dali bebeto mi iade mnogo?

  • 3 351
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Zdraveite mili mami
Eto che pak opiram do kompetentnoto vi mnenie.
Moeto bebe e v nachaloto na 2-ri mesec i veche iade 220 ml. Strahuvam se che e mnogo, no kak da obiasnia na pelenache. Ako ne mu dam pishti, kato hvurleno v ogun.
Kazete kakvo milite vie?
Pitam se dokoga li shte uvelichavam dozite i do kolko li shte stigne.
Dosta me trevozi vaprosa.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Колко пъти на ден се храни бебо?

# 2
  • Мнения: 826
Цитат на: Mamica
Zdraveite mili mami
Eto che pak opiram do kompetentnoto vi mnenie.
Moeto bebe e v nachaloto na 2-ri mesec i veche iade 220 ml. Strahuvam se che e mnogo, no kak da obiasnia na pelenache. Ako ne mu dam pishti, kato hvurleno v ogun.
Kazete kakvo milite vie?
Pitam se dokoga li shte uvelichavam dozite i do kolko li shte stigne.
Dosta me trevozi vaprosa.


За мен това  е много. Embarassed
Ето ти ''нормалните'' коли4ества,според мойте книги:

новородено до
1м.                          - 60-150гр.(6-8пъти дневно)

1-2м.                       -90-180гр(5-7)
2-3м.                       -120-210гр(4-7)
3-4м.                       -180-240гр(4-6)

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
това е страшно много.ако се храните 6 пъти е много.
Трябва да изяжда не повече от 120-140 мл маск.
Ще му разшириш стомаха и после ти ще имащ главоболия. 220мл Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
С  право те тревожи въпросът. За 1 год. трябва да си е утроил теглото на раждане общо взето.

# 4
  • Мнения: 1 289
В началото на втория месец моето бебе ядеше по 110-120мл 6 пъти дневно/ имам в предвид и нощното хранене към 3 часа/, но понякога и по-малко. Постепенно и увеличихме храната, защото вече не и стигаше - долу горе по 10мл на 10 дни. Сега е на 2 месеца и половина и яде 150мл 5 пъти - сама се отказа от нощното хранене преди 2 седмици, или общо 750мл на денонощие.Това е и почти нормата според книгите, които имам, дори сме малко отдолу. Дават нормално от 2 до 4 месеца 170мл на килограм тегло, но това си зависи и от млякото. Някои млека дават голяма маса, други не са толкова калорични особено, тези които са с разграден белтък за алергични деца.
Педиатрите смятат дозата по следната формула: теглото на бебо умножено по 160-170мл = на необходимото количество ядене за 1 ден. Това количество делиш на броя хранения и получаваш по колко милилитра трябва да даваш на едно хранене.
Говори с педиатъра си  да ти обясни по колко трябва да даваш на бебо, но според мене 220мл е много.

# 5
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Vivi
Колко пъти на ден се храни бебо?

6 puti.
Iskam da otbeleza, che ne vseki put iade po 220 ml. Obiknovenno po 160-180 i pone 2 puti na den 220. Shashkam se da en grumne stomahcheto mu.

# 6
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Liorena
това е страшно много.ако се храните 6 пъти е много.
Трябва да изяжда не повече от 120-140 мл маск.
Ще му разшириш стомаха и после ти ще имащ главоболия. 220мл Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
С  право те тревожи въпросът. За 1 год. трябва да си е утроил теглото на раждане общо взето.


Dobre de Liorena az zatova i pitam vas za savet, no kak da preodoleia tozi rev i pishtene. Edno bebe kato e gladno to si e vse gladno i kato pisne za hrana ne se uspokoiava. Kakvo da napravia?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Mamica
Цитат на: Liorena
това е страшно много.ако се храните 6 пъти е много.
Трябва да изяжда не повече от 120-140 мл маск.
Ще му разшириш стомаха и после ти ще имащ главоболия. 220мл Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
С  право те тревожи въпросът. За 1 год. трябва да си е утроил теглото на раждане общо взето.


Dobre de Liorena az zatova i pitam vas za savet, no kak da preodoleia tozi rev i pishtene. Edno bebe kato e gladno to si e vse gladno i kato pisne za hrana ne se uspokoiava. Kakvo da napravia?


да не са колики?
малките бебета не различават болката в коремчетата при глад и при колики и все пищят
аз преди седмица някъде минах през същото - все рев и все на гърдата по тази причина, оказаха се обаче обикновенни колики

# 8
  • Мнения: 3 927
Здравей!

И мен ме мъчи подобен въпрос, особено откакто сме на смесено хранене....Мисля, че даваш много. Опитай с по-малко, защото реално има опсаност от разширяване на стомаха и оттам впоследствие идват много проблеми.....
Бебка е на три месеца без 3 дни, но аз не давам повече от 120-130 мл. Ориентирах се колко кърма имам с пробни тегления една седмица и съответно сметнах колко ад. мляко да дам. Обикновено издържа по 3 часа до следващото ядене. Но ти щом си само на мляко е още по-лесно. сигурна ли си, че е гладно??? Бебка като се усети, че биберона не е в устата й, надава жесток вой за минута две и после се "усеща", че коремчето е пълно.
Друго, което ми идва на ум е, че може да не се е насукало твоето бебе,т.е. много бързо да изгълтва млякото, без да си е доставило удоволствието...Какъв биберон използваш и за  колко мин. изпива млякото??? Пробвай с малка дупка, от която млякото да капе, а да не тече на струйка....

Това е от моя опит досега.....

# 9
  • Мнения: 672
Бебета плачат и от прехранване.
Хубаво е да направиш всичко възможно да намалите количеството храна.Като пример ще ти дам моя позната,която не се и трогва от количеството храна,което синчето й поглъща.Той на 6м тежеше 13кг Embarassed и приличаше на всичко друго но не е на нормално развито дете.,Даваха му да пие по половин литър вода наведнъж и коремчето му беше толкова разширено,че на същата възраст си хапваше без проблем поара(цял буркан от лютеница) и 1 банан за закуска.От сега е с наднормено тегло и съм сигурна,че така ще си остане и то заради немърливост на майката.
Надявам се че вашият случай не е чак толкова фрапантен!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 322
Пробвай да даваш водичка веднага след храненето. Моята щерка правеше подобни номера и всички ми се караха, че го държа гладно детето  Embarassed  Ама като си пийне водичка (кога повече, кога по-малко) и си се успокояваше и без проблем си изкарваше до следващото хранене. В момента е на 6 м. и яде около 180 гр. мляко сутрин и вечер, а останалите хранения са по 180 - 200 гр. (приблизително). Храни се 5 пъти.
Може твоето бебче просто да е лакомо, но не е хубаво да преяжда. Ако не си дояжда ще вика не веднага след храненето, а преди следващото. Но това е мое мнение.
Питай и педиатъра, може да даде добър съвет.
Дано се справите Simple Smile

# 11
  • Мнения: 172
В тази връзка да попитам нали в четвърти-пети  месец на бебето едното хранене се заменя изцяло от пюре например картофено и колко трябва да е като грамаж едно бурканче от 125 гр. като тези малките на хип,но разбира се домашно приготвено много ли е или малко и трябва ли да се дава и мляко към него?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: LILI11
В тази връзка да попитам нали в четвърти-пети  месец на бебето едното хранене се заменя изцяло от пюре например картофено и колко трябва да е като грамаж едно бурканче от 125 гр. като тези малките на хип,но разбира се домашно приготвено много ли е или малко и трябва ли да се дава и мляко към него?


Въпросът за млякото е доста спорен тук Simple Smile Според книгите (и доста от майките тук) зеленчуково или плодово пюре без мляко не може да замести изцяло едно млечно хранене. Аз обаче, по съвет на педиатърката ни, хранех без мляко. Мисля, че бебе Зоя си наддаваше добре и се нахранваше.
Друг е въпросът, че в началото слагах по малко от адаптираното мляко, за да усеща бебето познатия вкус и по-лесно да свикне с новата храна. Но ние пък си имахме друг проблем - не искаше да яде с лъжичка. Сега ядем с голямо удоволствие храната от детската кухня и нямам грижи  Laughing
Така че ако не е един, то ще е друг проблем...

# 13
  • Мнения: 1 497
Цитат
Хубаво е да направиш всичко възможно да намалите количеството храна.Като пример ще ти дам моя позната,която не се и трогва от количеството храна,което синчето й поглъща.Той на 6м тежеше 13кг  и приличаше на всичко друго но не е на нормално развито дете.,Даваха му да пие по половин литър вода наведнъж и коремчето му беше толкова разширено,че на същата възраст си хапваше без проблем поара(цял буркан от лютеница) и 1 банан за закуска.От сега е с наднормено тегло и съм сигурна,че така ще си остане и то заради немърливост на майката.


Това направо ме разби!!!!!!!!!

# 14
  • Мнения: 2 693
Цитат на: diemma
Бебета плачат и от прехранване.
Хубаво е да направиш всичко възможно да намалите количеството храна.Като пример ще ти дам моя позната,която не се и трогва от количеството храна,което синчето й поглъща.Той на 6м тежеше 13кг Embarassed и приличаше на всичко друго но не е на нормално развито дете.,Даваха му да пие по половин литър вода наведнъж и коремчето му беше толкова разширено,че на същата възраст си хапваше без проблем поара(цял буркан от лютеница) и 1 банан за закуска.От сега е с наднормено тегло и съм сигурна,че така ще си остане и то заради немърливост на майката.
Надявам се че вашият случай не е чак толкова фрапантен!


Ти сериозно ли говориш? Shocked  Shocked  Shocked
Тая твоя позната не ходи ли на консултации, няма ли кой да и вкара два шамара? Та това си е престъпление спрямо детето!!! Shocked  Shocked  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт