. Макар че хич не ми се искаше да измивам целувката му... За щастие още я чувствам! Сутринта станах по-рано и тръгнах на работа преди той да е станал. Скрих се като щраус направо.  Laughing Но ще се видим отново след няколко дни, пак ще останем сами вкъщи вечерта. Не съм сигурна как да реагирам. Ако се направя, че нищо не е станало, може Х. да си помисли, че не е имало значение за мен или че не ми е харесало. Искам да му обясня, че е чудесен и при други обстоятелства отдавна бих била с него. Но че, колкото и да ми се иска, можем да останем само на ниво флирт или приятелство. Знам, че най-добре би било да се дистанцирам, но егоизмът ми не го позволява. Чувството като съм с него е толкова красиво, като наркотик направо...

Имам ли право да искам от него да продължим както преди, но с ясното съзнание, че нищо повече няма да се случи? Били ли сте в подобна ситуация?

# 1
  • Мнения: 29
Виж, мила, щом не си семейна, нямаш деца и харесваш този мъж/ или флирта с него/, защо не пробваш да видиш какво ще стане? От къде знаеш, че именно той не е мъжът на живота ти? Аз бих пробвала. Няма към кого и за какво да си вярна. Любовта е твърде важно нещо, за да си позволиш да не я търсиш навсякъде. Ще дойде време, когато ще бъдеш вярна, но въпросът е на кого? Hug

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Виж, мила, щом не си семейна, нямаш деца и харесваш този мъж/ или флирта с него/, защо не пробваш да видиш какво ще стане? От къде знаеш, че именно той не е мъжът на живота ти? Аз бих пробвала. Няма към кого и за какво да си вярна. Любовта е твърде важно нещо, за да си позволиш да не я търсиш навсякъде. Ще дойде време, когато ще бъдеш вярна, но въпросът е на кого? Hug
ай сектир !!!

# 3
  • Мнения: 29
Labrador , ако имаш различно мнение по въпроса, кажи го, ама не така лаконично. Ако всички бяха вярни на първият човек, с когото живеят, с когото имат връзка и т.н.- какво щеше да стане тогава?
Също така мисля, че когато този до теб е "единственият", нямаш желание за флиртове. Или имаш желание единствено за флиртове- ей така, за повишаване на настроението и самочувствието, но доколкото чета тук, не става въпрос само за това.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 234
Била съм. Ужасно мъчителна ситуация, впрочем. Напуснах дългогодишния си приятел и се впуснах да изживея любовта си. Не сгреших, по-права не съм била никога. Каквото и да правиш само не пробвай да поддържаш две връзки заедно, много е унизително за всички.  Naughty
А съвети...никой не може да ти даде. Мога само да те успокоя, че не си нито първата, нито последната в такава ситуация. Обмисли положението, анализирай чувствата си и действай така, както решиш. В моя случай сърцето поведе.

# 5
Виж, мила, щом не си семейна, нямаш деца и харесваш този мъж/ или флирта с него/, защо не пробваш да видиш какво ще стане? От къде знаеш, че именно той не е мъжът на живота ти? Аз бих пробвала. Няма към кого и за какво да си вярна. Любовта е твърде важно нещо, за да си позволиш да не я търсиш навсякъде. Ще дойде време, когато ще бъдеш вярна, но въпросът е на кого? Hug

Благодаря за отговора, Саши. Но съм сигурна, че не Х., а приятелят ми е мъжът на живота ми. Преди години няколко пъти оставях мъже заради други. Накрая се убедих какво ми трябва и кого мога истински да обичам заради това, което е.
В Х. не харесвам нещо конкретно, дори сме много различни и не бихме се спогодили за много неща от ежедневието. Пристрастих се по-скоро към тръпката на непознатото и непозволеното. Това е единственото, което ми липсва с приятеля ми, тъй като се познаваме вече много добре. Когато той ме прегърне, е нещо стандартно. Много приятно и хубаво, но все пак ежедневно и съответно не толкова адреналинско.
С Х. си имам своето удоволствие, но не е ли нечестно да си играя така с чувствата му? Ами ако хлътне съвсем (или вече е?!)? Sad

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изглежда не искаш да признаеш и пред себе си увлечението по Х. Но вървиш по наклонена плосткост и по-добре се дистанцирай.

# 7
  • Мнения: 2 388

С Х. си имам своето удоволствие, но не е ли нечестно да си играя така с чувствата му? Ами ако хлътне съвсем (или вече е?!)? Sad

Не е хубаво да си играеш с чувствата на който и да е. Колелото се върти, някой ден може да си играят с твоите, а тогава боли.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Labrador , ако имаш различно мнение по въпроса, кажи го, ама не така лаконично. Ако всички бяха вярни на първият човек, с когото живеят, с когото имат връзка и т.н.- какво щеше да стане тогава?
Също така мисля, че когато този до теб е "единственият", нямаш желание за флиртове. Или имаш желание единствено за флиртове- ей така, за повишаване на настроението и самочувствието, но доколкото чета тук, не става въпрос само за това.

Палавата монахинята е отговорила на дълго вместо мен.

Цитат

Не е хубаво да си играеш с чувствата на който и да е. Колелото се върти, някой ден може да си играят с твоите, а тогава боли.
амин!

# 9
  • Мнения: 2 156
Щом така стоят нещата и си убедена, че приятелят ти е мъжът на живота ти, тогава се дистанцирай максимално и преспи в хотел на следващата ти командировка.

# 10
  • Мнения: 2 401
Ау, че сладко разказче, върна ме години назад.. Simple Smile
Не знам какво да те посъветвам,   но не му мисли много. Или го хапни този, или забрави, не се терзай с мисли и колебания.

# 11
  • Мнения: 2 448
Гостенката, такова поведение е присъщо на девойки в гимназията, ама на момиче, което твърди, че е със сериозен приятел, с когото ще се ожени?!  newsm78 Макар,че такова споменаване на женитба в годините напред, а още от сега искаш да кокетничиш пред други, оле мале, ама както и да е.
На теб явно ти трябва просто да се чувстваш харесвана и флиртуваща, а не те интересува отсрещната страна, което е много много жалко.
Човек може да флиртува така с непознат или малко познат, но да се усети навреме да спре, без да наранява другата страна. Ей така само за тръпката на харесването.
Но пък да твърдиш, че искаш с това момче да се гушкате като братче и сестриче и няма пориви за секс, а целувката му още да пари на устните ти и да не искаш да я отмиеш? Работата объркана май.  Wink

# 12
  • Мнения: 388
Имам наблюдения върху подобен случай - дългогодишна връзка, с планове за женитба след няколко години... появи се едно момче, беше й интересно, ново, различно... тя много си обичаше настоящия приятел, но й харесваше да флиртува с другия... не беше нищо сериозно... накрая стигнаха до леглото и раздяла с дългогодишния й приятел... беше доста мъчително и за двамата (другия не го броя, него не го интересуваше особенно че има приятел, важното е че бяха заедно)... бяха много готина двойка - ще кажеш че са родени един за друг... накрая, след месеци, се раздели и с другия...

Помисли си добре до къде искаш да стигнеш с това момче... ако не искаш нищо сериозно с него се отдръпни...

# 13
  • Мнения: 199
Щом вече си сигурна, че приятелят ти е мъжа на живота ти, трябва много да внимаваш с подобни флиртове - всяко сближаване с човек, който ти харесва крие подобна опастност - сладката тръпка на новото - тя наистина е като наркотик... Изпадала съм в почти същата ситуация: спрях се точно на същото място -  след първата плаха целувка от негова страна, сутринта след случката, седнах, помислих и реших - обадих се на човека Х., поисках среща и му обясних му, че нещата не могат да продължат и му се извиних, че съм го подвела. Заболя го, но каза че ми е много благодарен, задето съм искрена с него, увжавам достойнството му и не си играя с чувствата му... Е, никога нищо между нас не беше вече както преди, но в повечето случаи е така - не може " и вълка сит, и агнето цяло"... И междудругото - оттогава не разрешавам на никой мъж, пък и още повече ако ми е симпатичен просто така да гали челото ми и да си играе с косата ми - твърде нежно, близко и подхлъзващо е - и за двете страни. И ако иска занапред да си нямаш проблеми с гузна съвест и други подобни, просто избягвай такива неща... Е, не казвам, че никога повече няма да се случи, но все пак  Wink

# 14
  • Мнения: 46 437
Ти си човек без проблеми, който иска да си създаде такива newsm78
Избираш един от двамата и това е.
Иначе "шегата" ти ще нарани много хора ...

Общи условия

Активация на акаунт