Пилешко филе идеи???

  • 74 323
  • 11
  •   1
Отговори
  • In transit
  • Мнения: 11 763
Момичета помагайте, вкъщи мъжо е на диета за напълняване(натрупване на мускулна маса)  и яде предимно пилешко филе, аз отслабвам и също карам на пилешко. Проблема е, че се изчерпах вече откъм рецепти за приготвяне на пилешко филе  newsm78. Давайте идеи, моля ви, че ми писна да ям пържоли Sad

# 1
  • Мнения: 529
Предлагам ти гювечета с пилешко филе - стават много хубави. може и да не се само филе, а просто пилешко месо.

Нарязваш го на хапки и в тиганче (по-дълбоко) за пърждаш в много малко мазнина лук, чесън и пилешкото месо. Като се запържи съвсем леко, добавяш подправки - черен пипер, сол, питантина (или кубче любон), гъби нарязани на филийки и зелена чушка (правила съм и вариант вместо чушка с морков и целина, също става добре). От гъбите и зеленчуците се получава много приятен сос. Ако ти се струва малко - добави много малко вода (аз не слагам). Махаш всичко това от котлона и добавяш топено сирене (или пушено, или каквото имаш под ръка) да се разтопи и накрая много магданоз.  Разпределяш го по гювечетата, захлупваш и печеш на умерена фурна (200 градуса). Аз пека поне 50 мин., защото гювечетата се слагат в студена фурна, пък и да си поеме месото възможно най-много. Става супер вкусно:-)
За глезотия можеш накрая да ги отвориш и да поставиш резенче домат отгоре и поръсваш с кашкавал да се запече за съвсем мъничко.

 

# 2
Диетични рецепти, или какви да е  Wink Grinning

# 3
  • Мнения: 1 289
Пиле с естрагон /тарос/ за 4 порции:
800 г пилешко филе
100 мл течна готварска сметана
олио или зехтин за запържването
естрагон и сол на вкус

Приготвяне:
Нарязвам пилешкото филе на дълги парченца /мисля че жулиени му викаха/ и го запържвам в олиото. Добавям подправките и сметаната и го оставям на тих огън, докато сосът се посгъсти. Може да се прибави и малко царевично нишесте, за да се сгъсти по-бързо. Гарнитурата е по желание.
Към соса може да се добави някакво по-екзотично сирене - синьо, Рокфор или друго, но тогава внимавай със солта.

# 4
Абе пускам път ти си избирай Wink

Филенца
Нарязаваш предварително пилешките филенца на тънки ивички, осоляваш ги с малко сол, черен пипер и соев сос. Поливаш ги с малко олио и ги оставяш някъде около половин час да си покиснат.
После ги овъргаляш в сусамово семе си ги пържиш (може и в обикновенно олио, може и в сусамово)

Пилешки гърдички
На човек по бройка
1 тиквичка
1 червен домат
сирене "Моцарела"
сол
черен пипер
Паста, спагети или подобията им за сервиране

Във фолио нареждаш предварително нарязани на гръгчета тиквички и домати (редуваш), да стои като основа на пилешката гърдичка. Нея самата я разрязваш през средата и поставяш и 1-2 парченца от сиренето. Посоляваш със сол и черен пипер, може и малко босилек (така ли му се викаше на basil  ) и завиваш фолиото. Да стане като пакетче. Пече се предварително загрята фурна, направо на реотаните за около 20-25 минути (фурната на 200градуса)

Пастата си я приготвяш, както си знаеш. Аз обикновенно я варя в пилешки бульон и накрая я омесвам с топено сирене.

Пилешки гърдички - толкова бройки, за колкото хора ще се сервира
сол
черен пипер
яйце - разбито
шарена сол (моя прибавка)
галета
брашно
кр.масло
прясно мляко
кашкавал - настърган

Пилешките гърдички се начукват на тънък слой (около 2-3мм), посоляват се със сол и черен пипер. Потапят се в брашно, след това в яйцето и накрая в галетата.
Изпържват се.
Предварително си направяте сос бешамел като гледате да остане малко по-гъстичък. Аз го правя като разтопя малко масло, запържа 1с.л брашно и полека прибавям топло пр.мляко. Подправям със сол.
Върху вече изпържените пилешки пържолки слагате един пласт горе долу долкова дебел колкото пържолката от сос Бешамела, поръсвате с настърганият кашкавал, и отгоре малко шарена сол. Пекат се под грила.
Стават разкошни
Сервират се с парче лимон и стрък магданоз отгоре, а за гарнитура пържени картофи и салата или картофено пюре.

ПП: Забравих да кажа, че може предварително да си ги подготвите и да ги бутнете във фризера за "изненадващи" гости, но тогава пилешките пържолки не се посоляват предварително. Като се извадят от фризера не се чакат да се размразяват, а направо се посоляват и в тигана

# 5
  • In transit
  • Мнения: 11 763
Малии златни сте!  newsm51 мятам ги подред рецептите Simple Smile
Абе пускам път ти си избирай Wink

ПП: Забравих да кажа, че може предварително да си ги подготвите и да ги бутнете във фризера за "изненадващи" гости, но тогава пилешките пържолки не се посоляват предварително. Като се извадят от фризера не се чакат да се размразяват, а направо се посоляват и в тигана

Какви гости, аз нас немога да изхраня  newsm45, иначе приемам всякакви предложения за пилешко, аз за да е "диетично" хапвам по-малко  smile3506 а гаджето по-много и често  newsm53

Последна редакция: чт, 23 юни 2005, 16:15 от mikkey

# 6
# 7
  • Мнения: 3 251
Пиле 'а ла Киев
2 бр. пилешки гърди без кожата
1 л."Вегета"
2 л. нарязан магданоз
100 гр.масло
сол,лимонов сок,галета,брашно и олио за пържене.
Маслото се разбива с вегетата и магданоза и се шприцова на фитили във фолио и се слага във фризера за да се стегне.Пилешките гърди ги режеш на пържоли и ги начукваш на много тънки пържолки/правя го в найлонови торбички за да не пръска/.Всяка пържолка се намазва с лимонов сок ,поръсва се със сол и й се слага по 1 парченце от замразеното масло.Покрива се маслото с някое излишно парченце от пържолката ,за да придобие правилна форма и се навива всичко това на руло,да придобие формата на кебапче.Всяко"кебапче"се потапя в брашно,после в разбито яйце и накрая в галета.Пържи се в сгорещено олио около 10 минутки,най-добре е във фритюрник до зачервяване.Изважда се и се слага в/у кухненска хартия за да се поеме излишната мазнина.Предлага се с различни гарнитури.Тези 2 пилешки гърдички стигат за 4 порции.

# 8
  • Мнения: 3 251
И това е една много вкусна и лесна пилешка идея,лично съм я приготвяла и става апетитно и интересно!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14972.msg275473#msg275473

# 9
Аз имам една рецепта,която е супер.Става много вкусно.
Значи начукай пилешкото филе като за пържола, овкуси го със сол и черен пипер, след това вътре нареди парчета кашкавал и го завий на пуло.Панирай го в брашно, яйца и галета и го изпържи в маслена баня.Става превъзходно. Ако рецептата ти харесва пробвай се да я направиш  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 211
Пиле със синьо сирене

Продукти:
500 г. пилешко бон филе
100 г. синьо сирене
150 г. заквасена сметана
2 - 3 с. л. мазнина по избор

Начин на приготвяне:

Бон филето се нарязва на хапки и се накисва в половин кофичка кис.мляко за 1 час в хладилник. После се задушава в загрятата мазнина (за предпочитане в тефлонов тиган), когато побелее от всички страни, се слага натрошеното сирене и се разбърква добре. След това се слага сметаната (разбита в малко вода), разбърква се и се оставя на слаб огън до хомогенизиране на соса. Подправя се на вкус със черен пипер. Не се слага сол, защото синьото сирене е достатъчно солено.

Не отнема повече от половин час и е идеално за внезапни гости. Върви чудесно с пресни картофи соте.

# 11
  • Мнения: 1 017
Аз в последно време пилесхките пържолки ги правя само по един начин, който е много бърз и лесен, а резултата е вкусен Laughing
Нарязвам ги на малки парченца около 4 на 4 см и ги задушавам с олио, лук нарязан на едро и домати на кръгчета( може и доматено пюре), добавям и босилек и сол и става просто невероятно:)

Общи условия

Активация на акаунт