рядък случай

  • 2 579
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Ще споделя с вас това, което откриха при мен и ми казаха, че е много рядък случай. Д-р Димитрова от "Фемина" откри, че на пъпната връв имам само една артерия, а те трябва да бъдат две. Каза, че се среща много рядко, но в случая е добре това, че имам положителни резултати от амниоцентеза и не се налагат някакви други специални изследвания на бебка. Това нещо много ме стресна, защото по правило пъпната връв има 1 вена и 2 артерии, а при мен в случая е 1 вена и 1 артерия. Случайно да има някой с такъв проблем или да сте чували нещо по въпроса? Благодаря не всеки, който сподели нещо по темата  Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 356
Не съм чувала такова нещо, но д-р Димитрова е отличен специалист и ако тя ти каже, че няма проблеми за бебе или теб, значи няма какво да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 3 116
Йоанна, като бях на фетална морфология при д-р Марков в МЦ Фемина гледахме и при мен пъпната връв. При мен е с 2 артерии, но той спомена, че се случва понякога пъпната връв да е с една артерия. Явно не си единствен случай Simple Smile И той ги е виждал такива като теб Simple Smile

Уфф само това исках да кажа, да знаеш че има и други случаи  Embarassed

Леко бременеене и да си родиш едно здраво и сладко бебче Simple Smile

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж тук какво момичетата отговарят на друг подобен въпрос http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28852.0

# 4
  • Мнения: 132
Благодаря ви, много е хубаво, когато споделиш тревогите и някой се отзове с адекватно отношение!  Hug

# 5
  • Мнения: 3 425
Здравей Jovanna Grinning

Аз съм също с единична пъпна артерия и ми я откриха на феталната морфология във Фемина само че д-р Марков!После ходих и при доц. Томова в Св Лазар(за мое успокоение) и тя също каза,че не вижда проблем...тъй като не вижда изменения по плода!И всичко ми отговаря на седмицата,в която съм!Единственото,което каза е,че знаейки за тази аномалия трябва да предупредя лекаря,който ме следи и последното 3 месечие да ме наблюдава по старателно!
Малко инфо има на български...аз даже четох на английски и италиански тъй като не намерих на бг!
На мен също не ми казаха,че трябва да правя нещо конкретно...единственото при мен е,че не съм правила нито биохимичен скрининг,нито амниоцентеза,а вече е късно за тях...но откуде можех да предположа newsm78
Ако имаш въпроси питай,макар че този проблем не е много ясно изяснен Thinking
Доскоро  bouquet

# 6
  • Мнения: 486
Здравей Joanna,

И аз да ти кажа (ако не си погледнала още другата тема), че моята дъщеря също се роди с единична пъпна артерия. Това че амниоцинтезата е нормална е чудесно и  не би трябвало да имаш поводи за притеснение. За "редкия случай"...  newsm78  струва ми се че лекарката те е наплашила  - според това което съм прочела, счита се че около 1%  от всички бебета по света се раждат с единична пъпна артерия, което никак не е малко... само за САЩ това са към 40 000 бебчета годишно! Вярно че засега сме само 3 български мами  newsm78, но си мисля че може би в България едва сега за започнали да проверяват броя на артериите, което донякъде обяснява и липсата на литература на български... newsm78
Какво ти препоръчаха за по-нататък? Ако имаш някакви въпроси, не се притеснявай да питаш. Ще се радвам да помогна с каквото мога.

# 7
  • Мнения: 3 425
Момичета здравейте пак Hug

Не сме само 3,макар че точна бройка не знам...на мен ми е известна още една бъдеща мама,но от дир.бг,която ми пусна бележка още като пуснах моята тема!
Обаче онзи ден ми писа още едно момиче пак в дир.бг,но незнам дали не си ти Joanna Thinking

А инфо няма на бг...нов в проблема за България и няма и статистики!

Доскоро Flutter

# 8
  • Мнения: 132
Ellie, моля те изпрати ми малко повече информация по този въпрос, ако разбира се си попадала на такава. Също - разбирам, че при вас за радост всичко е ок. Ти знаеш ли как едната артерия компенсира дейността на другата ...? Ох, нещо съм объркана, незнам точно какъв въпрос да задам  Simple Smile При вас кога се установи това? Благодаря ти за вниманието  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 3 425
Здравейте момичета Hug

При мен се установи в 22ра седмица от Д-р Марков във Фемина...аз вече ти писах затова...исках само да ти кажа за информацията,която аз изчетох е на английски и италиански!Не знам ти с колко езика се справяш,но на бг аз лично не намерих...като отворих първата тема Годзила пусна темата в един руски сайт,но ти сигурно си го видяла вече!
На английски превода е Single Umbilical Artery(SUA) ...пишеш го в гоогле и 4етеш...търси инфо на други езици...те май имат повече наблюдения по въпроса!
Аз писах и в темата на Доц.Кременски в дир.бг (не знам дали четете и там)ето моя въпрос:
"Здравейте Доц. Кременски,
вчера се установи на феталната морфология при Др Марков,че имам единична пъпна артерия...в 22 седмица съм и съм на 25 год...тои не видя никакви аномалии...даже каза,че нямало да обърне внимание ако прегледа не е бил за фетална морфология...защото каза,че всичко останало си е наред...няма изменения! Посъветва ме да отида на генетична консултация за мое успокоение...И мисля да отида другата седмица,че пък после си и заминавам(тъй като не живея в България)....
Уж нямаше да се шашкам, но май само се опитвах да го прикрия. 
Биохимичен скрининг не съм правила,нито амниоцентеза тъй като досега нямах никакви притеснения....Чудя се какво да правя!Дайте ми съвет,а и не намерих много информация онлайн
Какво да правя оттък натам,но все пак мисля да отида и при друг специалист на фетална морфология,знам ли?"
 
и ето какво ми отговори той:

"Здравейте,

От тук нататък правете, това което правят болшинството от бременните - износват спокойно бременността си. Нямате основание за шашване. Ако мислите, че това ще Ви успокои бихте могли да отиде и при друг специалист за фетална морфология (според мен на Марков може да се вярва изцяло). Колкото до генетична консултация - запоявдайте при нас.

Искрено се надявам и Ви пожелавам всичко да приключи благополучно.

Бъдете здрава
Кременски"

Този път доста се улях с писането Blush


Доскоро Flutter

# 10
  • Мнения: 132
Здравей Bella,
Благодаря ти за подробното писмо. Аз също съм комуникирала с доц. Кременски, но по повод моята амниоцинтеза. Дори съм ходила при него, страхотен човек, той самият ми се обади, за да ми каже, че всичко с резултатите е наред.... Ревах като малко дете от радост и облекчение и ако той беше пред мен щях да му целувам краката. Той тогава също ми препоръча Марков за фетална морфология, но аз се насочих към д-р Димитрова, тя също е във Фемина и има славата на отличен специалист. По повод едничната артерия не съм се сетила да му пиша, въпреки че той е много отзивчив и отговаря веднага. При него приема е без записване на час, просто отиваш и ако е там и е свободен влизаш смело ....
Наистина на български - инфо никаква по нашия въпрос. Аз работя с английски и ще отворя гоогле, за да видя какво пише. Честно казано на руски малко ми е по-трудно

Е хайде, и аз май се поувлякох ......
Доскоро и най-вече СПОКО !!!!!!!!!

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт