Петна от ръжда по дрехите след пране в пералня

  • 7 959
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
От известно време като пускам бялото пране по всички ризи на мъжа ми остават точки от ръжда-някои по-малки, други по-големи...Първо мислех 4е са от ютията и ве4е и бях вдигнала мерника, но после забелязах, че и по останалите бели и светли дрехи има. Това ме наведе на мисълта, че стават при прането. Ще се побъркам! #Cussing outВече няма риза без такива, а не се и махат проклетниците.С какви ли не препарати съм се пробвала.... Моля за съвет!Ако някой е имал подобен проблем.

# 1
  • MJF
  • Мнения: 8 528
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294514.msg7517155;topicseen#msg7517155
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169992.msg5928983#msg5928983
и сподели действа ли
въжета на които простираш,катарами и други метални елементи по дрехите..... потенциален източник

# 2
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ние имахме подобен проблем. Оказа се откачена метална част от щипка, която беше попаднала между барабана и гуменото уплътнение - не се вижда, не трака. Проверете за нещо метално там. Като престои няколко перални, ръждясва и боядисва дрехите.

# 3
  • Мнения: 35
Благодаря за отговорите ви момичета! За съжаление това с лимонтозуто съм го пробвала и няма ефект. А в пералната няма нищо заседнало. Все имам 4увството 4е е от водата защото понякога като пълня леген например на дъното се утаяват ръждиви частици. Толкова ме е яд. Въжетата на терасата са ми от онези найлоновите в разли4ни цветове-и те отпадат.Просто ве4е съм се видяла в чудо. Но с този препарат ще се пробвам..Ще пиша след това дали става.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
май става дума за сринати лагери, от които идва ръждата.
Повикай си техник за преглед на ел. уреда ти.

# 5
  • Мнения: 248
От известно време като пускам бялото пране по всички ризи на мъжа ми остават точки от ръжда-някои по-малки, други по-големи...Първо мислех 4е са от ютията и ве4е и бях вдигнала мерника, но после забелязах, че и по останалите бели и светли дрехи има. Това ме наведе на мисълта, че стават при прането. Ще се побъркам! #Cussing outВече няма риза без такива, а не се и махат проклетниците.С какви ли не препарати съм се пробвала.... Моля за съвет!Ако някой е имал подобен проблем.

Вчера така се съсипа снежно-белият ми ленен "бременен" екип и много ме е яд. Намерихте ли какъв е проблемът при вас? В понеделник ще си викнем техник, а ако не може да се поправи - ще си купим нова пералня, но всичко това ще отнеме време (освен пари) и докато се намери решение май ще се наложи да поизпирам на ръка  Sad
А белият костюм (понеже не можех да го прежаля лесно) започнах да третирам с най-надеждно звучащите в нета съвети (лимон, Клири - никакъв резултат). И понеже се изплаших да не нараня тъканта с препаратите, накиснах в топла вода с ариел за бяло пране. След 2 часа + малко търкане - петната се махнаха, което изключва това да е ръжда, макар че поразително прилича на такова. Ако повредата в моята и твоята пералня е една и съща - пробвай с ризите на мъжа си (накисване в хубав прах и после малко ръчна намеса). Дано се махнат .... аз лично много тежко преживявам такива загуби. Пиши, ако през този месец е имало развитие и какво откриха на пералнята ви? Поправиха ли я, или се наложи да си направите семеен подарък? Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 23:38 от suncholina

# 6
  • Мнения: 1 632
Ръжда съм махала само с този препарат,и има невероятен ефект http://www.globol-bg.com/index.php?lang=3&table=DrBeckmann&a … ;page=3&id=17

# 7
  • Мнения: 5
Най вероятно е от пералнята, ако оставяш прането след изпиране дълго време в пералнята и ако случайно от барабана е избило някоя ражда си отива на дрехите, разследвай я тая пералня пусни някоя кърпа и виж какво ще стане Wink и така докато установиш от какво е Wink
Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт