Слагате ли престилка и шапка при готвене?

  • 7 762
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Споделете....как изглеждате като готвите.......

Сърдита, намусена, с точилка в ръка, но.....с престилка, шапка, все едно излязъл готвач от реномиран ресторант 7 звезди..........

Весела, щастлива, но...пълно неглиже.....

Или.....весела, щастлива.......с престилка и .....форум в ръка за справка за мерките и теглилките за поредната открадната от там манджа........

Аз готвя така.......Весела, щастлива, меткаща един поглед към форума, и молеща някой добър мод - Лео напр. с или без Дюкан - дава бан на всички комплексиращи ме съфорумки, като започне от нея самата и мине през Габи, Пепчо, Т Илиева, Гелева, Лабрекс, Пина, Деси...и да не изброявам всички...за справка погледнете в Любими рецепти...сами са си написали имената.....

И най-накрая блажено аз и Дидито гледаме плазмата и вечеряме....поръчано от близката пицария........

Съвсем сериозно...готвя само с престилка, прибрала добре косата с фиби и пр. приспособления......

Викам да издадем книга на форума тук.......Не е лесно да готвиш с компютър под ръка, пък още нямам лаптоп.......А и тока спира точно, когато се чудиш сега какво беше млякото - прясно или кисело........

# 1
  • Мнения: 407
Понякога си слагам престилка, най-вече когато пържа тиквички, защото винаги пръска и дрехите ми стават целите в петна.
Като цяло бих казала, че не ползвам такива приспособления, тъй като не готвя често. Аз съм от готованците, които чакат да им бъде сервирана закуска, обяд или вечеря...иначе няма и да се сетя да ям. Laughing
От време на време ми идва музата и сготвям по нещичко да изненадам домашните (предимно десерти и по възможност такива, които не изискват печене, защото не съм на "ти" с фурната).

# 2
  • Мнения: 3 036
Мами,
убиме с тази тема.
Аз съм с къса коса и нямам нужда от шапка.
Пък ако падне недай си Боже косъм,
това е вече друго нещо.
Не така стои въпроса с престилката.
За съжаление,
хората са измислили престилки,
а за мен трябва работни гащи.
Имам навика да се бърша в д***то.
Та поради тази причина,
моля някой да ми изпрати
работни готварски гащи.

# 3
  • Мнения: 3 770
Хааааа,  Мама Цоцоланка , как те барнах случайно в тази тема !  Mr. Green Тая плазма май ти е легнала на сърце ? Ама не е плазма  , ЛСД-и е , така че споко вече ! И айде стига само приказва , ами идвай - аз ще ти готвя , от теб прибирането и чистенето на кухнята , гледането на филми общо ! Ама това само една вечер - другата на пица !  Mr. Green

Сега по темата - готвя гола ! Хехе , опулихте ли се ?  Sunglasses А бе не готвя гола , но сигурно ще ме помислите за луда , че си имам дрехи за готвене , по-точно няколко стари тениски.Не мога да понасям престилка ! Слагам си тениската , готвя , мажа и после в пералнята ! Косата ми , така или иначе , когато съм вкъщи е винаги вързана !Настроението ми зависи от това какво готвя - ако е всекидневна манджа , което правя рядко в действителност , ми е безразлично , виж , ако правя манджа по форумска рецепта и за темата Снимай и покажи , ехаааааа .... голям купон пада !  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 996
И аз   си имам дрехи за готвене Laughing- стари тениски или потници и ги ползвам вай-вече ,когато пържа
Едно време като млада домакиня слагах престилка - от тези през врата,ама бързо ми мина мерака
Сега забелязвам,че щерките слагат такива,когато мият чинии,но не и когато готвят - по простата причина ,че не готвят Joy Joy Joy     Аз съм с дълга коса,която по неписано правило на работа нося пусната ,нооо първата ми работа като се прибера в къщи е да я вържа на опашка

# 5
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ммм, много хубава тема Laughing
Готвя винаги с престилка. Просто така съм свикнала и нищо не правя без нея. Косата си и аз навън държа винаги пусната, но прибера ли се вкъщи, едно от първите неща, които правя е да си прибера косата и да се преоблека с нещо по-домашно. Навик. Едно време майка ми все ми караше, че не съм се преоблякла след училище. Не че сега аз не се карам на мойта дъщеря #2gunfire
Пък за настроението - дори и да нямам, което се случва супер рядко, захвана ли се да готвя, веднага се подобрява  chef Рецепти обикновено през деня си принтирам каквото съм си наумила или пък, ако не съм, прескачам отвреме навреме към компютъра за някоя сверка и за яд на половинката Whistling

# 6
  • Някъде там, ела и провери...
  • Мнения: 253
Аз ползвам престилка от тези, който имат и от зад парче плат, тъй като редовният ми номер е да си бърша ръцете от нея, вместо от кърпата.Относно косата почти винаги ми е вързана.Обичам доста да експериментирам с нови рецепти и различни вкусове и винаги когато готвя нещо ново съм много ентусиазирана, но кулминационната точка е  когато в къщи всички харесат яденето и започнат да валят похвалите  Stuck Out Tongue

# 7
  • Мнения: 77
Тъкмо преди 30 мин ходих с майка ми до магазина за домашни потреби. Видях престилки и много се навих да си купя, че все се плескам вкъщи, дори само да мия чинии, за готвене хич няма да споменавам. И та най-нагло ми се изсмя и ме отказа ...  Crossing Arms

# 8
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Гласувах с опция понякога....но винаги след като се прибера в къщи ,си прибирам косата със шнола Peace

# 9
  • Мнения: 6 029
Не.
Само си прибирам косата с шнола, че е дълга и ми пречи. А престилка никога не съм ималаSimple Smile

Когато готвя, готвя за всеки различно, аз съм на диета, бебето не яде съвсем всичко от нашата храна, дъщеря ми не яде неща, които баща й яде, а баща й не яде нещата, които тя яде. Тъй че приготвям 4 неща едновременно. Напрегната, зла, изморена, смърдяща на манджа и проклинаща вселената. Ей така изглеждам когато готвя  Mr. Green На всичкото отгоре винаги всичко става за ядене и нямам издънки  Shocked

# 10
  • Мнения: 9 106
но сигурно ще ме помислите за луда , че си имам дрехи за готвене , по-точно няколко стари тениски.Не мога да понасям престилка ! Слагам си тениската , готвя , мажа и после в пералнята !

до тук и аз така  Peace Освен това имам бели памучни кърпи, които като панирам или пържа нещо държа под ръка навлажнени и са ми много удобни за бърсането.
Косата ми е къса, но все пак капе. И сега си купих еднократни готварски шапчици - съвсем фини са и не мачкат косата -  когато се въртя за повече бъркане около котлона, или правя повече неща в почивните дни - слагам от тях.  В началото домашните ми се присмиваха, но ги благослових  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 2 671
Kосата винаги я прибирам, а когато пържа или меся слагам престилка.

# 12
  • Мнения: 6 003
Не слагам  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 651
Не.
Само си прибирам косата с шнола, че е дълга и ми пречи. А престилка никога не съм имала:)

Освен онази червената..от зестрата, която много подхождаше на черните прашки!

# 14
  • Мнения: 950
Имам престилка, но не я слагам, а косата прибирам на опашка, че и на мен ми пречи.

Общи условия

Активация на акаунт